15 skaistākās vietas 2014.gada ceļojumos

Decembra beigas, laiks, kad atskatīties uz šajā gadā piedzīvotajiem braucieniem. Šis gads bijis īpaši ražens braucienos, divi lielie ASV road trip un viens superbrauciens uz Seišelu salām. Protams, daudzi mazāki braucieni tepat Eiropā, tomēr šoreiz top 15 tieši no atvaļinājuma braucieniem, par vietām, kas palikušas atmiņā kā īpaši skaistas. Par dažām no šīm vietām esmu rakstījusi jau iepriekš, citas minēšu pirmo reizi. Kā vienmēr, visu fotogrāfiju autors ir mans vīrs.

15. Adirondack kalni, Ņujorkas štats

adirondack ņujorka štats amerika ziemeļpols asv kalni knišļi sapņu medniece

Ja nav bail no mazām mušiņām, tad noteikti ir vērts aizbraukt uz Adirondack kalniem. Šeit atrodas viens no amerikāņu „Ziemeļpoliem”, kas sāk strādāt jau no vasaras vidus, bet no Whiteface Mountain skatu punkta iespējams redzēt Monreālas debesskrāpjus. Tā kā mēs ieradāmies jau krietni vakarpusē, diemžēl skatu laukums jau bija ciet, tādēļ, neskatoties uz milzīgo knišļu daudzumu, labprāt atbrauktu vēl kādreiz uz šo vietu.

14. Disnejlenda, Florida

disnejlenda orlando florida asv amerika auto bērni ģimene ceļojums atvaļinājums mikipele

Mēdz teikt, ka Disnejlenda ir piemērota visiem vecumiem. Es tomēr gluži tam nepiekrītu, taču tā bija viena no skaistākajām vietām, kas redzētas šogad, īpaši līdz ar tumsas iestāšanos, kad iedegas tūkstošiem spuldzīšu izkārtnēs un uz namiņu sienām, kā arī Elektriskā parāde un košais salūts. Patiks lieliem un maziem, taču galvenokārt tomēr maziem. Uzzini vairāk par to, ko apskatīties Floridā, šeit.

13. Celebration Town, Florida

celebration florida orlando amerika asv saldējums izklaides ēstuves restorāni miers

Par šo pilsētu ir daudz baumu, kā piemēram, ka tajās iegādāties īpašumu var tikai veiksmīgas intervijas gadījumā. Patiesībā izstrādātāji neintervē potenciālos pircējus, mājas šeit var iegādāties jebkurš, kuram to ļauj līdzekļi, bet apmeklēt var droši katrs, kurš vēlas pavadīt dienu nesteidzīgā gaisotnē. Maza, mīļa pilsētiņa, ar fantastiski garšīga saldējuma kafejnīcu, mīlīgiem restorāniem, cēlu viesnīcu un paprāvu dīķi pilsētas centrā. Viennozīmīgi labākā pastaigu vieta Orlando tuvumā. Ja plāno braucienu uz Floridu, tev noderēs šis bloga raksts par visu, kas jāzina dodoties uz šo fantastisko ASV štatu!

12. Vašingtona, Kolumbijas federālais apgabals

kapitolijs amerika vasingtona koncerts militārais nakts galvaspilsēta muzeji smithsonian bezmaksas

Noslēdzoties National Geographic Latvija ceļojumu aprakstu konkursam es negaidītā veidā ieguvu iespēju vēlreiz apmeklēt ASV 2014.gadā, šoreiz braucienā uz Vašingtonu. Protams, iespēja iepazīties ar National Geographic redakcijas darbu bija liela daļa no spilgtajiem iespaidiem, taču arī pati pilsēta palika atmiņā kā tīra un sakārtota vieta, ar milzīgu daudzumu bezmaksas muzeju un citu apskates vietu, un viennozīmīgi starp top skaistākajām vietām. Pēc brauciena tapa raksts par daļu no pieredzētā, taču vēl par tik daudzām vietām būtu jāuzraksta vairāk!

11. Savanna, Džordžija

savanna džordžija amerika asv auto ceļojums seriāli pastaigas parks karogs

Savanna, dienvidu štatu pērle, ar cēlām ēkām, majestātiskiem kapiem un plašiem parkiem. Es negaidīju, ka šī pilsēta mani savaldzinās tik ļoti! Pilsētai ir arī nelabvēlīgi rajoni, kuros mēs neuzdrīkstējāmies apstāties un izvilkt laukā fotoaparātu, taču centrs bija ārkārtīgi patīkams. Tik apaļīgas vāveres laikam vēl nebija nācies redzēt nevienā ASV parkā!

10. Sunshine Skyway, Florida

pelikāni florida tampa sunshine skyway tilts makšķernieki asv amerika

Milzīgais Floridas tilts paliks atmiņā ar simtiem pelikānu, kas dzīvo tā apkārtnē. Tie gandrīz nemaz nebaidās no apkārtējiem, jo pieraduši pie makšķerniekiem (un zivju dīkšanas), lēni pastaigājas pa margām vai pusaizmiguši vēro apkārtni. Par šo un citām Floridas skaistākajām vietām lasi te!

9. Seneca Rock, Rietumvirdžīnija

seneca rock kalns rietumvirdžīnija amerika asv pārgājiens daba

Pats kalns varbūt pat nebūtu tik ļoti ievērības cienīgs, taču apkārtne, kas paveras no skatu laukuma, ir fantastiska! Apaugušie kalni, plašās pļavas, tā ir lieliska vieta, kur atbraukt piknikā. Kāpiens līdz skatu laukumam mūs pārsteidza nesagatavotus, jo izrādījās tālāks, nekā bijām domājuši, taču viennozīmīgi bija tā vērts!

8. Shenandoah nacionālais parks, Virdžīnija

shenandoah parks lāči daba kalni amerika virdžīnija nacionālais parks sapņu medniece daba asv

Shenandoah bija otrais „kalnu kārtiņu” parks, kuru apmeklēju šogad, dūmakā tītās tālumā esošās virsotnes, bagātīgā daba un iespēja tuvplānā aplūkot savvaļas lāčus ir tikai daļa no tā, ko piedāvā šis parks!

7. Tybee sala, Džordžija

tybee sala tibī austeres amerika džordžija atpūta jūra okeāns paisums bēgums

Vieta, uz kurieni pie okeāna dodas atpūsties Savannas iedzīvotāji. Tybee salā paveras interesanti skati paisuma-bēguma dēļ, piemēram, milzīga smilšu laukuma vidū zīmes „Danger, risk of drowning beyond this point”, mazi „ezeriņi” kuros dažreiz pat mana pa kādai zivij un skaisti izraibotas smiltis, kā jūras dibenā. Var tuvumā apskatīt kā izskatās austeres, jo bēguma laikā tās nokļūst sausumā. Mazas nedienas ar parkošanos šajā salā, kad automāts aprija naudiņu, bet biļeti neiedeva. Sāku jau rakstīt zīmīti, ko ielikt logā, kad piebrauca inspektore, pateica, ka laba doma, tā tiešam varēja darīt (jo šeit virsroku ņem veselais saprāts). Atvēra parkošanās automātu, izņēma manu biļeti, kas bija nez kur aizkritusi, noprasīja, vai vakarā skatīsimies lielo spēli (Superbowl) un tālāk jau droši devāmies pētīt pludmali, nesatraucoties par iespējamu sodu.

6. Sanibel & Captiva salas, Florida

DSC01761

Viena no labākajām gliemežvāku lasīšanas vietām Ziemeļamerikā un pasaulē, jo straumju dēļ tie tiek skaloti krastā. Pēc mana apraksta par braucienu uz šīm salām dažas Latvijas tūrisma aģentūras sākušas piedāvāt organizētus grupu braucienus uz šo vietu. Sakritības pēc šīs salas apmeklējām Valentīndienā un romantiskāku vietu grūti iedomāties – gliemežvāku lasīšana saullēktā, pusdienās kī laima pīrāgs un pastaiga pludmalē, vērojot delfīnus, vakarā saulriets un skats uz putnu, kurš sargā savu ligzdu. Vairāk par Floridu var uzzināt arī šajā rakstā.

5. Santa Rosa sala, Florida

santa rosa sala florida amerika asv pludmale paradīze auto ceļojumsSanta Rosa sala bija nejaušs atradums Floridā, nolēmām ceļā nu Ņuorleānas uz Clearwater neizvēlēties lielās šosejas, bet braukt maksimāli tuvu ūdenim. Šī sala ir ārkārtīgi šaura, un dažviet braucot pa nelielo ceļu salas vidū, vienlaicīgi abās pusēs varēja redzēt ūdeni. Pasakaini baltas smiltis un zaļzils ūdens, gandrīz neviena cita apmeklētāja, viegls vējš un spoža saule. Šī bija diena, kad uzzināju, ka esmu kļuvusi par National Geographic Latvija ceļojumu konkursa uzvarētāju ar aprakstu par savu pirmo lielo ceļojumu ar auto ASV.

4. Niagāras ūdenskritums, ASV un Kanādas robeža

niagāra ūdenskritums kanāda asv amerika ontario kuģītis robeža

Jau iepriekš biju redzējusi ūdenskritumu no Kanādas puses, bet šoreiz radās iespēja to aplūkot gan vēlreiz Kanādā, gan arī Amerikā. No vienas puses kāds indietis bezgala līda kameras objektīvā, sakot, ka skats pieder visiem,  no otras puses korejiešu sieviete ar somiņu nepārtraukti bakstīja statīvu, tā nu, godīgi sakot, mazliet nedraudzīgā atmosfērā, vērojām saulrietu un gaismu šovu ūdenskrituma putās. Vieta tiešām ir skaista, redzēt to ir vērts, bet jārēķinās ar ļoti pamatīgu tūristu pūli, kas noteikti nepaliks mazāks. Šī vieta man tagad saistīsies ar vēl kādu īpašu notikumu. Nākošajā rītā, ieraugot manu rozā kleitu, mans vīrs smējās, ka tik ilgi, kamēr Āzijas tūristi nevēlas ar mani nofotografēties, viss ir labi. Dažas stundas vēlāk arī es piedzīvoju savu „tall, white celebrity”  momentu ar aziātu sievietēm, kuras ļoti, ļoti vēlējās nofotografēties ar 1.83m garo balto sievieti koši rozā kleitā, nevis uz ūdenskrituma fona.

3. Georgia Aquarium, Džordžija

akvārijs vaļhaizivs niršana rajas mantas džordžija atlanta lielākais daba zemūdens daivings sapnis

Šogad man izdevās piepildīt kādu seni sapni, es beidzot nokļuvu visu akvāriju akvārijā Atlantā, Džordžijas akvārijā(video). Akvāriji ir vieta, kur es varētu stundām ilgi sēdēt pie stikla un vērot milzīgās vaļhaizivis un raju barus peldam no viena tā gala uz otru. Mana lielā mīlestība pret zemūdens pasauli aizsākās tieši ar akvārijiem, un gadu gaitā tā ir pāraugusi par aizraušanos ar niršanu. Ceru kādu dienu arī brīvā dabā ieraudzīt vaļhaizivis, kas dzīvo šajā akvārijā, taču šogad diemžēl šo sapni vēl neizdevās piepildīt.

2. The Great Smoky Mountains Nacionālais parks, Tenesī un Ziemeļkarolīna

smoky mountains parks kalni ceļš ziema sapnis sarma slepošana nakts migla dūmaka štati amerika asv

Tik pelēkā dienā, cik vien iespējams, nokļuvām Smoky Mountains nacionālajā parkā. Pelēkāk grūti iedomāties, brīžiem smidzināja, mākoņi bija zemu, redzamība slikta. Cik labi, ka tomēr palikām vienu nakti blakus parkam un nākošajā dienā mēģinājām vēlreiz! Apsarmojušie zilganie meži atstāja neizdzēšamu iespaidu (un daudzas skaistas fotogrāfijas!)

1. Seišelu salu pludmales

seiseli kazas medusmenesis paradize neticami pasakaina atputa makoni pludmale siluete hilton labriz viesnica brivdienas atvalinajums siltums glabeji drosiba

Kaut arī visas iepriekšējās skaistākās vietas bija ASV, tomēr par šī gada skaistāko ceļojumu ar skaistākajām vietām nevar atzīt nevienu citu kā Seišelu salu braucienu. Man grūti izvēlēties vienu pludmali, kas tajās būtu visskaistākā, iespējams, izslavētā Anse Source D’argent, varbūt tomēr Anse Lazio ar ziedošajiem gumijkokiem. Vai tomēr fantastiskās Siluetes salas pludmales, kur notika mūsu kāzu ceremonija. Zemūdens pasaule kā jau raksturīga Indijas okeānam – bruņurupuči, haizivis, tūkstošiem krāsainu zivju. Diemžēl šoreiz vaļhaizivi neredzējām, taču kādu citu īpašu parādību gan – bioluminiscējošo planktonu, kā arī Piena ceļu visā godībā.

Izlasi arī citas manas rakstu izlases par skaistākajām apmeklētajām vietām:

2015.gadā

2016.gadā

2017.gadā


4 comments

    1. Pēdējā laikā biļetes uz ASV pieejamas pat zem 300 eur turp-atpakaļ, esmu redzējusi pat zem 200; auto noma maksā ap $35 dienā, benzīns ir lēts, viesnīcas arī var daudzās vietās atrast pat par $30 par nakti. Par iespējām lētāk paēst rakstīšu jau tuvākajā laikā. No 14 ASV skaistajām vietām 6 ir apskatītas viena road trip laikā un 8 otra, attiecīgi ir kombinējamas, uz katru vietu nav speciāli jālido no Eiropas, var apvienot 🙂

  1. Fotogrāfijā Niagāras ūdenskritums izskatās lielisks, labprāt to apskatītos dzīvē, jo skats varētu būt iespaidīgs.

Pievienot komentāru