Ko nepalaist garām izstādē Balttour 2018

No 2.līdz 4.februārim norisinās jau 25.izstāde Balttour, un to otro gadu pēc kārtas apmeklējām arī mēs. Šoreiz, īpaši priecīgā noskaņojumā, jo mūsu blogs bija nominēts kategorijā Labākais tūrisma žurnālists (blogeris) 2017! Izstādē, tāpat kā iepriekš, ir divas halles, starptautiskā “Apceļo pasauli” un vietējā “Apceļo Latviju”.

Alīna Andrušaite sapnumedniece.lv

Halle “Apceļo pasauli”

Pastaigu sākām ar starptautisko halli, kur, kā katru gadu, ir pārstāvēti gan uzņēmumi, gan valstis. Novatours, Flymeaway, TezTour un citi, kam katram ir sagatavoti īpašie izstādes piedāvājumi. Manījām arī neparastākus “paketes” ceļojumus Estravel Latvia stendā, piemēram, uz ASV, jo pēdējā laikā forumos bieži redzēti jautājumi par iespējām ceļot ar iekļautu viesnīcu uz Ameriku,piemēram, lidojums no Diseldorfas uz Orlando ar iekļautu viesnīcu sākot no 679 eiro, vai arī tikai biļetes no Rīgas uz Sanfrancisko no 572 eiro un no Rīgas uz Ņujorku no 372 eiro.  Turpat arī Ziemeļvalstu (no 41 eiro personai kajītē) un eksotiskāku jūru kruīzi (Bahamu salu kruīzs no 554 eiro).

balttour ķīpsalā

Ja ceļojums jau kabatā, Balttour izstāde var būt labs veids kā noskaidrot papildu informāciju par interesējošo vietu, piemēram, Ēģiptes, Turcijas, Taizemes stendos. Satikām arī Seišelu salu pārstāvi, ar kuru pārrunājām to, cik Seišelas ir lielisks galamērķis kāzām (rakstu par to, kā mēs tur nosvinējām savas kāzas, lasi šeit). Iegriežoties Uzbekistānas stendā var uzzināt ļoti daudz par pieejamajām vairāku dienu tūrēm (starp citu, par ļoti pieņemamām cenām –  viesnīcas ar brokastīm + transferi 7 dienām maksā ap 330 dolāri personai, ja braucat vismaz divatā).

Izstādē īpaši plaši pārstāvētas kaimiņvalstis Lietuva un Igaunija. Te var satikt gan viesnīcu pārstāvjus, gan tūrisma informācijas centru darbiniekus, kas pastāstīs par labākajām vietām, ko apmeklēt. Lietuvas stendā var tikt pie sausā medus iepakojuma, ja Lietuvas feisbuka lapā ierakstīsi novēlējumu tai simtgadē, kā arī nodegustēt gaļas izstrādājumus. Noteikti iegriezies Hījumā un Sāremā salu centros, lai uzzinātu vairāk par šīm divām salām (mūsu pieredzi par Hījumā lasi te un par Sāremā te), tāpat ir atsevišķs tūrisma informācijas centrs par Narvu (tieši pateicoties sarunai ar viņiem gadu atpakaļ mēs aizbraucām 5 dienu ceļojumā pa Igaunijas dienvidiem un ziemeļiem!), un savs stends Dienvidigaunijai.

airbaltic aviobiļetes

Izstādē ir arī aviokompāniju stendi, Turkish Airlines un airBaltic. airBaltic stendā var nofotografēties “pielaikojot” jauno galamērķu kolekciju, daloties ar bildēm Facebook var laimēt 2 biļetes uz jebkuru no aviokompānijas galamērķiem.

Halle “Apceļo Latviju”

Latvijas hallē ir pārstāvji no novadiem un pilsētām, kas pastāstīs par skaistāko un interesantāko savās mājvietā. Var pajautāt par dabas objektiem Jelgavā, var vērot podnieka darbu Latgales centrā, uzzināt visu par Rāznas ezeru un turpat blakus izbaudīt vikingu masāžu (kas pirmajā brīdī izskatās pēc spageti masāžas!).   

Aptuveni trešā daļa halles ir atvēlēta tirdziņam, gaļa, saldumi, manījām arī alkoholiskos dzērienus, piemēram, jaunās Abavas ģimenes vīna darītavas izstrādājumus, kurus stendā var arī nogaršot. Šogad vīna darītava piedāvā individuālās un grupu ekskursijas, ja plāno braukt uz Cinevillu, iegriezies pie viņiem ciemos!

Mēs iegādājāmies latgaliešu ražojuma desu, kuru, tāpat kā vairumu izlikto gardumu, var nogaršot. Ja plāno iepirkties, noteikti ņemt līdzi skaidru naudu, jo daudz kur nebūs iespējas norēķināties ar karti!

Izstādes apmeklējumam ieteiktu veltīt vismaz 3 stundas, biļete pieaugušajam maksā 6 eiro, par stāvvietu jāmaksā 5 eiro par visu stāvēšanas laiku.


Pievienot komentāru