Ķemeru purvs un tīreļa laipa: labākā vieta brīvdienām ar ģimeni!

Ķemeru purvs ir vairāk nekā 8000 gadus vecs un ir viens no lielākajiem sūnu purviem Latvijas piekrastē. Kopš laipas atjaunošanas 2013.gadā, dabas parks palicis īpaši populārs, it īpaši tāpēc, ka atrodas vien nepilnas stundas brauciena attālumā no Rīgas. Pat vēlu naktī un agri no rīta, parkā vienlaicīgi var būt pat vairāki desmiti cilvēku. Taču, ja paveicas, īpaši darbdienu rītos un naktīs, purvā iespējams izbaudīt klusumu pilnīgā vientulībā.

Kad vislabāk Ķemeru purvu, lai tiktu pie fantastiskām fotogrāfijām? Vēl pirms pirmajiem saules stariem, debesis iekrāsojas koši oranžas un skatam paveras pienbaltie miglas vāli. Mazi, pēc skata trausli, bet tik sīksti kociņi, aprasojuši zirnekļtīkli un pilnīgs miers. Rudens sākums ir pats piemērotākais laiks, lai dotos pastaigā pa Ķemeru tīreļa laipu skaistākajā Latvijas nacionālajā parkā. Dzidrajās rudens naktīs var vērot Piena ceļu, bet agrajos rītos skatam paveras miglas ieskauta ainava.

DSC02038

Purvā ir divas takas – lielais un mazais aplis. Lielais, aptuveni 3,5 km garais aplis aizved apmeklētājus uz skatu torni, no kura redzami mazie ezeriņi, putnu kāši tālumā un miglas deja.

DSC01903

Piena Ceļu vislabāk vērot, kad ir pilnīga tumsa un debesīs nav Mēness vai mākoņu. Savukārt, lai novērotu saullēktu visā krāšņumā, tornī vajadzētu būt vismaz pusstundu pirms saullēkta. Ātrā solī ejot no stāvvietas līdz tornim paiet vēl aptuveni divdesmit piecas minūtes, tāpēc stāvvietā vajadzētu būt vismaz stundu pirms saullēkta. Visskaistākās debesis ir nedaudz mākoņainās dienās, jo tad, saulei lecot, mākoņu kārtas krāsojas tumši lillā, gaiši oranžos un rozā toņos. Līdz ar pirmajiem saules stariem ir vērts nokāpt lejā un pavērot pasauli zem miglas. Miglai ceļoties, zemē var apskatīt simtiem mazmazītiņu zirnekļtīklu, lielākus tīklus kokos, tāpat arī kukaiņēdāju augus – rasenes, kuras aug vienīgi šeit.

DSC02099

Dzestrajā rītā noteikti noderēs siltāks apģērbs, jo purvā ir ļoti mitrs gaiss. Tāpat arī noteikti ir vērts paņemt līdzi termosu un brokastis. Daži atpūtnieki brokastu gatavošanai tīrelī pieiet pavisam nopietni, ir nācies sastapt pat tādus, kam līdzi pārgājienu gāzes balons, panna un visi produkti svaigas omletes pagatavošanai turpat tornī! Tomēr noteikti jāņem vērā, ka uz laipas nav atkritumu konteineru un vajadzētu uzmanīgi apieties ar uguni.

Ja tev vēl nav plānu nākošajam agrajam sestdienas vai svētdienas rītam, tad noteikti apmeklē Lielā Ķemeru tīreļa laipu!

Citas vietas, kur aizbraukt brīvdienu ceļojumā tepat Latvijā:

Bumbu kalniņa skatu tornis

Latgale ar auto

Visu bilžu autors Jēkabs Andrušaitis.

Pictures and text copyrighted to Jekabs Andrusaitis and Alina Andrusaite.


2 comments

Pievienot komentāru