Konkursa raksts: Ceļojums pa Latviju ar “tūrista” acīm

Konkursa raksta autore Evija.

Jūnija sākums, uztraukums par eksāmeniem rimies un pirms izlaiduma satraukums vēl nav jūtams. Diena saulaina, silta, dodamies ar vilcienu uz Jūrmalu. Pēc trīs (šķita, viss diena pagājusi..) stundu meklēšanas beidzot atradām savu mērķi – Lielā Ķemeru tīreļu taka. Un vai ziniet.. bija tā vērts! Tie skati! Burvīgi. Pēc katra soļa, skatiena, ieelpas un izelpas gribējās apstāties un vienkārši baudīt.

Ar mirdzošām acīm baudīt un izjust! Kad draugi ar mazo brāli aizrāvās pie “stop vietiņām” ar cepumu ēšanu, es ņēmu draugu pie rokas un mēs gājām, skrējām pa taku. Es turēju viņa roku stipri un mēs smējāmies skaļi! Protams, tapa simtiem bildes, selfiji un video.  Mēs uzkāpām tornī, pašā augšā un vērojām. Visapkārt klusums. Tad es sajutu, ka draugs pienāk tuvāk un uzliek roku, nopūšas un pačukst “esmu laimīgs..”! Un jūs jau ziniet.. jutos kā pasakā!


Tad ceļš atpakaļ uz vilcienu, ātrais miedziņš un nākamā pietura – Rīgas centrs! Varbūt kādam nešķiet nekas īpašs, bet man patīk reizēm iejusties tūrista lomā arī savā pilsētā! Mēs nopirkām gardākos saldējumus un apstaigājām visas Vecrīgas mazās ieliņas, iemaldījāmies arī dažās tūristu grupiņās un uzzinājām daudz ko jaunu! Un tad viena ātra doma izskanēja un pēc nieka četrām stundām jau bijām Jūrkalnē! Vēl viena pasaka.. izjutām, sajutām.. Stāvkrasts lika justies tā it kā būtu ārpus Latvijas, kaut kur tālu, tālu prom. Apkārt miers, jūras šalkoņa, patīkams vējš matos un neaptverama brīvība. Cilvēki bija maz, jo laiks kļuva vēsāks, bet mums tas netraucēja. Siltās jakas un līdzi paņemtie džinsi glāba situāciju. Lasījām arī akmeņus, jo tur tie tik skaisti!


Nākamajā dienā ceļojumu turpināju tikai divatā ar draugu, jo pārējie nolēma izbaudīt miegu. Mēs jau no paša rīta devāmies uz manu visvismīļāko pilsētu un visvismīļāko vietu Latvijā – Jūrmalu, pie jūras. Laiks bija karsts, saule sildīja un ūdens kā silts piens bija! Es nometu mantas turpat, paķēru draugu pie rokas un teicu – skrienam! Un ziniet – mēs skrējām! Ūdenī! Ar visām drēbēm! Mēs šļakstījāmies un atkal daudz smējāmies! Jūra ir mana vieta, pavadījām tur visu dienu.

Un pēdējā ceļojuma diena noslēdzās jau agri dodoties uz Ādažiem. Devāmies trijatā – es, mans mazais brālis un mans draugs. Esam lieliska kompānija, starp citu, pērkam cits citam saldējumu, samīļojam, kad kāds vairs nevar paiet vai panesam klēpī.

Ādažos mēs gan neko daudz nedarījām – pastaigājāmies, pašūpojāmies, pašļūcām pa slidkalniņu un izspēlējāmies smilšu kastēs! Un dienas noslēgumā uzklājām sedziņu parciņā, apsēdāmies un visi kopā apēdām picu! Varen garda bija! Un tad es paskatījos uz mazo brāli, tad draugu un es sajutos tik laimīga un piepildīta! Šis noteikti bija mans visvismīļākais ceļojums, lai arī ne uz kādu eksotisku valsti, bet gan vienkārši ar cilvēkiem, kurus mīlu pa Latviju, kura ir tik skaista!


Es mīlu ceļot, apskatīt, aizmirsties skaistumā un izjust kā elpa aizraujas! Es mīlu iekāpt vilcienā un pēkšņi izkāpt ārā kādā pieturā, jo kāds iesaucies “Hei, kāpjam te laukā un paskatāmies kas te apkārt?” ! Es ticu, ka ceļošana padara cilvēkus bagātākus ar zināšanām, gudrākus un laimīgākus!
Un, starp citu, mans draugs – Ričards, ir varen pacietīgs vīrietis, vislabākais ceļa biedrs, kopā ceļotu uz mēnesi un atpakaļ! Bija skaisti!

Paldies Evijai par iedvesmošanu dažreiz paskatīties uz Latviju kā tūristam! 

Jau 18.augustā noskaidrosim, kurš no ceļojumu aprakstu autoriem dosies braucienā ar mums kopā šoruden Eiropā! Lasi visus iesniegtos aprakstus ŠEIT

Konkurss norisinās sadarbībā ar airBalticEstravel LatviaSeesam un DELFI Tūrismagids.


Pievienot komentāru