Stāstu vakars: Arktiskā Svalbāra

26.septembrī, 19:00 Rīgā, veikala “Gandrs” telpās Hartmaņa muižā (Kalnciema 30) norisināsies mūsu nākošais ceļojumu stāstu vakars, pieteikšanās šeit. Ieeja ir bezmaksas un parasti šie vakari ir ļoti pieprasīti, tāpēc noteikti vajadzētu pieteikties, lai varam plānot apmeklētāju skaitu un visiem pietiek krēslu! 🙂

Svalbāra (Svalbard) ir arhipelāgs tālu ziemeļos uz 78 paralēles, vien 1300 km no Ziemeļpola. Šeit valda gan īsta polārā nakts, gan polārā diena, bet to starplaikos vērojami skaistākie saulrieti visas dienas garumā, kad balti zilajos ledājos un biezajā sniegā atspīd debesis. Izmēra ziņā arhipelāgs ir pielīdzināms Īrijai, tajā dzīvo aptuveni 3500 balto lāču un vien 2500 cilvēku! Galvenais pārvietošanās līdzeklis te ir sniega motocikls, bet atstāt Longjerbīenes robežas drīkst tikai tad, ja tev ir šaujamais – jo balto lāču uzbrukuma risks te ir īsts. Vairāk par Svalbāru pirms stāstu vakara vari izlasīt šeit.

Stāstu vakarā pastāstīsim par to kā aizbraukt uz Svalbāru (cik maksā biļetes, viesnīcas, ekskursijas), kas jāņem vērā (ko paņemt līdzi, kad braukt, ko uzģērbt!) un kā izbaudīt šo vietu pēc maksimuma! Svalbāra ir pieejama jebkuram ceļotājam, ne tikai zinātniekiem vai pieredzējušiem ekspedīciju darbiniekiem, un tā ir viena no interesantakajām vietām, kur doties pat tiem, kas ir redzējuši visu!

saullēkts ziemeļos


Pievienot komentāru