5 ceļojumu blogeru padomi kā atrast lētākas aviobiļetes

Kā un kur atrast lētus lidojumus – ir biežākais jautājums, ko man uzdod cilvēki. Tāpēc aprakstīju principus kā es meklēju lētas aviobiļetes. Daži piemēri, par kādām cenām es un mani draugi un paziņas esam lidojuši:

  • Rīga-Deli-Rīga 145 eur
  • Parīze-Velingtona (Jaunzēlande)-Parīze 250 eur
  • Amsterdama-Palau-Amsterdama 285 eur
  • Rīga-Havaju salas-Rīga 300 eur

Visas šis biļetes ar nododamo bagāžu un ēdināšanu un tās varēja nopirkt pilnīgi jebkurš cilvēks, jo visa informācija par šīm biļetēm bija pieejama publiski. Lētu aviobiļešu meklēšana ir kā atkarība, un pēc tam, kad esi lidojis par 300 eur no Rīgas uz ASV ar labu aviokompāniju, roka vairs neceļas maksāt 1000 eur. Dažreiz biļešu atrašana prasa ilgāku laiku, un citreiz tam patērētais laiks būs nesamērīgs, taču tas ir kā sports – vai varu atrast lētāk?

Līdzīgi raksti:

Kā saņemt kompensāciju par aizkavētu vai atceltu reisu (ar vēstules paraugu un biežāk uzdotajiem jautājumiem!)

Ar vilcienu no Briseles uz Londonu: Eurostar pieredze

Kā tikt pie lētākajām aviobiļētēm?

  1. Kur meklēt biļetes? Ja datumi ir +/- fiksēti, es izmantoju matrix.itasoftware.com (Matrix) lai atrastu mani interesējošos lidojumus. Visērtak ir ievadīt intervālu braucienam, piemēram, ja gribu pavadīt galamērķi 5-9 naktis un zinu, ka gribu braukt jūlijā, šis ir izcils meklētājs! Matrix ir ļoti daudzpusīgs rīks, kur var meklēt lidojumu uz dažādām lidostām (piemēram, lidojums uz Lasvegasu vai Sanfrancisko vai San Diego), gan specifiskām aviokompānijām, aliancēm, ar noteiku apstāšanos skaitu, izlasīt pilnos cenu noteikumus utml. Šī rīka izmantošanai varētu veltīt veselu grāmatu! Te biļetes nopirkt nevar, bet tikai apskatīties, kas pieejams sistēmā. Zemcenu aviokompāniju biļetes (piemēram, Ryanair) te neuzrāda.
  2. Ceļojumu blogi un forumi, kas publicē akcijas un cenu kļūdas. Visvieglāk lētas biļetes ir noķert negaidot kādu konkrētu galamērķi specifiskos datumos, bet skatoties, kas pieejams, tieši tā es aizbraucu uz Indiju un Palau, jo pirms es ieraudzīju šīs cenas, man nebija iepriekšēja nodoma tur doties! Man Facebook ir atzīmētas vairākas lapas ar “see first” iestatījumu (zvaigznīti – lai redzētu tās pirmos, atverot Facebook). Fly4Free, TravelFree, SecretFlying, FlyNous. Bieži lapās ir norādīti piemēri, tad tiem izmantoju Matrix, lai saprastu kam tieši ir atlaide/kļūda un tad atrodu datumus, kas man der labāk.
  3. Tiešsaistes lapas (OTAs). Pēc tam izmantoju tiešsaistes pārdošanas agregatoru, piemēram, Skyscanner, kas tālāk nosūta uz aģentūras lapu (OTA), lai noskatītās biļetes nopirktu. Ir vērts pārbaudīt, vai citās šādās lapās un tās pašas lapas citu valstu versijās (beļģu, spāņu) un valūtās nesanāk lētak, dažreiz tā var ietaupīt vēl papildus 10-20 eiro uz biļeti, un citreiz var saņemt atlaidi, ja maksā ar konkrēta tipa maksājuma karti, piemēram, Maestro vai Amex vai citu. Ja cena ir līdzīga OTA un aviokompānijas lapā, labāk pērc pie aviokompānijas. Ja pērc vairākas biļetes, pārbaudi, vai pērkot pa vienai nesanāk lētāk un vai kāda ir cena, ja biļetes pērk atsevišķi turp un atpakaļ. Dažreiz specifiskas kļūdas un labas cenas parādās tikai pie konkrētā tiešsaistes aģenta un neparādās Matrix, kas sarežģī meklēšanu. Nesavienotas biļetes labi “stiķē” kopā Kiwi.com piedāvajot savienojuma garantiju no savas puses, piemēram, ja gribi nopirkt divas nesavienotas Ryanair biļetes.
  4. Pērc uzreiz. Ja redzi labu biļetes cenu, vai tā saucamo cenu kļūdu, pērc uzreiz!!! Tās izlabo ļoti ātri, īpaši, ja tā ir nopublicēta kādā no lielajiem blogiem, tāpēc negaidi līdz vakaram vai kad piekritīs draugi. Vienīgais padoms – pārbaudi kādi ir laikapstākļi, viesnīcu cenu līmenis un vai ir iekļauta bagāža, pirms pirkt, lai nav nepatīkami pārsteigumi. Dažreiz īpaši lētas biļetes mēdz atcelt (bet naudu tad, protams, atgriež), tāpēc nerezervē viesnīcu uzreiz pēc biļešu pirkšanas, ja cena ir bijusi aizdomīgi lēta, bet pagaidi pāris nedēļas!
  5. Seko līdzi forumiem un grupām pat tad, ja šobrīd ceļojumu neplāno – tā nepalaidīsi garām noderīgu informāciju, kas tev palīdzēs ceļot lētāk nākotnē, zināsi, kas ir laba cena uz konkrētu galamērķi un iemācīsies dažādus ļoti noderīgus sīkumus, kā biļetes atrast. No forumiem es lasu www.celakaja.lv

NB: Ja vēlies, lai tavā vietā biļetes atrod kāds cits, lūdzu vērsies ceļojumu aģentūrā! Mums blogs ir hobijs un ceļojumu aģentūras pakalpojumus mēs nepiedāvājam.

Noderīgas saites un kuponi:

Izmanto kodu REVERIECHASER10 un saņem 10% atlaidi Lonely Planet ceļvežiem

Reģistrējies airbnb ar šo saiti un saņem līdz 22 eur atlaidi! 


Pievienot komentāru