8+2 vietas, ko apmeklēt esot Barselonā

Barselona, Katalonijas apdzīvotākā pilsēta, ir viena no tām vietām, kuras obligāti ir jāapskata katram. Tā ir slavena ar arhitektūru, aktīvo pilsētas dzīvi un ēdieniem. To vajadzētu izbaudīt pat tad, ja esi steidzīgā biznesa braucienā vai īsā brīvdienu ceļojumā. Uz Barselonu, starp citu, lido arī airBaltic.

Atlidošana uz Barselonu ir burvīga! Lidmašīna lēni sēžas tieši gar pilsētas un jūras satikšanās vietu, skatam paveras arī slavenākie skati. Dažas minūtes vēlāk tā nosēžas Barselonas lidostā. Šķiet, spāņiem viss ir skaidrs par dizainu un funkcionalitāti, ne velti daudzas spāņu lidostas tiek uzskatītas par stilīgākajām pasaulē, savukārt Barselonas lidosta tiek minēta kā viena no labākajām 2014. gadā. Katru gadu tā apkalpo ap 37 miljoniem pasažieru. Pie izejas no termināļa ir pieejami daudzi taksometri, taču pirms iekāpšanas tajā vajadzētu pārliecināties, ka tie pieņem kredītkartes. Cena līdz pilsētas centram ir ap 30€. Jau pavisam drīz būsi savā viesnīcas numuriņā!

Kuru viesnīcu izvēlēties Barselonā? Noteikti pārbaudi vai gadījumā arī tavai viesnīcai nejauši nav jumta peldbaseins. Šķiet, ka tā ir tāda tipiska viesnīcu īpatnība Barselonā, vismaz tajās viesnīcās, kur esmu palikusi es, tāds vienmēr ir bijis. Laba izvēle viesnīcai ir NH Collection Barcelona Gran Hotel Calderon.

Ja meklē citus jaukus galamērķus, kur doties brīvdienās tepat Eiropā, noteikti izlasi šos rakstus:

Viss, kas jāzina braucot uz Parīzi

Nedēļas nogale Amsterdamā

DSC07900

Kā kāds viesnīcas darbinieks man reiz teica, Barselonā viss ir aizsniedzams ejot ar kājām, ja vien neplāno doties uz Tibidabo. Viņam bija taisnība! Taču, iešana ar kājām nozīmē arī 3-6 km garus attālumus, vispirms, lai sasniegtu vienu vietu, un tad atkal noietu gar viesnīcu un dotos pretējā virzienā. 20 minūšu attālumi tāds nieks vien ir. Divas kompānijas piedāvā tā saucamos hop-on hop-off autobusus, tie piedāvā līdzīgus maršrutus, taču no to audio gida ierakstiem nevajag gaidīt pārāk daudz. Arī metro ir brīvi pieejams, bet vairums ārzemju ceļvežu iesaka uzmanīties no kabatzagļiem.

Akvārijs

Pirmais pieturas punkts man vienmēr ir akvārijs. Mana mazā aizraušanās ar zivīm, īpaši rajām to padara par prioritāti. Aizvien atceros to agro rītu, kad sēdēju blakus raju akvārijam un jutu pilnīgu mieru. Kopš tās reizes esmu apmeklējusi daudzus akvārijus visa pasaulē, tāpēc man bija interesanti atgriezties Barselonas akvārijā. Protams, tas vairs nelikās tik varens kā pirmajā reizē, bet aizvien skaists. Akvārijā ir ap 11 000 dzīvnieku, kas apdzīvo 35 akvārijus, tajā skaitā zemūdens tuneli. Man akvārijā arī ļoti garšoja dikti saldās pankūkas ar putukrējumu un Nutella. Nekas smalks, bet atgriež cukura līmeni normā!

Padoms: pērkot biļetes internetā, cena ir 20€ pieaugušajiem, bērniem un pensionāriem atlaides un tad nenāksies gaidīt rindā! Taču nezin kāpēc mana kredītkarte netika pieņemta šajā lapā, tādēļ abas reizes pirku biļetes kasē. Ja vēlies ļoti klusu, mierīgu pastaigu pa akvāriju, vislabāk iet uz turieni īsi pirms atvēršanas un būt tur pirmajam. Parastai pastaigai derēs arī vakari, jo akvārijs ir vaļā līdz 9 vakarā un vasarā pat ilgāk.

DSCN2334

Barseloneta

Pa brīdim uzvirmo debates par to vai Barselonetas pludmales smiltis un ūdens atbilst Pasaules Veselības organizācijas drošības standartiem, bet vismaz apskatīt pludmali un pavakariņot kādā restorānā ir vērts. Dažreiz restorāni no malas izskatās pēc pazemes gājēju pārejām vai ieejas metro, tas ir normāli, to galvenie logi ir pludmales augstumā. Plaša jūras velšu izvēle, pieejamas gan ļoti smalkas vietas, gan visiem maciņiem draudzīgas.

Padoms: hop-on hop-off autobusi arī brauc šajā maršrutā, var atbraukt ar vienu no pēdējiem līdz restorānam, pavakariņot un uz viesnīcu doties ar taksi vai kājām.

DSC08055

Funicular de Montjuic

Ja nav bail no augstuma un gribas redzēt pilsētu no augšas, šī ir atrakcija, kuru nedrīkst laist garām! Gaisa tramvajs ļauj redzēt pilsētu un jūru no augšas. Tajā gan nav sēdvietu un var būt neliela grūstīšanās. Brauciens nav ilgs, vien kādas 10 minūtes.

Padoms: ja gribi ar tramvajiņu braukt vasarā, obligāti uzsmērē pret apdeguma krēmu, velc cepuri un paņem līdzi ūdeni. Rinda uz tramvajiņu var būt ārkārtīgi gara. Turp-atpakaļ biļete internetā maksā 12.70 €.

La Rambla

Par La Rambla vai Ramblām dzirdēju vēl krietni pirms pirmo reizi aizbraucu uz Barselonu un vienmēr domāju – nez kas tas ir? Patiesībā, pat pēc pabūšanas tajā es aizvien par to aizdomājos. Tā ir galvenā gājēju iela pilsētā ar neskaitāmiem suvenīru veikaliņiem un kafejnīcām. Pa to pārvietojas tusētāju pūļi un es vienmēr satraucos par savu maciņu. Taču divas vietas ap Ramblām man gan patika. Viens bija veikaliņš pie vaska muzeja. Tam skatlogos ir ļoti skaisti origami, tāpat arī veikalā ir ārkārtīgi skaistas grāmatas, tajā skaitā ar franču mākslinieka Bedžamina Lakombe ilustrācijām. Vēl var iegādāties dažādus interesantus un savdabīgus nieciņus dāvanām. Par otru vietu, kas man patika, sekos atsevišķs paragrāfs!

Padoms: ja pūļi nav tavā gaumē, nav jānostaigā La Rambla visā tās garumā, lai saprastu kāda tā ir. Pēc kvartāla-diviem viss būs tieši tāpat.

Tirgus

Kādu brīdi ejot pa La Rambla, vienā brīdī ievērosi, ka daudzi cilvēki dzer svaigi pagatavotus augļu kokteiļus vai ēd augļus no turziņām. Tātad tirgus ir tuvu! Ejot no jūras puses tas būs kreisajā pusē. Patiesībā, ieeja nemaz nav tik liela un tai pat var paiet garām. Mums, ziemeļniekiem, tā patiesi ir garšīga izklaide, īpaši ziemā. Turpat var iegādāties jūras veltes, garšvielas, šokolādi un prosciutto, glīti izkārtotus skatlogos. Dažiem tirgotājiem gan ļoti nepatīk, ja viņu skatlogus fotografē. Citiem gan nav iebildumu, īpaši, ja kaut ko iegādās.

Padoms: Norēķini skaidrā naudā! Nav vērts visu pirkt pie pašas ieejas, bieži vien daudzām precēm cenas būs krietni labākas mazliet dziļāk tirgū, un nebūt ne par sliktāku preci. Agrā pavasarī aptuvenā zemeņu cena bija ap 1.50 €, par līdzīga izmēra kastīti gan meža, gan parastajām ogām. Tirgū nav ieejas maksas.

DSC08086

Trīs Gaudi vietas

Protams, ka es neaizmirsu par Gaudi, slaveno spāņu kataloniešu arhitektu! Ir vairākas vietas, kuras var apmeklēt, lai pilnībā izjustu ko tad nozīmē Gaudi arhitektūra. Savos darbos iespaidojies no dabas, radījis tos krāsainus un atšķirīgus no citiem, dažreiz pat mazliet trakus un teju neīstus. Septiņi viņa darbi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojumu sarakstā. Un vēl aizvien nepabeigtā Sagrada Familia ir Spānijas visapmeklētākā vieta, tajā ik gadu nokļūst ap 3 miljoniem tūristu.

DSC07905

Es apmeklēju trīs viņa darbus un man ar to pilnīgi pietika. Ierobežota budžeta gadījumā pilnīgi pietiks ar diviem, Park Guell un Sagrada Familia. Protams, ja esi īsts fans, noteikti arī Casa Batllo būs interesanta (ieejas maksa tajā ir 21.50€ ).

Padoms: biļetes vislabāk iegādāties internetā, īpaši Sagrada Familia! Ja atbraukt uz Park Guell no 8:00 līdz 8:30 no rīta, var gadīties, ka ieeja būs bezmaksas (pati neesmu pārbaudījusi, šo izlasīju Ceļakājā). Park Guell un Sagrada Familia biļetes iespējams iegādāties kā apvienoto biļeti, bez papildu bonusiem tāda biļete maksās 18.30 €. Sagrada Familia mēdz būt ļoti, ļoti daudz apmeklētāju, tāpēc ja vien nenāc uz to vēlā ziemas pēcpusdienā, biļetes tiešām jāpērk internetā. Pat ar iepriekš iegādātu biļeti labāk nākt agri no rīta vai vēlāk pēcpusdienā, cerībā, ka bari nebūs tik lieli. Katedrālē iespējams uzbraukt arī torņos un pavērot pilsētu no augšas, taču tie nav tik iespaidīgi (ieejas biļete tajos būs vēl papildu 4.5€, klāt pie 15€ ieejas maksas). Audio gids ļaus nepalaist garām interesantas detaļās (vēl 4.5 €0. Biļete ar visām ekstrām ir 24 €.

+2 vietas, ko apmeklēt, ja tavā rīcībā ir vairāk kā tikai dažas stundas vai dienas

Ja esi Barselonā, vēl vairākas vietas kļūst aizsniedzamas. Viena vieta, kur es noteikti centīšos nokļūt kādā no nākošajām vizītēm šajā pilsētā ir Montserrata. Vairākas tūrfirmas piedāvā gatavas pus-dienas ekskursijas, gan no rīta, gan vakarā. Protams, arī sabiedriskais transports kursē uz šo vietu.

Cita iespēja, kas noteikti ir jāizmanto, ja ir nedaudz vairāk laika, ir brauciens uz Valensiju! Valensija ir kļuvusi par manu mīļāko Spānijas pilsētu! Lai arī tā ir Spānijas trešā lielāka pilsēta ar 800 000 iedzīvotājiem, tā ir krietni vien mierīgāka nekā Barselona, taču ļoti piemērota tūrismam. Mūsdienu arhitektūras sajaukums ar viduslaiku un pat senāku kultūru ir tā vērts! Tikai 4 stundu brauciena attālumā ar ērtu ALSA autobusu  un jau esi klāt! Autobusa biļete vienā virzienā maksā ap 30 €.

Kuru viesnīcu izvēlēties Valensijā? Es paliku SH Valencia Palace, kurai bija iekštelpu baseins. Viesnīca ir kājām ejamā attālumā līdz galvenajām apskates vietām un ir blakus skaistam parkam!

DSCN2545

Arhitektūra gan nebija mans brauciena mērķis uz Valensiju. Vai zināji, ka Eiropas (!) lielākais akvārijs atrodas tieši šeit? Ap 45 000 dzīvnieku ir apskatāmi katram interesentam, tajā skaitā lielās baltās belugas, delfīni, manas mīļās rajas, valzirgi, pingvīni un daudzi mazāki akvāriji ar zivīm no visas pasaules! Pēc šī akvārija apmeklējuma neviens Eiropas akvārijs neliksies gana labs! Patiesībā, vienīgais akvārijs, ar kuru var salīdzināt šo ir Georgia akvārijs Atlantā! Un, akvārijs noteikti nav vieta, kas būs interesanta tikai bērniem!

Meklē ceļojumu idejas? Izlasi citus mūsu ceļojumu aprakstus Eiropā un visā pasaulē!


1 comment

Pievienot komentāru