Medusmēneša plānošana: 7 praktiski padomi un iedvesmojošas idejas

Tāpat kā kāzas mēdz saukt par skaistāko dienu dzīvē, medusmēnesi dēvē par skaistāko atvaļinājumu dzīvē, un ne velti, jo reti kurš cits ceļojums ir tik īpašs! Kā to padarīt vēl īpašāku un neaizmirstamāku? Tā kā mūsu kāzas bija ārzemēs un turpat palikām arī medusmēnesī,  sagatavojām rakstu jaunajiem pāriem ar idejām un padomiem medusmēneša plānošanā!

Līdzīgi raksti:

Kā apprecēties ārzemēs – Seišelu salu pieredze

5 lietu komplekti, ko ņemam līdzi lidmašīnā

12 galamērķi iedvesmai – katram mēnesim savs!

1.Nepamet medusmēnesi novārtā!

Pārsteidzošā kārtā bieži vien medusmēnesis tiek pamests “novārtā”, fokusējoties uz kāzu svinēšanu, kā rezultātā medusmēnesim nepaliek ne naudas, ne spēka, ne arī laika to saplānot. Medusmēnesis jau laicīgi būtu jāieplāno kopējā kāzu budžetā, īpaši par to ir vērts padomāt sastādot kāzu viesu sarakstu – uzaicinot par dažiem cilvēkiem mazāk, bieži iespējams būtiski palielināt medusmēneša budžetu. Daži pāri aicina viesus dāvanas vietā papildināt medusmēneša budžetu, citreiz vedēji noorganizē pārsteiguma ceļojumu jaunlaulātajiem. Medusmēnesi kā dāvanu var norādīt “gudrajā” dāvanu sarakstā, sadalot to sīkāk pa pozīcijām, katram viesim šādi izvēloties sev pieņemamu summu, piemēram, “apdrošināšana 50 eiro”, “romantiskas vakariņas 70 eiro”, “1 nakts viesnīcā 100 eiro” un tamlīdzīgi, dāvanu sarakstu atjaunot un sekojot līdzi, ka vienmēr pieejamas arī mazākas pozīcijas. Pēc tam jaunais pāris esot uz vietas var uztaisīt tematisku fotosesiju ar zīmītēm “paldies Jānim par skaisto viesnīcu” vai “paldies Zanei par garšīgo maltīti” un nosūtīt tās dāvanas devējam.

2.Kad sākt plānot medusmēnesi?

Laicīgi plānojot medusmēnesi, var izmantot labus cenu piedāvājumus, un doties daudz iespaidīgākā braucienā, nekā, ja skaisto ceļojumu plānot pēdējā brīdī. Medusmēnesi droši var sākt plānot tikko kā nosprausts kāzu datums, vienīgi ir vērts atcerēties par to, ka līgava var izvēlēties mainīt uzvārdu. Aviobiļetes parasti var iegādāties sākot no 11 mēnešiem uz priekšu. Medusmēnesi var saplānot gan jaunais pāris vai vedēji paši, gan arī jautāt tūrisma aģentūru padomu, īpaši, ja nevari izvēlēties galamērķi.

3.Dokumenti un drošība

Ja ceļojums ieplānots kāzu dienā vai uzreiz pēc tās, jārēķinās, ka jaunas pases izsniegšana aizņems laiku, bet ceļot ar veco pasi, kaut uzvārds jau ir nomainīts, nevajadzētu. Rezervējot viesnīcu un aviobiļetes noteikti vajadzētu padomāt par to, kāds uzvārds būs jaunajam pārim tajā brīdī, taču, ja ir gadījies nopirkt biļeti ar iepriekšējo uzvārdu, šādos gadījumos aviokompānijas mēdz būt pretimnākošas un nosūtot dokumentu kopijas, var piekrist to samainīt bezmaksas, taču vieglāk būs nopirkt biļetes uzreiz ar pareizo uzvārdu. Ja ceļosiet uz kādu valsti, kur nepieciešama vīza vai elektroniska iebraukšanas atļauja, jāieplāno laiks arī tās saņemšanai. Tāpat noteikti parūpējies par apdrošināšanu, jo sasitumi, saaukstēšanās un nozaudētas lietas gadās arī medusmēnesī.

4.Labākais laiks medusmēnesim

Jaunā pāra vēlmes un iespējas var atšķirties – daži vēlas doties ceļojumā uzreiz pēc kāzām, citi vēlas mazliet pagaidīt, lai iekrātu naudu. Kāzas ir ļoti spilgts un arī nogurdinošs pasākums, un, lai cik romantiski izklausītos došanās uz lidostu pa taisno no kāzām, var gadīties, ka nogurums dara savu vai arī būtu gribējies vēl brīdi pakavēties pie viesiem un izbaudīt jauno statusu, nevis steigā kravāt koferus.

Medusmēneša atlikšana uz neilgu laiku ir iespēja patīkamo notikumu sadalīt divās daļās un pavilkt garāku, jo tas vairs nebūs viens piesātināts laika sprīdis ar kāzām un medusmēnesi, bet gan divi saistīti notikumi, kas katrs ir citādāk spilgts. Tas ļaus gan atvilkt elpu un gremdēties atmiņās par skaisto kāzu dienu, gan laicīgi nomainīt dokumentus un sakravāt koferus medusmēnesim. Tomēr noteikti to nevajadzētu atlikt pārāk ilgi, jo tad tas var kļūt par parastu atvaļinājumu. Plānojot medusmēnesi pirmo sešu mēnešu laikā pēc kāzām, iespējami arī dažādi patīkami bonusi no viesnīcām – par tiem tālāk rakstā!

5.Īpašās priekšrocības, braucot medusmēnesī

Neaizmirsti pabrīdināt viesnīcu, ka braucat medusmēnesī! Daudzas viesnīcas nodrošinās īpašus pārsteigumus jaunlaulātajiem – ziedus, dzērienus, labākas klases numuriņu vai mazas dāvaniņas. Informāciju par medusmēnesi var ierakstīt lauciņā “īpašas prasības” rezervējot viesnīcu, aizsūtot to e-pastā vai sazinoties ar viesnīcu sociālajos tīklos. Noteikti nevajag kautrēties to darīt, tieši otrādi, jaunlaulāto statuss ir jāpastāsta katram – viesnīcā, viesmīļiem, stjuartiem un pie reģistrācijas lodziņa! Kas to zina, varbūt tieši šis reiss ir pārpildīts un tieši jaunlaulātie būs tie, kurus pārcels uz augstāku klasi? Var gadīties, ka viesnīca palūgs laulību apliecības kopiju, parasti īpaši piedāvājumi ir pirmo sešu mēnešu laikā, dažas viesnīcas to pieļauj arī deviņu mēnešus vai pat gadu pēc kāzām. Droši var pieminēt arī laulību gadadienas, arī tad parasti viesnīcas cenšas pārsteigt – mēs šādi saņēmām burvīgu kūku un dzērienu kāzu gadadienā Palau!

6.Galamērķu idejas – kur doties medusmēnesī?

Lai medusmēnesis būtu patiesi baudāms abiem, ir jāsaprot, kas pāri interesē un jācenšas sabalansēt abu vēlmes, vai tā būtu pludmale vai aktīvā atpūta. Medusmēnesis ir laba iespēja izkāpt no pierastā atvaļinājumu formāta un izmēģināt kaut ko citu, ja parasti dodaties grupu braucienos, ceļot individuāli vai izmēģināt kruīzu, un otrādi – izbaudīt medusmēnesi “slinkajā” variantā, atpūšoties pludmalē. Ir pāri, kas izvēlas doties vairāku nedēļu ekspedīcijās, kāpjot kalnos un apmeklējot eksotiskas zemes. Vienmēr ir vērts padomāt par neparastākiem ceļojumiem!

Viens no biežākajiem jautājumiem ir – kur doties medusmēnesī? Dažas idejas sapņu medusmēnesim:

7.Neparastas idejas un jaunākās tendences

Lai medusmēnesi padarītu neaizmirstamu, vedēji var piedalīties tā plānošanā, piemēram, izdomājot interesantas spēles jaunajam pārim, piemēram, iedodot līdzi aploksni ar citātiem no filmām un uzdevumu tos attēlot medusmēnesī. Āzijas valstīs jaunlaulātie bieži ģērbjas saskaņotās drēbēs, un to iespējams noformēt arī ļoti gaumīgi – ar pie šuvēja pasūtītiem krekliem un kleitām.

Jaunākais medusmēnešu hīts ir divu medusmēnešu plānošana – tā var būt divu galamērķu apceļošana secīgi, divi īsāki medusmēneši ar pārtraukumu starp tiem, viens mazs medusmēnesis uzreiz pēc kāzām un viens lielāks vēlāk, kad iekrāta nauda un pieejams atvaļinājums, vai arī medusmēneši kā dāvana viens otram, kur vienu no tiem plāno vīrs un otru sieva.

Lai iegūtu skaistākas fotogrāfijas, daži pāri mēdz ņemt līdzi fotogrāfu vai izmantot vietējā fotogrāfa pakalpojumus, tad iegūtās fotogrāfijas ir gana kvalitatīvas lai tās iekļautu kāzu albumā.

Visbeidzot, medusmēnesi var apvienot ar kāzām, tās svinot ārzemēs. Apskatot Hāgas Konvenciju parakstījušo valstu sarakstu var izvēlēties tādu, kuras dokumentus pēcāk atzīs Latvijā, un svinēt kāzas tur – vai tas būtu pludmalē vai kalna galā, diviem vien vai tuvāko ģimenes locekļu un draugu lokā. Šādā veidā lielas kāzas Latvijā var aizvietot ar mazākām kāzām ārzemēs, un nesatraukties par dekorācijām vai ēdināšanu, jo par to jau būs parūpējusies viesnīca. Mēs tieši šādi apprecējāmies Seišelu salās!

Tāpat kā kāzas ir tikai viena no jaunās dzīves dienām, medusmēnesis ir pirmais ceļojums jaunā statusā, taču – tas ir tikai viens no daudziem ceļojumiem, kurā dosieties. Tomēr tas ir viens no ceļojumiem, par kuriem arī daudzus gadus pēc tā varēs teikt “bet medusmēnesī mēs bijām…!” un kādā kāzu gadadienā tur atgriezties vēlreiz, lai izdzīvotu skaistās atmiņas un priecātos par tur pavadīto laiku!

Līdzīgi raksti:

Kā apprecēties ārzemēs – Seišelu salu pieredze

5 lietu komplekti, ko ņemam līdzi lidmašīnā

12 galamērķi iedvesmai – katram mēnesim savs!


1 comment

Pievienot komentāru