Ko ņemt vērā, ja ilgi jāgaida Frankfurtes lidostā

Ko pasākt, ja ilgi jāgaida Frankfurtes lidostā? Kādus bezmaksas bonusus var saņemt lidostā? Vai tur ir pieejams internets? Šādus jautājumus man bieži jautā, jo Frankfurtes lidosta ir viena no tām, kur bieži vien sanāk pavadīt ilgāku laiku gaidot. Ja nelido biznesa klasē vai arī kāda iemeslu dēļ nevēlies iet sēdēt maksas atpūtas zonā (lounge), piemēram tāpēc, ka atsauksmes par tām nav tās spīdošākās, ieskatam ir dažas iespējas kā pavadīt laiku lidostā komfortablāk.

Bezmaksas karstie dzērieni

Tā kā diemžēl Lufthansa vairs nenodrošina bezmaksas karstos dzērienus un presi pie iekāpšanas vārtiem, tad jāizmanto citas iespējas. Heinemann & Me Duty Free programmas dalībnieki vari saņemt karstus dzērienus vairākās kafejnīcās bezmaksas. Kas jādara?

 1. Piereģistrējies Heinemann & Me Duty Free programmā
 2. Tālāk, ir divas iespējas – vai nu atceries paņemt līdzi plastikāta kartiņu, kuru tev atsūtīs uz mājām, vai arī telefonā lejupielādē viņu aplikāciju un izmanto to (tāpēc nebēdā, ja neesi reģistrējies jau iepriekš – to var izdarīt no telefona, turpat lidostā, jo internets te ir bezmaksas)
 3. Aplikācijā vai viņu mājaslapā apskaties, kādi ir īpašie piedāvājumi Frankfurtes lidostai (tādi ir vēl vairākām – piemēram, Hamburgai, Vīnei un citām, ne tikai dzērieniem, bet arī dažādiem citiem pakalpojumiem)
 4. Sarakstā sameklē tās kafejnīcas, kas nodrošina bezmaksas karsto dzērienu. Raksta tapšanas brīdī tās ir:
  • Hermann’s stendi
  • Italissimo
  • Mayer’s stendi (nejaukt ar Meyers!)
  • Natural
  • Quickers
  • Caviar House & Prunier
 5. Atnākot uz kafejnīcu pajautā, vai viņi piedalās Heinemann programmā (dažreiz gadās, ka ir darbinieks, kurš nezina par šo akciju, tad droši ej uz citu kafejnīcu), uzrādi savu iekāpšanas karti un Heinemann karti vai tās numuru aplikācijā un izvēlies, kādu karsto dzērienu vēlēsies. Nekādi citi pirkumi šeit nav jāveic, ja to nevēlies, akcija darbojas arī paņemt tikai tēju vai kafiju un neiegādājoties neko citu.

Bonusā: Ja esi laicīgi reģistrējies šai programmai, tad uz tavu dzimšanas dienu tev iedos 10 eiro kuponu (redzams aplikācijā, plus arī viņu redz darbinieki, kad ievada tavas kartiņas numuru), kuru vari tērēt, lai iepirktos viņu veikalā (darbojas ne visās lidostās, piemēram, nedarbojas Viļņā). Ar šo kuponu var iegādāties jebkuru preci par pilnu cenu (nedarbojas akcijas precēm), kas maksā vismaz 10 eiro vai vairāk. Tas nozīmē, ka ja gribēsi kuponu atprečot šokolādītei, kas maksā 9.90 eiro, kupons nedarbosies, un tev piedāvās nopirkt ūdeni, kas maksā eiro. Ja izvēlēsies akcijas preci, 10 eiro atlaide tiks atrēķināta no sākotnējās cenas. Tāpēc visizdevīgāk ir pirkt preces, kam nav akcija un kas maksā vismaz 10 eiro (parasti var atrast dažādas konfektes par 10.50 eur)

Bezmaksas lasāmviela

Blakus Lufthansa Biznesa atpūtas zonai 1.terminālī ir stends, kur paņemt bezmaksas presi, pieejama arī angļu valodā, piemēram, Financial Times. Ja lido ar Lufthansa vai ar kādu no tās kompānijām (piemēram, Austrian Airlines), reģistrējoties lidojumam pievērs uzmanību pogai, kas piedāvā lejupielādēt bezmaksas žurnālus lidojumam. Tur ir ļoti plaša preses izvēle visām gaumēm, vairākās valodās. Es esmu iecienījusi National Geographic Traveller un Lonely Planet Traveller.

Ērtāka sēdēšana un/vai bērnu laukums

Ja vēlies sēdēt ērtāk, paceļot kājas uz augšu, un tikmēr uzlādēt telefonu, dodies A50-A69 izejas vārtu virzienā!

Drīz vien kreisajā pusē ievērosi atpūtas zonu ar mūsdienīgiem krēsliem, daudziem ir arī atbalsts kaklam un mugurai, kā arī te stāvgaldi, pie kuriem strādāt. Katram krēslam ir savs galdiņš, kuram apakšā rozete. Arī šeit darbojas lidostas bezvadu internets.

Turpat aiz sienas atrodas bērnu rotaļu laukums, kurā ir mīlīga lidmašīna.

Ekskursijas un apmeklētāju terase

Ja pārvaldi vācu valodu, lidostā ir pieejamas arī vairāka veida ekskursijas pa lidostas teritoriju, par maksu, lielākām grupām tās iespējams rezervēt arī citās valodās. Pieejamas arī ekskursijas pa tuvāko apkārtni, arī par maksu. Otrajā terminālī ir arī apmeklētāju terase, kurā ieeja maksā 3 eiro (neierobežota ieeja visas dienas garumā).

Raksts atjaunots 2020.gada februārī.


6 comments

 1. Super ieteikums! Izmēģināju, strādā! Kafiju dabūju bez problēmām. Piereģistrējos turpat lidostā un saņēmu savu dzērienu bez maksas! ?

  1. Super, prieks, ka noderēja! Es divreiz nedēļas laikā izmantoju Hamburgas lidostā bezmaksas dzērienu 🙂

 2. Paldies par ieteikumiem. Vai ar vienu karti var iegādāties, piemēram, divām personām dzērienus. Vai ir kādi limiti?

  1. Sveika! Neesmu mēğinājusi divus, katram sava karte vienmēr ir bijusi! Uztaisīt kontu var minūtes laikā no telefona, un tā kā uz dzimšanas dienu vēl 10 eur kuponu atsūta, atmaksājas 🙂 limits ir karstais dzēriens – es parasti ņemu tēju, citi ņem kafijas dažādos veidos 🙂

 3. Nesen pirmoreiz sanāca lidot no Frankfurtes uz Rīgu. Pirms tam palasījos, ka milzīga lidosta, tādēļ vēlams ierasties divas stundas pirms lidojuma (vasarās – trīs), esot milzīgas rindas pie drošības pārbaudes. Bez tam lidostā esot milzums veikalu, krogu un citu laika pavadīšanas iespēju. Taču, runājot par minēto personisko pieredzi: atbraucu tās divas stundas ātrāk, pie drošības pārbaudes rindas nekādas. Domāju – tomēr jāiet vien iekšā, ja nu pēc tam ļauži saskrien, un tur taču jābūt visiem tiem veikaliem, krogiem, utt. Iegāju, bet tur – pa vienam tax free un krogam, daži kafijas automāti un gari tukši gaiteņi. Kur tad visi tie veikali un krogi?

Pievienot komentāru