Konkursa raksts: 9 iemesli, kādēļ kā nākamo galamērķi izvēlēties Filipīnas

Konkursa raksta autore Alise Tone

Nu jau vairāki mēneši kā pagājuši, kopš atgriezos no Filipīnām, tomēr šī ceļojuma pēcgarša ir jūtama joprojām. Un kā nu ne – tas bija skaistākais, kas ceļojumu ziņā ar mani noticis! Kopumā pavadījām (braucām divatā) tur 30 dienas, jau iepriekš mēģinot izplānot maršrutu, tomēr laiks, vēlmes un citi apstākļi viesa savas korekcijas, tādēļ pilnībā neizdevās iekļauties plānā. Un tas pat ir labi, jo spontanitāte + ceļojums = vēl labāks ceļojums!

Izlasot neskaitāmus ceļojumu aprakstus, izlēmām par labu diviem reģioniem – Palavānai un Sebu. Tā kā laika bija pietiekami, tad pēc Sebu devāmies arī uz Boholu, Sikihoras un Apo salām. Vārdu sakot, sanāca apceļot lielu daļu rietumu un centrālās Filipīnu salas. Runājot par transportu, izbaudījām pilnu buķeti – vietējos lidmašīnu reisus, kuģīšus, autobusus, takšus, busiņus, triciklus un motorollerus. Starp salām (tur, kur ir lidostas) viennozīmīgi ērtākais un ātrākais variants ir lidmašīna, bet uz sauszemes labākā opcija ir iznomāt rolleri.

Ceļā uz Sikihoras ūdenskritumiem un klinšu lēkšanas platformai.

Ceļojumā iegūtie iespaidi bija tik spilgti, ka ar vienu rakstu pilnīgi noteikti ir par maz, lai aprakstītu katru Filipīnās piedzīvoto dienu. Tādēļ šoreiz ne tik ļoti par ceļojuma gaitu, bet vairāk par spilgtākajām vietām un lietām, kas palikušas atmiņā.

1.Cilvēki, kas dāvā smaidus

Šķiet ka Filipīnās mīt draudzīgākie cilvēki pasaulē! Nu vismaz tuvu tam. Ik visur, kur devāmies, (īpaši ārpus pilsētām) mūs sveicināja un sirsnīgiem smaidiem pavadīja kā mazi, tā lieli. Ikvienam interesēja, no kurienes esam un kāds ir mūsu stāsts, un netika smādēta iespēja arī uztaisīt pa kādam selfijam kopā ar mums, bālajiem eiropiešiem. Tā vien šķiet, ka tas jau no mazotnes tiek mācīts bērniem kā mājās, tā skolā.

2.Sapņu galamērķis – El Nido, Palavāna

Tas gan atkarīgs no preferencēm, bet droši varu teikt, ka El Nido ir viena no skaistākajām vietām Filipīnās, jo tā ir bagāta ar paradīzes pludmalēm, tirkīzzilām lagūnām un iespaidīgām kaļķakmens klintīm. Galvenās aktivitātes šeit ir ekskursijas dienas garumā (island hopping) uz ļoti skaistām vietām, kur var peldēties, snorkelēt vai vienkārši baudīt sauli un dabu.

Lai uzsvērtu to, CIK skaisti tur ir, minēšu faktu, ka klīst nostāsts par to, ka slavenās grāmatas “The Beach” autors tieši šeit ir guvis iedvesmu savam romānam, nevis Taizemes Phi Phi salās.

Atpūta Las Cabanas kūrortā El Nido, Palavānā

Ja tomēr ir vēlme pabūt nedaudz tālāk no citiem tūristiem, tad ir vērts iznomāt kajaku un ar to doties uz kādu no tuvākajām salām vai lagūnām. Piedzīvojumi garantēti!

Airējam uz Cadlao lagūnu

3.Paradīzes pludmales

Lai arī šis nav nekāds jaunums, bet Filipīnās ir ārkārtīgi skaistas pludmales! Un, nē – tās nav vienkārši baltas smiltiņas un zils ūdentinš (kas tur, protams, netrūkst), bet gan kārtīga eksotikas deva ar vientuļām, klinšu ieskautām lagūnām, kurās gribas atgriezties vēl un vēl. Vai vēl labāk – nemaz nebraukt prom! Īpaši burvīgas ir Palavānas pludmales – Koronas un El Nido reģionos.

Pludmale Cadlao lagūnā, El Nido

Skats uz Pinagbuyutan salu Las Cabanas pludmalē

Saulriets Las Cabanas pludmalē

4.Zipline jeb filipīniešu zērgļi

Šogad pie mums Latvijā ir atklāts jaunais zipline – Zērglis. Savukārt Filipīnās tas nudien nav nekāds jaunums, jo uz vairākām tūristu apmeklētām salām ir šādi ziplaini, kas stiepjas no klintīm, pāri džungļiem, upēm un pat pāri jūrai – no vienas salas uz otru. Turklāt izmaksu ziņā šī aizraujošā aktivitāte ir salīdzinoši lēta – parasti ap 10 eur. Izmēģināju divus zipline, tādēļ arī tev iesaku vismaz vienu no tiem pamēģināt – būs forši!

Brauciens ar zipline pāri jūrai El Nido, Palavānā

5.Lēkšana no klintīm un ūdenskritumiem

Visspilgtākais piedzīvojums Filipīnās bija pārgājiens pa kalnu upes kanjonu Badian reģionā. Tas bija kā real life Tomb Raider spēle – gājiens cauri džungļiem, peldes zilajā kalnu upē un lēkšana no klintīm, kas bija īsts drosmes pārbaudījums! Tiesa gan, ja dūša saskrien papēžos, tad ir iespējams iet apkārtceļu, bet kāds gan prieks un atmiņas no tā, tādēļ gājām all in un lēcām ūdenskritumos, kas bija no 3 līdz pat 12 metrus augsti!

Mirklis pirms lēciena no 12 metrus augstā Kawasan ūdenskrituma

Badian gan nav vienīgā vieta, kur var ķert adrenalīnu, izaicinot sevi ar lēcieniem no augstām klintīm. Līdzīgas aktivitātes bija arī Siquijor salā, kur iespējams gan lekt no 10 metru augstas klints jūrā, gan ar “tarzanku” džungļu ieskautos ūdenskritumos.

Lēciens no 10m augstās klints platformas Sikihoras salā

Cambugahay ūdenskritums

6.Šokolādes kalniņi un miniatūrie tarsīri

Next stop – Bohola! Šeit vienas tūres ietvaros iespējams aplūkot slavenos Šokolādes kalnus, cilvēku izveidoto mežu, Lobokas upi un mazākos primātus pasaulē – tarsīrus. Šokolādes kalni, kas nosaukumu guvuši pateicoties to līdzībai ar Hershey’s kisses končām, patiesi izskatās kā kakao krāsas uzkalniņi, bet tarsīri ir miniatūri dzīvnieciņi, kurus var sastapt vien Dienvidaustrumāzijā. Tūre bija mierīga un relaksējoša, bet piedzīvotais – kaut kas jauns un mums neredzēts!
Šokolādes kalni Boholā. Tikai žēl, ka diena apmākusies

Pusdienas uz peldošā restorāna Lobokas upē

Tarsīrs – pasaulē mazākais primāts

7.Snorkelēšana kopā ar vaļhaizivīm un bruņurupučiem

Viens no iemesliem, kādēļ daudzi dodas uz vietu, ko sauc par Oslob (atrodas Sebu), ir iespēja snorkelēt kopā ar milzīgajām vaļhaizivīm, kas, pretēji to biedējošajam izskatam, ir pavisam drošs pasākums, toties, ak, cik iespaidīgs! Vaļhaizivs ir lielākā zivs pasaulē, un tās vidējais garums ir 9,7 m. Tomēr, neskatoties uz milzu izmēru, tā nirējiem nav bīstama, jo barojas ar planktonu. Šie milži tiek baroti noteiktos laikos dienas pirmajā pusē, tādēļ uz Oslobu jādodas pēc iespējas agrāk – mierīgi jau ap 6:00 no rīta.

Pelde kopā ar jūras milžiem – vaļhaizivīm

Tāpat ne mazāk iespaidīgi ir burvīgie bruņurupuči, ar kuriem iespējams snorkelēt Apo salā un citās vietās Filipīnās.

8.Iespaidīgā pazemes upe Puerto Princesa

Lūk, šis bija kaut kas! Pat par spīti milzīgajam tūristu skaitam, vietējie gidi veic lielisku darbu un gandrīz pat nav sajūtas, ka esi viens no tūkstoša, jo pats objekts liek aizmirst visu pārējo. Puerto Princesa pazemes upe ir UNESCO mantojums un tikusi pasludināta par 8. pasaules dabas brīnumu. 60 metrus augstas halles, tūkstošiem sikspārņu, milzu stalaktīti un stalagmīti, piķa tumsa un kapa klusums upes ielejā liek justies kā varonim no Gredzenu Pavēlnieka. Baisi un skaisti!

Ieeja pazemes upē – šeit nekas neliecina par tās iespaidīgumu

9.TAO Philippines ekspedīcija

Vai esi kādreiz sapņojis nokļūt uz neapdzīvotām, tropiskām salām un veselu piecu dienu garumā aizmirst, kas ir telefons un internets? Tādā gadījumā atbilde tālu nav jāmeklē, bet gan jāpiesakās Tao Philippines ekspedīcijai, kas ir absolūts digital detox eksotiskākajā iespējamā veidā.

Senatnīga koka buru laiva; jautra, no visām pasaules malām savākusies kompānija; krabji un garneles katru dienu; volejbols, ugunskuri un karaoke zem palmām; nakšņošana bungalo; zils ūdens un nevienas dzīvas dvēseles, izņemot zemūdens valstību un krāsaino dabu. Jā, šī piecu dienu ekspedīcija no El Nido uz Koronu patiesi ir katra centa un atkārtošanas vērta!

TAO Philippines buru laiva  “Balatik”

Filipīniešu arhitektūra – Tuka mājiņas

Pusdienas uz Tao buru laivas

Ikdiena Tao ekspedīcijā – zils ūdens un jautrība uz klāja

Nu ko, laižam?

Nezinu, kā tev, bet man pat rakstot šo rakstu radās neliela baltās skaudības deva uz pagātnes sevi, kas nozīmē tikai vienu – tur ir jāatgriežas! Ar 30 dienām pilnīgi noteikti ir par maz, lai redzētu un izbaudītu visu, kas plānots un neplānots. Īpaši vēlos vēlreiz izbaudīt Tao Philippines ekspedīciju, kurā būtu ļoti jauki dzirdēt vēl kāda tautieša balsi.

Paldies Alisei par iedvesmojošo ieskatu Filipīnās! Ja ir interese vairāk uzzināt par šo Filipīnu ceļojumu, tad par vietām, izmaksām un citiem padomiem, lasi  Alises blogā

Jau 18.augustā noskaidrosim, kurš no ceļojumu aprakstu autoriem dosies braucienā ar mums kopā šoruden Eiropā! Lasi visus iesniegtos aprakstus ŠEIT

Konkurss norisinās sadarbībā ar airBalticEstravel LatviaSeesam un DELFI Tūrismagids.


Pievienot komentāru