30 labākās apskates vietas un 10 naktsmītnes Latgalē

Ko redzēt Latgalē? Kas ir objekti, ko obligāti jāapskatās ceļojuma laikā? Kur palikt pa nakti Latgalē? Pēc neskaitāmiem pieprasījumiem, piedāvāju garo sarakstu apskates vietām Latgalē un viesu namiem & viesnīcām, kur esam palikuši mēs vai mūsu draugi! Esam daudzkārt viesojušies šajā viesmīlīgajā Latvijas reģionā, un cilvēku interese par Latgali ir neizsīkstoša, tāpēc esam sagatavojuši lielo sarakstu ar mīļākajām vietām no mūsu iepriekšējiem braucieniem kā arī daži ieteikumi no mūsu draugiem un sekotājiem!

Vai ir kāda skaista vieta Latgalē, ko noteikti vajadzētu iekļaut šajā sarakstā? Raksti komentāros!

Līdzīgi raksti:

10 dabas takas un objekti, ko apmeklēt šobrīdējos apstākļos

5 karjeri un avoti ar neparasti zilu ūdeni

Teirumnīku taka

Teirumnīku jeb Tīrumnieku purva taka, kas, neskatoties uz internetā atrodamo informāciju, ir gan apļveida, ja iet cauri mežam. Dēlīšu taka ir vien 800m gara, un tā iet gar nelielo purva ezeriņu. Ūdens te ir melns kā velns, bet silts kā piens, tāpēc vasarā noteikti paņem līdzi peldkostīmu! Šī ir viena no manām mīļākajām purva takām Latvijā. Vairāk lasi te.

Mākoņkalns

Mākoņkalns, saukts arī par Padebešu kalnu, atrodas netālu no Rāznas ezera. Te ir taka, un var redzēt Volkenbergas pilsdrupas. Skaisti skati uz apkārtni – mežu, ezeru.

Foļvarkas baznīca

Kad janvārī viesojāmies apkārtnē, Foļvarkas vecticībnieku nams nemaz nebija ieplānots mūsu apskates vietu programmā, bet kad to mums ieteica Instagram sekotāji, apskatoties bildes kļuva skaidrs – ir jābrauc! Tas bija ciet, taču vismaz no ārpuses to apskatījām gan. Šķiet, jebkur citur Eiropā šāds koši zils namiņš ezera krastā būtu galvenais instagrameru galamērķis, jo izskatās tas tiešām koši! Vairāk par maršrutu un citām vietām, ko apskatīties apkārtnē, lasi šeit.

Upenīte

tradicionālie latgaliešu ēdieni

Ja iepriekš pieteiksies telefoniski pie saimnieces Ineses 26312465 (labāk kādas pāris dienas, vai pat nedēļu iepriekš – ziemas sezonā, iespējams, arī stundu iepriekš varētu tikt, taču šogad šī vieta ir kļuvusi ļoti pieprasīta un jo laicīgāk pieteiksies, jo lielāka iespēja, ka tiksi izvēlētajā laikā!), tad varēsi baudīt kārtīgu latgaliešu maltīti! Mūs mājīgajā pagrabiņā pie krāsns gaidīja bagātīga ēdienreize – vispirms skābeņu zupa, tad guļbešņīki pēc vietējās receptes – ar gaļiņu un sieru, vārīti eļļā un mazliet mazāka izmēr nekā citur, toties, daudz! Vairāk par Latgales kulināro mantojumu lasi šeit.

Lūznavas muiža

Luznavas muiža un parks noteikti ir apskates vērti! Kerbedzu ģimene, kas 1911.pabeidza muižas celšanu, iekārtoja arī 23ha parku, kurā ir ir saglabājušās 17 vietējās un 49 ievestas koku un krūmu sugas. Ēka ir nesen atjaunota, un ir īsta Latgales jūgendstila pērle. Pieaugušajiem ieejas maksa ir 2 eiro, un var apskatīties pašu muižu kā arī tajā izvietotās izstādes – keramiku, gleznas, stikla traukus. Šeit arī bieži notiek koncerti – paskatoties plānoto programmu ziemas sezonai, bijām patīkami pārsteigti! Pie ieejas mums pastāsta par muižas vēsturi, arhitektūru un dodamies apskatē. Muižā var palikt arī pa nakti – īpaši populāri kāzinieku vidū. Vairāk par apkārtnes apskates vietām vari lasīt te.

Skrošu rūpnīca

Daugavpils skrošu rūpnīca ir viens no ievērojamākajiem tūrisma objektiem Daugavpilī! Mums diemžēl tās apmeklējums gāja secen, jo bijām ziemā un todien apmeklējums nebija iespējams, taču daudzi draugi šo vietu ir apmeklējuši un iesaka kā interesantāko Daugavpilī! No rūpnīcas mājaslapas: “Šeit tūristiem ir iespēja uzzināt kā tiek ražota sporta un medību munīcija, iepazīties ar mūsdienās un senāk izmantotiem piederumiem un iekārtām, kā arī sajust neatkārtojamu 19.gs. industriālo atmosfēru vēsturiskajā skrošu ražošanas cehā!”.

Maizes muzejs

Aglonas apmeklējums nav iedomājas bez piestāšanas Maizes muzejā! Mums tā bija pierezervēta jau iepriekš, jo ieeja tikai pēc iepriekšējas rezervācijas (zvanot 29287044) – vismaz nedēļu iepriekš, bet labāk ātrāk, jo šī vieta ir populāra! Saimniece Vija mums parāda maizītes cepšanas procesu – jau vairāk nekā 20 gadus viņai ir ceptuve, un ļauj arī mums “paglaudīt” maizīti, kā arī izstāsta par zīmēm, kuras kādreiz katra saimniece zīmējusi uz sava kukulīša. Kamēr ēdam pusdienas, mūsu kukulīši jau gatavi un pēc tam jauki smaržo mašīnā visu ceļu!  Pusdienas šeit arī labu labās, viss tiek pasniegts speciāli darinātos māla traukos – grūbu & pupiņu zupa, kartupeļi, speķītis un gurķīši, sēņu mērcīte, un, protams! Kļockas. Šeit arī saimniece uzcienā ar pašas darinātu šmakovku – tradicionālo latgaliešu stipro dzērienu! Vairāk par kulinārā mantojuma vietām Latgalē lasi šeit.

Nester Custom

Pilnīgi jauns objekts, kas atvēries 2019.gada maijā – moto un metāla mākslas galerija! Jāsaka godīgi, pirms uz šejieni braukt, neko īpaši negaidīju, taču Nester Custom apskates sapratu, ka šis ir viens no interesantākajiem jaunajiem apskates objektiem Latvijā! Alīna un Aleksandrs Ņesterjuki ir izveidojuši kaut ko ļoti neordināru – no mīlestības pret motocikliem ir radies šāds neparasts objekts. Vairāk par šo un citām apskates vietām reģionā lasi šeit.

Ilgas muižas pils

Līdz Ilgas muižai jābrauc 15 minūtes cauri mežam, kur nav telefonam zonas, nav kartes, nekā nav, bet muiža ir apmeklēšanas vērta – tā ir pilnībā restaurēta klasicisma villa! Vairāk par maršrutu lasi Maijas rakstā par 3 dienām Latgalē.

Lubāna ezers

Lieliska vieta, kur braukt ar velosipēdiem, piestāt pie putnu vērošanas torņiem, uzrīkot pikniku, braukt ar laivu vai peldēties! Priecē, ka pie Lubāna ezera ir ļoti viegli piebraukt – nav jāmeklē vieta caur privātīpašumiem. Vienīgi jārēķinās, ka apkārtnes smilšu un grants ceļi nav ļoti labā stāvoklī – pēc lietus te labāk braukt at 4×4 auto. Vairāk par mūsu nedēļas nogales izbraucienu ap Lubānu lasi te.

Stiglovas grava

Stiglavas grava ir ģeoloģiskais dabas piemineklis, kas atrodas Šķilbēnu pagasta Viļakas novadā. 2013.gadā nominēts par gada ģeovietu Latvijā. Pa kāpnītēm nokāpjam lejā pie upītes, kas daļēji aizsalusi, un uzreiz redzam pirmos devona smilšakmens atsegumus – tie ir 3-4 m augsti, veidojušies aptuveni 375 miljonus gadus atpakaļ, kas šeit bija jūra. Mēs te bijām ziemā, un tiešām bija ļoti skaista, pirmatnēja vieta! Vairāk par apskates vietām reģionā lasi te.

Numernes valnis

Ceļā no Gulbenes uz Numernes valni, kas atrodas Kārsavas novada, Salnavas pagastā, mums aiziet stunda, kad esam klāt pie zīmes uz parku, saprotam, ka ar savu auto tālāk netiksim, jo ir dziļš sniegs – tādēļ to atstājam uz lielā ceļa nomalē. Vasarā gan būtu jābūt iespējai iebraukt dziļāk, jo dabas parka kartē stāvvietas apzīmētas vien aptuveni 400m attālumā no skatu torņa. No ceļa līdz tornim tad mērojam 2.5 km ar kājām, un ieeja parkā ir bezmaksas. Parks izveidots 2004.gadā, lai saglabātu purva un meža biotopus un ainavu. Izrādās, tas ir unikāls ģeoloģisks un botānisks objekts – viena no lielākajām osveidu grēdām. Parka teritorijā ir četri ezeri. Mums visinteresantākais liekas 20m augstais tornis, no kura paveras ļoti plašs skats uz apkārtni, tā kā tas uzcelts pakalna galā. Turpat blakus ir divi zvaigžņu vērošanas krēsli. Par citām apskates vietām reģionā lasi te.

Rēzekne

Rēzekne ir pilsēta, kurā esmu bijusi neskaitāmas reizes, jo te dzīvo mani radi, taču nekad ne kā tūrists, lai apskatītu visu, kas te skaists! Taču pilsēta ir apskates vieta – pilsdrupas, “Latgales Māra”, Latgales vēstniecība “Gors” un Latgales kultūrvēstures muzejs!

Aglonas bazilika

Īpaši populāra katoļticīgo vidū vasarā, Vissvētākās jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētkos, šī ticīgajiem svarīgā vieta noteikti ir apmeklēšanas vērta arī citā laikā! Par apskates vietām apkārtnē vari izlasīt te.

Rotko centrs

Rotko centrs ir daudzfunkcionāls laikmetīgās mākslas, kultūras un izglītības centrs Daugavpils cietoksnī, vēsturiskajā artilērijas arsenāla ēkā. Es atceros kāda šī ēka izskatījās pirms renovācijas, kad pirmo reizi viesojos Daugavpilī daudzus gadus atpakaļ, un prieks redzēt, ka tā ir atguvusi jaunu elpu! Marka Rotko darbi ir redzēti pasaules salvenākajos muzejos Ņujorkā un Parīzē, un šī ir unikāla iespēja iepazīt gan Rotko, gan citu mākslinieku izstādes Daugavpilī.

Grebļa kalns

Smaila taka starp diviem ezeriem pie pašas Baltkrievijas robežas. Pintu ezerā var peldēties, Šešku ezerā nav ieteicams to darīt. Vēlāk Zilupes novada tūrisma mājas lapā izlasām, ka, izrādās, šī objekta apmeklēšanai nepieciešama ne tikai pase, bet arī speciāla atļauja uzturēties pierobežas zonā. Nekādu paziņojumu gan par to nekur nemana. Vairāk par maršrutu lasi te.

Ludza

Latvijas vecākā pilsēta, pēc dažiem datiem, pirmoreiz pieminēta 1177.gadā, pēc citiem 1173., taču redzēt tajā būs ko! Vēsturiskais centrs, šaurās ieliņas, viduslaiku pilsdrupas, vecticībnieku lūgšanu nams, katoļu baznīca un pilsētas parks ir tikai dažas no apskates vietām!

Kristus Karaļa kalns

Kristus Karaļa kalns ir 20ha liels skulptūrdārzs. Vairums no skulptūrām ir saistītas ar Bībeles tematiku, un kalna galā šeit ir arī baznīca. Uz Kristus Karaļa kalnu brauc daudzi svētceļotāji, lai to apmeklētu līdz ar baziliku, un pie ieejas dārzā izvietotas atsauksmes no dažādu valstu ceļotājiem. Ieejas maksas objektā nav, bet var atstāt ziedojumus, lai dārzu turpinātu attīstīt. Vasarā šeit ir skaistas ziedu ekspozīcijas.

Slutišķu sēta

Slutišķu sēta ir vienīgais vecticībnieku kultūrvēsturiskā mantojuma muzejs Latvijā. Mēs te bijām ziemā, kad ekspozīcija ir ciet, tāpēc aplūkojām tikai no ārpuses – skaistos logus un koka namu. Vasarā šeit iespējams apskatīties un iegādāties arī amatnieku ražojumus.

Preiļu leļļu muzejs

Iespēja apskatīties miniatūras pilis, leļļu galeriju un arī iejusties karaļa galma personāžu lomās! Populārs tūrisma objekts Preiļos, turpat netālu no Nester Custom moto galerijas!

Čertoka ezers

Šķiet, jau pāris gadus šis ir viens no populārākajiem dabas objektiem Latgalē! 53 ha teritorijā dabas liegums Velnezers jeb Čertoks izveidots jau 1977.gadā. Leģendām apvītais 18m dziļais ezers ir neparasti caurspīdīgs, tiek minēts, ka tas, iespējams, radies meteorīta trieciena rezultātā, jo tam ir plituves forma. Mēs to apmeklējām ziemā, tādēļ redzējām tikai aizsalušu, taču vasarā tas ir īpaši skaists. Neskatoties uz to, ka tajā itkā aizliegts peldēties, daudzi to tāpat dara! Vairāk par apkārtnē apskatāmajām vietām lasi šeit.

Šmakovkas muzejs

Šmakovkas muzejā mūs sagaida superīgais gids Raivis Malnačs, kas stundas laikā visu parāda un izstāsta par latgaliešu tradicionālo stipro dzērienu – šmakovku! Nekad nebūtu domājusi, ka tā teikšu, bet šis muzejs ir piemērots visai ģimenei – jo pastāsta par daudz vairāk kā tikai par alkoholisko dzērienu ražošanu, par reģiona vēsturi. Bērniem muzeju vajadzētu apmeklēt pieaugušo pavadībā. Vairāk par citām apskates vietām apkārtnē lasi te.

Balvu luterāņu baznīca

Balvu luterāņu baznīcas celtniecība uzsākta 1913. gadā un 1915. gadā tā jau tika iesvētīta, pēdējos gados ieguldīts tās atjaunošanā, un baznīca īpaši skaisti izskatās vakarā, kad ir izgaismota. Atrodas pašā pilsētas crntrā.

Stompaku purvi

1945.gadā Stompaku purva partizānu nometnē dzīvoja aptuveni 350 cilvēki, un tā bija viena no lielākajām Latvijā un Baltijā. Te bija 22 bunkuri, slimnīca, kapi un neliela baznīca, kas iekārtota zemnīcā. Februārī Padomju drošības dienesti bija noskaidrojuši nometnes atrašanās vietu un 2.marta rītā sāka uzbrukumu, kuru partizāniem izdevās atraidīt. Taču, saprotot gaidāmo papildspēkus, partizāniem izdevās atstāt nometni, izlaužoties no aplenkuma un pievienoties citiem partizānu grupējumiem reģionā. Purva laipas nesen ir atjaunotas un tagad pa tām var aiziet līdz salai, kur atradās nometne arī ar sausām kājām. Purva teritorija ir dabas liegums, kas izveidota ar mērķi aizsargāt purva biotopu. Kā atrast? Jābrauc no Balviem uz Viļakas pusi, līdz ceļmalā redzama zīme “Partizānu mītnes”. Tad pa nelielo ceļu 1.5 km līdz stāvlaukumam un esam klāt, ieeja šeit ir bezmaksas.

Balkanu kalnu dabas parks

Balkanu kalnu dabas parkā ir trīs pastaigu takas, kas ved ielejā, kur kā leģenda vēsta, esot nogrimusi baznīca. Pa ceļam var apskatīt koka skulptūras un staltos kokus. Kopumā teritorija ir aptuveni 20 hektārus liela un ar izteiktu reljefu, tieši kā aktīvai pastaigai piemērota! Ziemā šeit var slēpot.

Drīdzis

Lai piebrauktu pie dziļākā Latvijas ezera, Drīdža, kas ir 65.1 m dziļš, priekšrocība būs velosipēdistiem, jo ezeram apkārt visur privātīpašumi, bet daudzi no Google Maps iezīmētajiem ceļiem nemaz neeksistē.

Balvu pareizticīgo baznīca

Šī guļbūve ir celta Veļikije Luki rajonā Krievijā, atceļojusi uz Latviju 2012.gadā kā dāvana, Balvu pareizticīgo baznīca ir apskates vērts objekts pašā pilsētas centrā! Par citām apskates vietām apkārtnē lasi te.

Daugavas loki

Daugavas loku parks izveidots 1990. gadā lai saglabātu unikālos dabas kompleksus, dabas un kultūrvēsturiskās vērtības un mazpārveidotu ainavu Daugavas senlejas Krāslavas — Naujenes posmā un tam piegulošajā teritorijā. Daugavas upe met deviņus lokus, un tad tos šajā parkā tad arī var redzēt. Īpaši skaista vieta arī rudenī!

Kristakrūga tornis

Atrodas blakus Teiču rezervātam un labi pārredzama visa apkārtne! Noteikti ir vērts piestāt, lai uzkāptu 27m augstajā tornī un izkustinātu kājas! Vairāk par mūsu nedēļas nogales izbraucienu pa Latgali vari izlasīt šeit.

Priedaines skatu tornis

Šis tornis gan ir no koka un slejas 32 m augstumā. Skats ir tā vērts, lai tiešām arī uzkāptu augšā – kāda saliņa, tālāk upe aizlokās mežos. Gandrīz tikpat skaists skats paveras arī no tilta pāri Daugavai – uz saliņas ligzdo kaijas un upes abās pusēs ir sacelti mazi namiņi. Krāslava atstāj ļoti sakoptas un tīras pilsētas iespaidu. Par citām apskates vietām apkārtnē vari izlasīt te.

Viesu nami un viesnīcas, kuros esam palikuši vai kurās ir viesojušies mūsu draugi:

Svilpaunieki (Lūznava)

Silene Resort & SPA Egles villa (Silene)

Silene Resort & SPA (Silene)

Bāka (Lubāna ezers)

Kolonna Hotel Rēzekne (Rēzekne)

Park Hotel Latgola (Daugavpils)

SanMari (Daugavpils)

Sventes Muiža (Svente)

Brīvdienu māja “Celmiņi” (Aglona)

Viesu nams “Rūķīši”(Rugāji)

Vai ir kāda skaista vieta Latgalē, ko noteikti vajadzētu iekļaut šajā sarakstā? Raksti komentāros!


13 comments

 1. Jaunais ceļš Madona-Atašiene-Preiļi ir kā apskates objekts. Bauda braukšanai, skaistums acīm, lepnums par Latviju sirdij

 2. Līvānu mākslas un amatniecības centrs ,kur atrodas stikla muzejs,stikla pūšsanas darbnīca un daudzas citas ekspozīcijas.

 3. Labdien! Iesaku Maršrutu Ludza-Kārsava-Viļaka.
  Malnavā Šmakovkas muzejs (sapratu, ka labāks, kā Daugavpilī), Malnavas muiža un parks, pazemes bunkurs.
  Skats uz Latvijas-Krievijas robežu un tai pāri.
  Maza, koši zila koka baznīciņa ceļa malā – Pudinavas pareizticīgo baznīca.
  Baltinavas katoļu baznīca.
  Viļakas katoļu baznīca.
  Saimniecība Kotiņi

  Kultūršoks par pierobežas ceļu un lauksaimniecības apjomu.

Pievienot komentāru