Ķemeru purvs pirms ziemas sākuma

Ķemeru purva laipa tīrelis sarma Jēkabs Andrušaitis

Ķemeru purvs piesaista visos gadalaikos! Pēc fantastiskajiem miglainajiem rītiem rudens sākumā un zeltainās krāsu spēles vēl pirms dažām nedēļām, Ķemeru purvā šobrīd no rītiem, tuvojoties ziemai, var novērot vēl kādu skaistu dabas parādību – sarmu. Dienās temperatūra vēl esot plusos, taču naktīs un ap saullēktu tai noslīdot zem nulles, veidojas lieliski apstākļi sarmai. Balti ledus kristāli pārklāj ikkatru stiebru, lapu un zālīti, bet aizsalušajos ezeriņos veidojas ledus raksti.

purva laipa ķemeri Jēkabs Andrušaitis latvija

Šobrīd saullēkts ir ap 8:30, pirms došanās uz taku vari pārbaudīt internetā precīzu saullēkta brīdi. Pie torņa vajadzētu būt vismaz piecpadsmit minūtes pirms saullēkta, jo tad ir viskrāsainākās debesis. Tas nozīmē, ka stāvvietā vajadzētu būt ne vēlāk kā četrdesmit piecas minūtes pirms saullēkta, lai pagūtu aiziet līdz tornim. Brauciens no Rīgas aizņem tikpat daudz laika.

sarma ķemervu purva laipa Jēkabs Andrušaitis

Laiks ir mitrs un drēgns, tāpēc noteikti silti saģērbies! Vienmēr vajadzētu paņemt par vienu jaku vairāk, nekā šķiet, ka būs nepieciešams, tāpat noteikti silti apavi, cepures un cimdi noderēs. Karstas tējas termoss arī nenāks par sliktu! Cieni citus un tornī uzvedies klusu – tas ļaus visiem torņa apmeklētājiem izbaudīt dabas mošanos. Jārēķinās, ka Ķemeru purva laipa ir kļuvusi ārkārtīgi populāra, tādēļ, lai to izbaudītu pilnīgā klusumā, tur vajadzētu doties darbdienas rītā. Sestdienu un svētdienu rītos jau krietni pirms saullēkta no torņa puses skan balsis, smiekli un pat dziesmas, un saulei uzaustot tornī var būt vairāki desmiti cilvēku.

ķemeru tīreļa laipa Jēkabs andrušaitis

Ja tev vēl nav plānu rītdienas rītam, tad noteikti aizbrauc uz Ķemeru purva taku! Šonakt sola salnu, pēc prognozes sola daļēji mākoņainas debesis, kas varētu nodrošināt visskaistākās krāsas, tāpēc rītdienas rīts varētu būt īpaši labs sarmas skatīšanai!

ķemeri purva laipa Jēkabs Andrušaitis sarma saullēkts

Pārējās fotogrāfijas no Ķemeriem Jēkaba Facebook lapā www.facebook.com/jekabsphoto


Pievienot komentāru