Sapņojot par Disnejlendu

Vai es bērnībā sapņoju par nokļūšanu Disnejlendā? Īpaši nē. Tolaik vienīgā Disnejlenda, par kuru es biju kaut ko dzirdējusi, atradās Parīzē (Francija ir viena no retajām Eiropas valstīm, kurā man pagaidām sanācis pabūt kaut vai pārsēžoties lidostā). Mēdz teikt, ka tā ir jāredz katram, un kad man radās tāda izdevība, es to izmantoju. Un ne kurā katrā, bet tieši lielajā Magic Kingdom Disneyland, kas atrodas Orlando, Floridā. Tā bija lietaina, nepatīkama diena pašā februāra sākumā. Man šķita, ka tādu gribētāju kā es, noteikti nebūs daudz. Taču bija gan. Es nespēju iedomāties, kādas cilvēku masas parku apmeklē vasarā, ja pat ziemā ēdnīcā nebija, kur apsēsties! Daudzi amerikāņi pat iegādājas tā saucamās “laika daļas” jeb timeshares lielajās viesnīcu ķēdēs, lai ar bērniem katru gadu dotos uz Disnejlendu. Jārēķinās, ka biļete vienam cilvēkam nav lēta, tā maksā ap $100. Iegādājoties vairāku dienu vai parku biļetes, iespējams saņemt atlaides. Biļetes var nopirkt gan internetā, gan arī viesnīcas visā Orlando.

Ietinusies mētelī, visu dienu pavadīju Disnejlendā, ātri apskatot interesantākās vietas. Stājos rindās, kur tādas bija, lai redzētu, kas slēpjas aiz durvīm – vienā tādā bija iespēja nofotografēties ar Disneja princesēm. Tāpēc arī man tagad ir bilde ar Ērkšķrozīti un vēl vienu princesi, par kuru es nemaz nezinu, kas tā tāda ir. Bērni skraida ar piezīmju blociņiem un lūdz princešu autogrāfus, pieaugušie stumj neskaitāmus bērnu ratiņus un tūristi fotografējas atzīmētajos punktos.  Parkā ir ļoti daudz Disneja fotogrāfu, kuri iemūžinās tavu fotogrāfiju jebkurā no skaistākajām vietām un izsniegs kartiņu, uz kuras norādīta fotogrāfijas adrese internetā.  Par $50 tās visas iespējams lejupielādēt no lapas pēc brauciena.

Viena no galvenajām aktivitātem ir vakara Elektriskā parāde un salūts, kas notiek katru dienu. Tieši pēc parādes, kad tūkstošiem cilvēku devās uz vilcieniņu, lai brauktu mājās, tapa šī fotogrāfija.

Lasi šo rakstu, lai uzzinātu vairāk par Disnejlendu un apskates vietām Floridā!

DSC07865


Pievienot komentāru