Precos.lv: Kāzas Seišelu salās

Kazas seiselas šeišelas ārzemēs precos lv

 

Kādu laiku atpakaļ fragments no mana Seišelu kāzu apraksta tika publicēts arī kāzu portālā precos.lv

Sapņu kāzas Seišelu salās

Kad es biju maza, es bieži iztēlojos, ka manas kāzas būs grandiozas – princeses kleita, svinības pilī ar simtiem viesu. Vēlāk es sapratu, šādas kāzas nevilšus var kļūt par svinībām citiem, bet ne sev. Jo vairāk domājām par tradicionālām kāzām, jo vairāk sapratām, ka tās nav mums piemērotas un mūsu svinības rīkosim ārzemēs. Ilgu laiku šī doma gan bija nekonkrēta un bieži tika izmantota kā atrunas visiem tiem, kas jau kārtējo reizi jautāja, kad tad mēs beidzot apprecēsimies, jo kopā bijām vairāk nekā desmit gadus. Tāpēc, kad kāzas tika ieplānotas, vairums draugu uzreiz jautāja, kurā valstī tad tās notiks. Dažādu sakritību rezultātā, kā arī zinot, cik labs apkalpošanas līmenis ir Indijas okeāna salās, izvēle krita par labu Seišelu salām. Tajās apprecoties, laulība tiek atzīta arī Latvijā.

Siluetes sala

Siluetes sala mūs sagaidīja ar dzidrām debesīm, kas saplūda ar tirkīzzilo okeānu, un žilbinoši baltām, samtainām koraļļu smiltīm, kurās mirdzēja tikko izskaloti gliemežvāki. Salas skaistums turpināja mūs pārsteigt katru rītu, pie tā patiesi nav iespējams pierast! No rītiem mēs veldzējāmies dārza dušā, stāvot tieši zem kokiem. Brokastis dalījām ar kabatas izmēra balodīšiem, kuri nepārtraukti dūdoja un fodijiem, kuri izskatās gluži kā zvirbuļi, tikai sarkani. Caurspīdīgajā ūdenī varēja vērot zivis, savukārt peldētājus nepārtraukti vēroja pludmales sargi. Pēcpusdienās skatījāmies kā dzeltenvēderaini sikspārņi ēd augļus tuvējos kokos un tik mīlīgi kustina ausis!  Naktīs Mēness spīdēja tieši virs mūsu galvām, kā milzīgs prožektors debesu vidū, tam norietot varēja redzēt meteorītus un Piena ceļu. Peldoties naktīs un pakustinot uz akmeņiem augošās ūdenszāles, vērojām bioluminiscējošo planktonu, mazus gaismas uzplaiksnījumus tumšajā ūdenī.  Katru vakaru mēs iemigām klausoties viļņu šalkoņā vien dažus metrus no mūsu terases kāpnēm.

Kāzu diena

Kāzu diena manās domās ir kā smaržas un garšas pilns albums, kuru pāršķirstīt aizverot acis. Vēl pēdējās stundas līgavas un līgavaiņa statusā, skūpsts, pirms viņš dodotas ģērbties uz citu numuru. Milzīgais spogulis uz terases, pie kura krāsojos. Tās dažas minūtes, ko numuriņā pavadīju viena pati, ieslēdzot mūziku un dejojot plīvojošajā halātā. Mana samtainā plīvura smarža, kad mana mamma apliek to man apkārt. Brīdis, kad mani pirmo reizi ierauga mans tētis, tad līgavainis, un abiem acīs sariešas asaras. Brālis nes mazo jūraszvaigznes spilventiņu, mēs nolasām svinīgo zvērestu un viens otram uzvelkam gredzenus. Ziedlapiņu lietus, kuram izejam cauri pēc ceremonijas. Greznās vakariņas kreolu restorānā, un pēc tām ziedlapiņu pilna gulta un vanna. Naksnīgais okeāns, kurā peldamies divatā pēc tā kā viesi jau aizgājuši gulēt. Es atceros katru soli, katru skaņu, kas mūs apvija tajā dienā. Skaistāku un piemērotāku vietu kāzām man ir grūti iedomāties. Daudzi, apskatot fotogrāfijas, teic, ka grūti noticēt, ka tādas kāzas ir īstas nevis Holivudas filmās redzētas. Medusmēnesi baudījām Pralēnas un Ladigas salās, kurās atrodas pasaules skaistākās pludmales Anse Lazio un Anse Source D’Argent.

Pilno ceļojuma aprakstu kā arī pārējās fotogrāfijas skaties šeit. Fotogrāfiju autori ir Kristīne Grīnvalde un Jēkabs Andrušaitis.


Pievienot komentāru