Kā ceļojumos paslēpt naudu?

 

Kā ceļojumos vislabāk paslēpt naudu, ja tā paņemta līdzi no mājām vai arī izņemta vietējā bankomātā? Ne visur pieņem kartes, tāpēc ik pa brīdim nākas ņemt līdzi skaidru naudu. Tādēļ uzreiz paliek aktuāls jautājums kā to paturēt drošībā lidojuma laikā, viesnīcā un kamēr es neesmu viesnīcā uz vietas. Veicu diezgan pamatīgu izpēti internetā un šķiet, ka visas slēptuves var apvienot četrās grupās.

Meklē praktisku informāciju par ceļojumiem? Tad izlasi šos rakstus:

Kā no aviokompānijas saņemt kompensāciju reisa aizkavēšanās gadījumā

Kā padarīt lidojumu komfortablāku

seiselu rupijas nauda valuta maina izmaksas indijas okeans seiselas mahe kur paslēpt naudu ceļojumā

Personīgos priekšmetos

Lūpu balzāma tūbiņas, šķiet, mūsdienās ir vispopulārākā slēptuve. Aiz tās seko tukšu dezodorantu un sauļošanās krēmu iepakojumi (kuros, ejot uz pludmali, varot paslēpt pat veselu telefonu un atslēgas). Tukši medikamentu iepakojumi, ķemmes ar atskrūvējamu iekšpusi, košļeņu paciņas, sērkociņu kastītes, vates disku iepakojumi, mitro salvešu, parasto salvešu un plāksteru kastītes ir tajā pašā kategorijā. Taču, palasot cik daudz ir rakstīts par tiem pašiem lūpu balzamiem, man ir aizdomas, ka kāds, kuru varētu interesēt mana skaidrā nauda, arī būs lasījis šos rakstus. Otra problēma varētu būt ar pārāk ziņkārīgiem apkopējiem. Viena mana draudzene, kas ilgāku laiku dzīvoja viesnīcā, apgalvo, ka viņas smalkajā acu krēmā kāds iebakstīja ar pirkstu, kaut viņa pati to lieto tikai ar speciālu lāpstiņu. Cita apzvēr, ka viņas dekoratīvā kosmētika ir bijusi izmēģināta. Tādēļ paslēpjot naudu pārāk pievilcīgā vietā to var atklāt nejauši.

Jostās un maisiņos

Vēl viena populāra slēptuve ir jostas un dažādi piesprādzējami maisiņi. Jostas ar rāvējslēdzējiem iekšpusē vai speciālām piešūtām kabatiņām, mazi maisiņi, kurus piesprādzē pie apakšveļas, pat speciālas nopogājamas kurpju zoles, kurās iekšā ir slepeni nodalījumi. Tas nozīmētu, ka visa nauda jānes līdzi. Apskatot dažus no nopērkamajiem maisiņiem man nerodas ticība, ka savu funkciju tie pilda godam. Daļa ir krietni par lielu, īpaši nēsāšanai tropiskā klimatā, citi tā vien izskatās, ka tūlīt atpogāsies vaļā vai nokritīs. Tā var nejauši pazaudēt naudu.

Čemodānā

Daudzi iesaka koferim pielikt atslēgu, tad tas kļūst par tādu kā pārnēsājamu seifu, taču arī par šo variantu mani māc šaubas. Pirmkārt jau, pieliekot atslēgu ir skaidrs signāls, ka iekšā ir kaut kas vērtīgs. Otrkārt, lai cik stipra būtu atslēga, ja koferi var atvērt pabīdot rāvējslēdzēju, ar atslēgu nebūs līdzēts. Daudzi slēpjot naudu čemodānā, starp netīro apakšveļu, bet, ja tik daudzi tā dara, vai tā nav pirmā vieta, kur kāds varētu ielūkoties? Vienīgā drošā atslēga ar rāvējslēdzēju slēdzamam koferim izskatās šādi, ar piefiksējamām ļipiņām, jo citas atslēgas var mierīgi atvērt ar pildspalvu:

Istabā

Vēl cita populāra metode ir ielikt naudu aploksnē, kuru pielīmēt atvilktnes apakšai, īpaši, ja ir vairākas atvilktnes vai tās ir atsevišķi nodalītas. Tāpat bieži naudu slēpj Bībelē un citās numuriņā atrodamās grāmatās un reklāmas materiālos. Izplatītas slēptuves vietas ir arī zem televizora, puķupodos un zem galda. Pirmajā brīdī atvilktnes likās laba doma, bet tad kādā ceļvedī izlasīju, ka dažās valstīs tipiski dažādas lietas istabā mēdz pazust, un tad atrodas atvilktnēs, kas nemaz nav izmantotas, jo apkopējas tās tur noliek cerībā, ka aizmirsīs. Arī par viesnīcu numuriņos atrodamajiem seifiem bieži vien ir dzirdēts, ka tos bez problēmām atver.

Es cenšos naudu daudz nenēsāt, un ja tā jāpaslēpj, laikam tomēr pieturēšos pie kosmētikas iepakojumiem, īpaši tādi, kas piemēroti izmantošanai tikai vienam cilvēkam un nevienam nemaz neienāktu prātā tur skatīties.  Tāpat arī galvenais, ko es daru – vienmēr viesnīcās vienmēr uzliku “Netraucēt” zīmīti, jo gluži labi iztieku bez jauniem dvieļiem katru dienu.

Citi līdzīgi raksti:

Galamērķu ieteikumi skolēnu brīvlaikiem un valsts brīvdienām

Ilgs laiks jāpavada Frankfurtes lidostā? Kā gaidīšanu padarīt patīkamāku ar dažādiem bezmaksas niekiem.


Pievienot komentāru