20 pazīmes, ka tu pārāk daudz ceļo

Bieža lidošana maina ceļošanas paradumus – šis gads ir padevies īpaši bagātīgs ceļošanas ziņā, un lai arī ir tikai vasaras beigas, esmu lidojusi vairāk nekā 55 reizes un līdz gada beigām paredzēti vēl vismaz 15 lidojumi. Iepazīsties, 20 pazīmes, kas man piemīt, kopš es ceļoju pārāk daudz! Raksti komentāros, kuras atbilst arī tev, vai kādas esi pamanījis, ja ceļo biežāk! 

Līdzīgi raksti:

15 smieklīgi un neparasti atgadījumi ceļojumos

12 galamērķi – katram mēnesim savs

1.Tev visās malās ir iekāpšanas kartes

Uz naktsgaldiņa, virtuvē, blociņā, makā, jau sen piezīmes un iepirkšanās sarakstus raksti uz lapām, kurām otrā pusē ir izdrukātas iekāpšanas kartes. Pat tad, kad centies visur izmantot mobilo iekāpšanas karti, reģistrējoties regulāri tiek iedota izdrukāta kartiņa. Tu tās sen vairs nefotografē sociālajiem tīkliem (arī tāpēc, ka zini, ka šādi vari pazaudēt uzkrātās jūdzes vai kāds var atcelt tavu biļeti). Tu tās saglabā tikai tāpēc, lai reizi mēnesī varētu pārbaudīt, vai par visiem ir ieskaitītas lojalitātes jūdzes.

2. Tu nezini, uz kurieni tu lido

Kad lidostā reģistrē bagāžu un tev jautā “uz kurieni lidosiet?” brīdi ir jāpadomā. “Hmm, es lidoju uz Hamburgu, bet caur kurieni? Man nav ne jausmas. Stokholma vai Kopenhāgena? Jāpaskatās biļetē.”

3. Tu neatceries izlidošanas un ielidošanas laikus

…ja vien tie nav divi no tiem reisiem, kuros tu lido visbiežāk.  To, cik laika ir starp reisiem, tu pārbaudi laika posmā no drošības jostu izslēgšanas līdz durvju atvēršanai lidmašīnā, lai saprastu, cik ļoti ir jāskrien.

4. Vannas istabas piederumi vairs netiek izpakoti no ceļojumu somiņas vispār

Tie tev ir iegādāti atsevišķi ceļojumam. Tos tu ņem līdzi visus, kas varētu būt noderīgi, nepaļaujoties uz to, ka viesnīcā būs kaut vai ziepju gabaliņš, un mazajās pudelītēs iepildi savus mīļākos šampūnus mājās. Šķidrumi rokassomā jau tā vienmēr ir caurspīdīgajā maisiņā.

5. Tu mājās vairs nenovāc čemodānus

Čemodāni ir kļuvuši par nebeidzamu “aksesuāru” tavā koridorī, jo vairs netiek nesti uz garāžu vai pieliekamo, jo tiek izmantoti tik bieži, ka vairs vienkārši nav jēgas tos pārvietot citur. Tāpat, tev guļamistabā parasti ir (vismaz) viens pusizpakots čemodāns.

6.Tu sāc atpazīt stjuartes

Ieraugot pazīstamu stjuarti, tu biksti ceļojumu biedriem: “Rekur ir Saule, viņa ir lietuviete, bet runā latviešu valodā, viņa pagājušajā gadā bija mana stjuarte reisā uz Romu”

7. Tu esi lidojošais eksperts par lidmašīnu kavējumiem

Kad blakus sēdošais pasažieris sāk uztraukties par nepagūšanu uz savienoto reisu, tu mierīgi stāsti “kad izkāpsiet no lidmašīnas, tevi sagaidīs meitene ar plakātu “Turku, Tampere, Telaviva” un tevi ar atsevišķu autobusu aizvedīs uz lidmašīnu. Mēs kavējam tikai pusstundu un viss būs kārtībā, viņi pagaidīs!” Bet, ja lidmašīna kavē vairāk, tad sāc dalīties ar knifiem par kompensācijas iegūšanu, piemēram, šiem: kā no aviokompānijas dabūt kompensāciju par atceltu vai aizkavētu reisu.

8. Tu pārāk reti esi mājās

Tavi ģimenes locekļi laista tavus augus, baro kaķus un rūpējas par pastkastītes iztukšošanu biežāk, nekā tu pats. Vai tu pasūti sūtījumus ar piegādi uz mājām? Nē. Tu tos pasūti uz viesnīcu, kur paciņas tevi sagaida tavā iecienītajā viesnīcas numuriņā vai arī uz darba vietu, jo mājās to vienkārši nav iespējams vairs izdarīt, jo ar kurjeru nekad nevarat vienoties par piegādes laiku. Kad tu beidzot tiec līdz birojam, kolēģi tevi sagaida ar vārdiem “o, sen neredzēta, tu vēl pie mums strādā?”. 

9.Pierakstīties uz jebko kļūst grūti

Kad vēlies pierakstīties uz kādu vizīti, pie ārsta vai pie skaistumkopšanas speciālista, parasti saruna skan tā: “otrdien, nē, tad nebūšu Latvijā, vai varam trešdien? Ā, nepieņem tad? Nē, ceturtdien es atkal esmu prom, nē, piektdien nederēs, ielidoju piektdien naktī, kā ir ar pirmdienu, 15.-to? Es varētu 7:00, ja jūs tik agri strādājat…”. Taču parasti tāpat tas nozīmē iziešanu cauri visam pieņemšanas grafikam … trīs mēnešus uz priekšu.

10. Lidostu kodi ir tava valoda

Kad meklē lidojumus, izmanto tikai lidostu burtu kodus kā RIX, HAM un JFK. Tāpat tev ir vismaz trīs mīļākās un trīs neciešamākās lidostas, kurām katrai vari nosaukt vismaz desmit iemeslus, kāpēc tās ir iekļuvušas šajā sarakstā. “Neciešamības” faktors parasti saistīts ar savienojuma sarežģītību, rindām uz pasu kontroli, personāla attieksmi un sēdvietu pieejamību uzgaidāmajās zonās. Manas mīļākās ir SFO, FRA, TLL. Neciešamākās ir MUC, SVO, LTN.

11. Tavs ceļojumu grafiks ir piepilditāks nekā prezidentam

Kad cilvēki tev jautā, kā pagāja tavs brauciens, tu atbildi “kurš tieši?”. Un kad jautā par taviem nākošajiem braucieniem un tu tos nosauc, tev saka “tas līdz gada beigām viss?” un tu vari tikai pasmaidīt un teikt “nē, tas līdz šī mēneša beigām viss, nākammēnes es braukšu uz…”.

12. Tu kļūsti par pakošanas ekspertu

Tu vari sapakot čemodānu trīs nedēļu braucienam 30 minūtēs, neizmantojot sarakstu un neko neaizmirstot. Haha, puse no čemodāna satura vienkārši nav jāņem ārā, jo visas netīrās drēbes tu jau izņēmi laukā, kad atlidoji! Tāpat, tu vari “uz aci” pateikt, vai tavs čemodāns nav 500 g par smagu! Bet tev visādam gadījumam līdzi tāpat ir rokas svari. Draugi tev regulāri jautā par to, kādus čemodānus tu iesaki pirkt, un tu no galvas zini savu mīļāko čemodānu svaru.

13. Tu aizmirsti, kurā valodā tu runā

Iesēžoties taksometrā Rīgas lidostā, tev ļoti jāpiedomā, lai nepateiktu taksometra vadītājam “Hello!”.

14. Tu krāj atmiņas, ne niekus

Tu vairs vispār nepērc suvenīrus no ceļojumiem. Jo magnētu siena uz tava leduskapja no sākotnējiem ceļojumi gadiem atgādina, ka par tiem iztērētā nauda varēja kļūt par lidojuma biļeti uz Maldīvām. Taču tavas tējas, kožļājamās gumijas un roku krēmi katrs ir no sava kontinenta.

15. Tu vairs neņem viesnīcu mazās šampūna pudelītes

Tev bija tik daudz mazo šampūna pudelīšu (kas bija tik īpaši labas, ka tu tās tomēr paņēmi), un tās aizņēma tik daudz vietas, ka tu tās visas beidzot izmeti un nosolījies jaunas neņemt (arī tās, kas ir īpaši labas).

16. Tava atmiņa darbojas… citādāk

Tu beidzot atceries savas pases numuru, izdošanas datumu un derīguma termiņu no galvas, taču, kad tu pamosties no rīta viesnīcā, tev nepieciešamas 10 sekundes, lai atcerētos, kurā pilsētā tu esi. O, šodien es esmu mājās!

17. Atvaļinājumi mājās neeksistē

Cilvēki tev netic, kad saki, ka tu atvaļinājumā nekur nebrauksi un paņēmi 2 brīvas dienas, lai izdarītu sīkumus pa mājām (nu labi, labi, īstenībā tu brauksi uz Igauniju roadtripā, bet tev jau ir kauns teikt!). Tāpat, tu precīzi zini, cik daudz atvaļinājuma dienas tev būs nākammēnes un nākamgad jūlijā, un tās ir tavs lielākais dārgums. 

18. Tev mainās iepirkšanās un ēšanas paradumi

Pērkot pārtikas produktus veikalā, tu izvēlies tos balstoties uz to, vai tie vēl būs derīgi arī pēc tava nākamā brauciena. Ja tie ir derīgi arī pēc aiznākamā, tas ir papildu bonuss! Mājās pagatavota maltīte tev ir lielākais gardums, mmm, skābeņu zupa vai svaigi vārīts boršs! Tu esi ēdis visus ēdienus, ko var pasūtīt lidojumā ar šo aviokompāniju. 

19. Tu visu laiku runā par ceļojumiem

Kad tu iepazīsties ar cilvēkiem, vai tas būtu darba darīšanās vai privāti, tavs “small talk” ir vienmēr par ceļojumiem “kur tu biji atvaļinājumā? Kur brauksi? Kas ir tava mīļākā valsts, uz kuru tu gribētu braukt vēlreiz?” Un kad jūs atrodat kādu kopīgu valsti, kurā esat bijuši, tad saruna tālāk risinās pavisam nepiesiesti.

20. Tu visu laiku domā par ceļojumiem

Tev mākonī (jo turēt uz desktopa neko nav jēgas, jo tu visu laiku ceļo!) ir fails “vietas, kur es gribu aizbraukt”. Tu lasi ceļojumu forumus, blogus un mājaslapas par jūdžu krāšanu biežāk nekā ziņas. Kad tu tomēr atver ziņu portālus, tev nav ne jausmas, kas ir tie visi slavenie cilvēki, par kuriem tur raksta. 

Līdzīgi raksti:

15 smieklīgi un neparasti atgadījumi ceļojumos

12 galamērķi – katram mēnesim savs

15 skaistākās ceļojumu vietas, kur arī tev jāaizbrauc šogad!


8 comments

  1. Daudz pazīstamu ainiņu un atziņu. Man pēdējā gada laikā 107 lidojumi. 🙂 Brīžiem mazliet uz “īso smadzenes saiet” gan attiecībā uz valodām, gan uz to, kur atrodos. Ledusskapja plānošana tieši tāda pati, somu neizkrāmēju – mini komplekts ar dažādiem piederumiem visu laiku ceļo līdzi. Lidostās konsultēju cilvēkus par lidmašīnām, geitiem, lidostām, biļešu iegādi utt. Iekāpjot lidmašīnā sajūta nav ne ar ko īpašāka vairs par iekāpšanu tramvajā (ja vien nav kāds īpašs lidmašīnas modelis). Katru rītu ir 10 sek. aizture, kad jāsaprot, kur esmu pamodies. Bet jāteic, ka ar laiku smadzenes pielāgojas. 🙂

    1. Sekojot līdzi tavam Instagram tā jau piefiksēju, ka padaudz gan! Sanāk katru nedēļu turp un atpakaļ un vēl mazliet, vai ne?

  2. Tākā ceļoju reizi gadā, man bija ļoti interesanti lasīt rakstu. Nespēju iedomāties tik bieži lidot, bet izklausās, ka esi lidošanas eksperts!

    1. Hehe, paldies, līdz ekspertam man vēl tālu, bet dažas lietas ceļošanas paradumos ir pamainījušās no tiem laikiem, kad lidoju/ceļoju reizi gadā un ar čarteri 🙂

  3. 🤣 Bet es ar savu mazo lidošanas pieredzi ieķeros krēsla rokas balstos pie pacelšanās, kamēr meita lēni ierušinās jakas siltumiņā vieglai snaudai 🙄

    1. Bērns laikam jau ir pieradis 🙂 man gan liekas, ka tās bailes lidot biežāk lidojot tomēr īsti nepāriet. Vismaz paziņu lokā, tie, kam bail, bail arī pēc 10 un 50 lidojumiem.

Pievienot komentāru