Davosa Šveicē – pasaules slavenais slēpošanas kūrorts

Viens no atpazīstamākajiem slēpošanas kūrortiem Šveicē, Davosa, ir vieta, kur notiek Pasaules Ekonomikas forums, kas bieži tā arī tiek saukts – Davosas forums. Šeit ir viens no lielākajiem slēpošanas kūrortiem Šveicē, un turpat netālu ir arī citas izslavētas slēpošanas paradīzes kā St.Moritz. Taču arī neslēpotājiem būs interesanti apskatīties šo ikonisko kalnu vietu!

Ceļot ar suni

Kā nokļūt Davosā?

Uz Cīrihi pieejami airBaltic tiešie reisi (6-7 reizes nedēļā, atkarībā no grafika), kā arī daudzi savienotie ar citām Eiropas aviokompānijām. Ja privātais transfers nav veids, kā tu ceļo, līdz Davosai var nokļūt ar vilcienu no Cīrihes. No Šveices vilcienu sistēmas noteikti nevajadzētu baidīties!

Uz Davosu nav tiešo vilcienu, iespējams nokļūt tikai ar pārsēšanos. Maršruts ir Zurich Flughafen – Zurich Hauptbanhof (HB) – Landquart (jāizvēlas Chur virziena vilciens) – Davos Platz (vai Davos Dorf, atkarībā, kurai no abām stacijām tuvāk atrodas tava viesnīca). Biļete vienā virzienā 2.klasē pieaugušajam maksā aptuveni 50 eiro, pērkot internetā, ceļojumu aģentūrās iespējams pasūtīt papīra biļetes jau esot mājās, kas būs derīgas visu dienu vai pat vairākas dienas, taču tās būs krietni dārgākas. Biļetes var iegādāties arī stacijā, ko droši var darīt, jo vilcieni ir diezgan ietilpīgi un parasti par vietu trūkumu nebūs jāsūdzas. Ceļam vienā virzienā jārēķina vismaz 2h 40 min, ja izvēlies garāku pārsēšanās grafiku, tad vairāk. Ļoti ērti ir lietot “SBB Mobile” aplikāciju, kura norāda peronus, kur apstāsies un aties vilciens, un cik daudz laika būs ir pāriešanai no viena uz otru.

Kur aizbraukt paslēpot

Uz Šveices vagoniem ir norādītas klases, un vilcienam pienākot tiek nosaukti iekāpšanas sektori katrai klasei. Atkarībā no vilciena tipa, tas var būs vienā vai divos stāvos. Biļetes vilcienos rūpīgi pārbauda un noteikti nevajadzētu braukt par zaķi! Vilcienos ir vagons restorāns, dažos ar nelieliem ratiņiem izvadā nopērkamus našķus, bet droši var un vajag ņemt līdzi savas uzkodas, ūdeni vai termosu ar karsto dzērienu. Vilcienos ir arī tualetes un rozetes (bieži vien, ne pie katra krēsla, to vajag pārbaudīt, pirms apsēdies – rozetes Šveicē ir trīs kontaktiem, biezāko kontaktu Eiropas štepseļi tajos neiet, bet mazākie gan, paliekot viesnīcā var aizņemties pāreju). Mūsdienīgākajos vilcienos ir speciāli statīvi bagāžai, taču no sešiem vilcieniem ar kādiem braucu, tādi bija tikai divos, posmā pie lidostas, un tie bija pārkrauti. Vietu numerācija parasti nav ļoti svarīga, ja vien nebrauc ar īpašo skatu vilcienu vai arī kāds ar šādu biļeti nelūdz tevi pārsēsties. Biļetes un vagona klase gan ir svarīga un apsēžoties nepareizās klases vagonā, kontrolieris lūgs tevi pāriet uz citu vagonu.

Atbraucot uz Davosu, uz viesnīcu var doties kājām (no Davos Platz līdz Davos Dorf var aiziet pusstundas laikā, lielākā daļa viesnīcu ir starp tām). Vietējie taksometri ir dārgi, pieņem tikai skaidru naudu un pat par pusceļu līdz otrai stacijai būs jāmaksā aptuveni 15-20 CHF. Daudzas viesnīcas piedāvā bezmaksas transferu, to var sarunāt zvanot uz viesnīcu.

Instruktori un komandu treniņi

Vietas, kur paēst

Davosā ir diezgan daudz vietas, kur jauki pavakariņot, jārēķinās, gan, ka cenas būs cienīgas Šveicei. Parasti pieejama gan vietējā virtuve, gan plašā izvēlē itāļu ēdieni. Tā kā Davosu apmeklēju kopā ar cilvēkiem, kas tur brauc katru gadu, tad ēdu vietās, ko iesaka eksperti:

  • Parma – labākā vieta Davosā pie kādas ģimenes
  • Gentiana – labākā vieta fondī, arī citi ēdieni ir garšīgi
  • Padrino –  te pirmoreiz nogaršoju, ko nozīmē baltā pica!
  • Ochsen steakhouse – te ļoti garšīga ir gaļa uz karstajiem akmeņiem, strausu steiks ir īpaši izslavēts

Kalnu pacēlāju cenas

Pacēlāju cenas

Ja neslēpo, bet vēlies uzbraukt augšā uz Jakobshorn, kas ir 2590 m augstumā, tad nāksies šķirties no 38 CHF. Esot kalna galā, var ar pacēlāju nobraukt mazliet zemāk, uz otru kafejnīcu, kur ir āra terase un var sauļoties ar karstu tējas krūzi rokās. Tēja te maksā 4.50 CHF, var arī papusdienot, sēžot uz kādas no aitādām. Bez slēpēm tālāk gan nelaiž, tāpēc jābrauc vien atpakaļ pa to pašu ceļu.

Slēpojot, dienas pacēlāja cena ir 75CHF, atgriežoties līdz 13:00 var saņemt atpakaļ 15 CHF, vairāku dienu kartes maksā lētāk. Jārēķinās, ka sezona tiek atklāta ap Sv.Nikolausa dienu, līdz tam, pat ja sniegs ir, trases ir atvērtas tikai brīvdienās. Šeit var izmēģināt arī paraplanierismu.

Ziemas sporta veidi Šveicē

Kur palikt Davosā?

Vispirms, noteikti nevajadzētu braukt uz Davosu Foruma laikā, jo tad būs ļoti grūti atrast brīvu viesnīcu. Jārēķinās, ka arī citā laikā šeit mēdz notikt dažādi pasākumi, un tāpēc viesnīca būtu pirmais, kas jāpārbauda, ja ir doma apmeklēt pilsētu. Es paliku Hotel Cresta Sun (ir divas Cresta viesnīcas, tukšākā laikā visus viesus izmitina vienā), viesnīcas numuriņā bija viss vajadzīgais, taču to noteikti negribētos saukt par četru zvaigžņu viesnīcu, un tas esot raksturīgi daudzām viesnīcām. Viesnīcai gan bija ļoti, ļoti labs vakariņu piedāvājums, to iespējams rezervēt arī puspansijas režīmā, un tad triju ēdienu vakariņas būs iekļautas. Virtuves komanda ir itāļi, tādēļ pat man pazīstamie itāļi labprāt šeit baudīja tradicionālos itāļu ēdienus. Noteikti ir vērts pameklēt viesnīcu ar āra baseinu vai arī apmeklēt Eau-la-la āra baseinu!

Starp citu, ja izmantosi palikšanai airbnb, reģistrējoties šeit, saņemsi 20 eiro atlaidi pirmajai rezervācijai!

Ja meklē citas neparastas vietas, kur doties slēpot, noteikti izlasi šo rakstu:

Jahorinas slēpošanas trase Bosnijā!


Pievienot komentāru