TVNET: Kā brīvdienas lielveikalā aizstāt ar galvu reibinošiem ceļojumiem?

Nesen mums bija tas gods sniegt interviju Latvijā populārajam ziņu portālam TVNET, kurā pastāstījām par to kāpēc ceļojam, kā ceļot lētāk, un kāpēc mēs dzīvojam Latvijā.

Visu intervijas tekstu lasi šeit. Ieskatam, neliels fragments no intervijas:

Jūs esat apmeklējuši gandrīz vienu ceturto daļu no visām pasaules valstīm. Blogā rakstāt, ka nedomājat apstāties… Kāds ir jūsu mērķis? Apceļot visas?

Konkrēta mērķa apceļot visas mums nav, jo «nespiežam» uz valstu skaitu, bet gan to, kā tās izbaudām un ko tajās redzam. Protams, apceļot visas būtu jauki, taču to ir tik daudz, ka pilnvērtīgi viena cilvēka dzīves laikā to nez vai tomēr ir iespējams izdarīt. Daudzas valstis ir tik lielas, ka, apmeklējot tikai kādu tās pilsētu vai reģionu, pat īsti neceļas roka to atzīmēt pie redzēto valstu saraksta, jo tur vēl ir tik daudz, ko redzēt!

Vai ir kāda valsts, uz kuru jūs nekad negribētu doties?

Nē, laikam īsti tādas vietas nav, labprāt gribam apskatīties visas valstis, kurās neesam bijuši, un pēc tam pa otriem lāgiem visas tās, kurās esam. Protams, ir vietas, kurp šobrīd braukt nav droši, taču ceram, ka nākotnē arī šajās valstīs situācija uzlabosies un mums būs iespēja satikt tur dzīvojošos cilvēkus un iepazīt viņu kultūru.
Pirmkārt, ceļošana ļauj pašam iepazīt valsti, nevis balstīties uz presē vai populārajā kultūrā gūtiem priekšstatiem. Tā ir iespēja pajautāt cilvēkiem viedokli un arī būt savas valsts vēstniekam, jo Latvija ir maza zeme un pilnīgi iespējams, ka mēs būsim vienīgie mūsu valsts pārstāvji, ar ko šis konkrētais cilvēks iepazīsies. Mēs ļoti bieži redzam, ka cilvēkiem nav pilnīgi nekāda priekšstata ne tikai par to, kur atrodas Latvija, bet pat par to, ka mēs vispār eksistējam. Tipiski mūs jauc ar lietuviešiem vai uzskata, ka mēs esam viena valsts.

Otrkārt, ceļojot mums patīk tas, ka katra diena ir iespaidu pārpilna, pat pēc garās nedēļas nogales brauciena kaut kur tepat kaimiņos ir sajūta, ka redzēts tik daudz, uzzināti tik daudzi fakti un notikumi! Jo vairāk ceļojam, jo vairāk apzināmies, cik ļoti lieli robi ir mūsu vēstures zināšanās, īpaši par pasaules vēsturi. Interesanti, ka, rakstot bloga ierakstus par apskatītajām vietām, uzzinām vēl vairāk informācijas, un dažreiz kādi aspekti paliek skaidri, tikai gatavojot materiālus rakstiem.

Kā jums šķiet, vai jūs būtu citādāki cilvēki, ar citādāku domāšanu, ja nebūtu savām acīm redzējuši dažādās pasaules vietas un to kultūras?

Viennozīmīgi! Taisnības labad jāsaka, ka mums abiem arī ikdienā ir iespēja saskarties ar citu valstu pārstāvjiem gan darba, gan hobiju dēļ, tādēļ arī tur gūstam priekšstatu par dzīvi citās valstīs. Taču ceļojot šo iespaidu vēl paplašinām, jo šādi satiekam dažādus cilvēkus – dažreiz tie ir citi fotogrāfi, kas saullēktā ir turpat, kur mēs, citreiz cilvēki lidmašīnā, ar ko aprunāties. Šādi var iepazīt valsti caur cilvēkiem, kas strādā dažādās sfērās. Protams, iepazīšanās iespējama tik, cik to atļauj valodas zināšanas, bet arī bez nevienas kopīgas valodas mums ir bijusi ļoti draudzīga komunikācija.

Bieži vien ceļotāji, sajūtot citu valstu patīkamās garšas, vairs negrib atgriezties Latvijā. Kā ir ar jums? Kāpēc par savām mājām šobrīd saucat Latviju – Rīgu? Ko jums nozīmē Latvija?

Jēkabs ir dzimis un uzaudzis Latvijā, Alīna bērnībā ir ar ģimeni pārcēlusies uz dzīvi Latvijā no Karēlijas, taču par savām mājām tāpat sauc Latviju. Mums Latvija ir iespēju zeme, jo redzam, ka mūsu mazajā valstī ir viss nepieciešamais un daudz lielākas iespējas sasniegt panākumus mūsu izvēlētajā jomā. Šī ir arī vieta, kur ir mūsu ģimene. Nesen redzējām kādu rakstu par amerikāni, kurš dzīvo citā štatā nekā viņa vecāki, un viņš bija sarēķinājis, ka, satiekot tos reizi gadā uz Ziemassvētkiem, viņš tos redzēs vien dažas reizes savā dzīvē. Mēs varam aizbraukt pie mūsu ģimenes locekļiem jebkurā darbdienas vakarā.

Runājot ar cilvēkiem no tādām valstīm kā Irāna, Ēģipte, pat tuvā Baltkrievija, mēs redzam, ka viņiem Latvija ir kā sapņu piepildījums, mums bieži uzdod jautājumus par to, kā iespējams iegūt uzturēšanās atļauju. Viņi šeit saskata iespējas un redz, ka strādājot var sasniegt panākumus. Patiesībā, jo vairāk mēs ceļojam, jo vairāk novērtējam, cik skaista un laba ir mūsu zeme.

Visu interviju lasi šeit.


Pievienot komentāru