Kā ietaupīt apmeklējot ASV nacionālos parkus

DSC09208

Amerikas nacionālu parku sistēmā ir vairāk nekā 2000 atpūtas vietu. Dažos no parkiem, kā piemēram attēlajā redzamajā Great Smoky Mountains, par ieeju nav jāmaksā, taču tādos kā Lielajā Kanjonā, Shenandoah un citos, ieejas maksa ir no vidēji $10 līdz $25. Ja ceļojuma laikā paredzēts apmeklēt vairākus parkus, ir vērts apdomāt ASV nacionālo parku kartes iegādi. Tā maksā $80 un to var izmantot gadu (līdz izdošanas mēneša pēdējai dienai). Karte derīga iebraukšanai vienai automašīnai, kurā ir ne vairāk kā četri pieaugušie. Bērni līdz 15 gadu vecumam atbrīvoti no ieejas maksas. Šī karte derīga visos ASV federālajos nacionālajos parkos. Piemēram navaho indiāņu pārvaldībā esošajā Antelopes kanjonā šī ieejas karte nedod nekādus atviegolojumus, taču ļoti, ļoti daudzos citos parkos gan. Ar visu parku sarakstu var iepazīties šeit. Turpat arī atbildes uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem.

Šī karte izmantojama pavisam vienkārši – atbilstošajā līnijā jāieraksta savi dati. Pēc atgriešanās mājās karti var nodot citai personai, jo uz tās ir vieta diviem parakstiem. Daudzi ceļotāji šīs kartes pēc atgriešanās no braucieniem pārdod par puscenu, tādēļ to var jau laicīgi iegādāties Latvijā no citiem ceļotājiem. Karti izmantojošiem cilvēkiem nav jābūt radiniekiem vai kā citādi saistītiem. Kartes iespējams iegādāties daudzos izdošanas punktos ASV. To laicīgi var arī pasūtīt uz viesnīcu, iegādājoties internetveikalā. Pirms sava pirmā nacionālā parka apmeklējuma, kas bija Joshua Tree, šādu karti iegādājos vienā no izdošans punktiem Losandželosas apkārtnē. Pie reizes arī uzdevu visus interesējošos jautājumus par parku darba laikiem un tamlīdzīgi. Katrā lielajā nacionālajā parkā ir reindžeru stacija, kurā iespējams saņemt brošūras, kartes, turpat palīdzēs izplānot maršrutu un izstāstīs par parka visinteresantākajām vietām. Noteikti ir vērts iegriezties, jo reindžeri izstāstīs par slēgtiem ceļiem un citām būtiskām niansēm, kas jāņem vērā parkā.

Vairumā nacionālo parku pie ieejas lūgs uzrādīt šo karti, tāpat arī personu apliecinošu dokumentu ar fotogrāfiju. Braucot pa parka teritoriju, karti ieteicams ievietot speciālajā plēves pakaramajā un pielikt pie atpakaļskata spoguļa. Dažreiz kartes (un ieejas biļetes) mēdz pārbaudīt arī pie izbraukšanas no parka, tāpat arī parka darbiniekiem ir tiesības pārbaudīt vai parka teritorijā nav salasīti aizsargājami augi, dzīvas radības vai arī akmens gabaliņi (kā Petrified Forest nacionālajā parkā).


Pievienot komentāru