15 skaistākās ceļojumu vietas šogad

Šis gads bijis ceļojumiem krāšņs, jau atkal katrs mēnesis ir nesis vienu vai pat vairākus braucienus un daži no tiem ir bijuši uz gana tālām vietām! Šogad arī gads, kad izdevās sen izsapņotais ceļojumu stāstu konkurss, kurā ceļojumu uz Skotiju laimēja Ance ar braucienu uz Melnkalni, ja meklē idejas, kur aizbraukt – noteikti apskaties konkursa rakstu izlasi!

Iepriekšējo gadu topus lasi šeit:

2014.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

Ceru, ka šo 15 vietu fotogrāfijas tevi iedvesmos uz tām aizceļot!

15. Nyhavn Kopenhāgena, Dānija

Ekskursijas

Dāniju apmeklēju ziemas sākumā un mans mērķis bija noķert Ziemassvētku sajūtu. Izdevās! Tirdziņi, dekorācijas, karsta šokolāde un romantiskas pilsētas ieliņas. Taču visvairāk man patika Nyhavn jeb Jaunā Osta Kopenhāgenā! Vairāk par Dāniju te.

14.Bumbu kalniņš, Latvija

Kur aizbraukt nedēļas nogalē un lai būtu tuvu Rīgai? Bumbu kalniņš bija janvāra atklājums! Ļoti aukstas un sniegotas dienas saullēkts ir labākais laiks, kad uz šejieni atbrauktu! Vairāk par Bumbu kalniņu te.

13.Kalanas osta, Hījumā sala, Igaunija

sala

Dažreiz skaistākās vietas atklājas nejauši, vai tās pat nav bijis paredzēts apmeklēt! Tā gadījās ar Kalanas ostu Hījumā salā, kurā sagaidīju saulrietu – akmeņainā pludmale, viļņi un klusais ciematiņš ir vieta, ko apmeklēt jebkurā gada laikā. Par Hījumā nesen bija arī lielais bloga ieraksts, noteikti to izlasi!

12.Zalcburga, Austrija

Dažreiz gadās, ka nav laika pilsētas apskatei nu nemaz. Ko darīt? Šī bija reize, kad cēlos ar saullēktu, lai dotos pastaigā pa pilsētu. Mūzikas skaņu pilsēta ar Mirabellas pili, Leopoldskron, funikulieri un mazām, šarmantām ieliņām ir noteikti apmeklēšanas vērta ne tikai ziemā, kad to apmeklēju iepriekšējā reizē (un arī tad tā iekļuva gada skaistāko vietu topā!)

austrijas skaistākās vietas

11.Sigulda, Latvija

Smilšakmens iezis Sigulda

Šogad man beidzot bija tā iespēja aizbraukt uz Siguldu rudenī, līdz ar pirmajām krāsainajām lapām, ejot ekskursijā kopā ar pilsētas mēru! Par to kā mums gāja, lasi šeit.

10.Vilsandi nacionālais parks, Sāremā, Igaunija

Par Vilsandi nacionālo parku uzzinājām no tūrisma centra darbinieces Sāremā salā. Šis parks ir slavens ar to, ka tajā ir 5 km gara taka starp salām, kas mērojama ar kājām, kad ūdens līmenis ir zems un ūdens ir silts! Ziemā un agrā pavsarī šeit brauc ekskursijās skatīties roņus. Te satikām teju aci pret aci arī kādu lapsu, kas sākumā mums nāca pat tuvāk klāt, liekot domāt, ka varbūt kādreiz tā ir bijusi cilvēka roku barota! 

Spa atvaļinājums Igaunijā ar ģimeni

9.Jahorina, Bosnija un Hercegovina

Bijusī olimpisko spēļu norises vieta Jahorina bija īpaši labs pārsteigums slēpojošajiem ceļabiedriem, jo tajā ir labs, bagātīgs sniegs un lētas pacēlāju cenas! Bosnija atstāja patīkamu iespaidu, kristietības un islāma satikšanās vietā Bosnijā un Hercegovinā. Vairāk par šo valsti lasi bloga ierakstā!

8.Endlas dabas rezervāts, Igaunija

Igaunija šogad noteikti bija manis visapmeklētākā valsts, kopsummā tajā biju astoņas reizes, un nav brīnums, ka šajā topā ir vairākas vietas no turienes. 5 dienu ceļojumā pa Igaunijas dienvidiem un ziemeļiem es redzēju daudzas fantastiskas apskates vietas – pabiju Narvā, Krēnholmas manufaktūrā, redzēju igauņu augstāko ūdenskritumu, slepeno kodolpilsētu, fantastiskās degslānekļa raktuves, slavenāko klosteri, Peipusa ezeru, AHHAA centru, daudz briežu, lapsu un arī vienu no skaistākajiem purviem, kurā esmu bijusi – Endlas rezervātā! Pilnīgā klusumā, pa slapjo taku pēc lietus mēs aizgājām līdz skatu tornim, kur mākoņus izgaismoja vakara saule un varavīksne. Ja vēl neesi bijis ceļojumā ar auto pa Igauniju, tas ir labākais ceļojums, ko izbraukt tepat kaimiņos! Detalizētais bloga apraksts palīdzēs izplānot grafiku visām gaumēm!

7.Bukareste, Rumānija

Bukareste, kontrastu pilsēta, kur ir gan pasaules otra lielākā administratīvā ēka (Čaučesku pils), gan nepļauja zāle līdz padusēm pilsētas centrā! Skaista vecpilsēta, lētas cenas, jāuzmanās no taksistiem krāpniekiem, bet es tiku galā godam! Eiropas lielākais spa centrs Therme arī ir šeit, un tajā biju labākajās pirtīs, kur jebkad esmu atpūtusies – tajās skan mūzika un tiek izmantotas aromātiskās eļļas – Bavārijas pirtī priežu, Provansas pirtī lavandas un tā, katra no tām! 

Rumānijas apskates vietas

6.Davosa, Šveice

Pasaules ekonomikas foruma sirds, viens no slavenākajiem Šveices kūrortiem Davosa! Kā neslēpotāja es nevaru pilnībā novērtēt šīs vietas skaistumu, taču vismaz vizuāli zilās debesis, zilganie kalni un svaigais sniegs atstāja atmiņā paliekošu iespaidu! 

Ko apskatīties Šveicē

5.Veroli (un Roma, kā arī mazās pilsētas ap Romu), Itālija

Viens no spilgtākajiem gada piedzīvojumiem bija īstu itāļu kāzu apmeklējums. Dažas dienas pavadītas Romā, lai jau trešo reizi atsvaidzinātu atmiņā mūžīgās pilsētas šarmu, atklājot aizvien jaunas vietas, kas jāredz!

Itālijas tūre tūrisma brauciens

Pēc tam devāmies uz Veroli, mazītiņu pilsētu kalna galā, kurā ir simtiem gadu vecas baznīcas un dzīvo mana īstā itāļu draudzene. Braukšana pa itāliskam ar tanti no Kalabrijas, Kasamari abatija, kur dzīvo mūki no kuriem dziedāšanas prasmi būtu jāpamācās Gregorian, slavenā Tivoli Villa d’Este, Fuidži pilsēta, Kampokatīno slēpošanas kūrorts vasarā un vēl, un vēl, un vēl! 

 

Izbraucieni ārpus Romas

4.Amalfi krasts un Kapri sala, Itālija

Tajā pašā braucienā uz Itāliju, apmeklēju arī pavisam otru Itālijas pusi, Amalfi krastu. Positano, Sorento, Salerno, Ravello, zināmākās ceļojumu blogeru un slavenību pilsētas. Klintīs iekalti namiņi, šauri ceļi, braukšana pa itāliskam un piedzīvojumi ar auto nomu. Vienu dienu veltījām arī izslavētajai Kapri salai, par kuru man vienbalsīgi kā skaistāko vietu Itālijā teica visi itāļu. 

Itālija Positano, Salerno, Sorrento, Ravello

dienas brauciens no Amalfi

3.Parīze ķiršu ziedos, Francija

“Kā, tu neesi bijusi Francijā?” man bieži jautāja paziņas. Jā, tiešām, līdz šim gadam tur tiešām nebiju bijusi! Taču pavasarī šī kļūda tika labota un es apmeklēju Parīzi visskaistākajā iespējamajā laikā – ķiršu ziedu brīdī! Ziedēja pilnīgi viss, temperatūra bija siltāka, nekā gaidīju, es redzēju parkus, muzejus, muzejparkus, ēdu franču ēdienus un priecājos par gaismas pilsētas skaistumu. Lielais raksts par to, ko redzēt Parīzē, noderēs katram, kas uz turieni plāno ceļojumu! Uz Parīzi katru dienu lidot airBaltic, un biļetes iespējams iegūt arī ar PINS punktiem, ja tādi iekrāti no iepriekšējā ceļojuma.

2.Skajas sala, Skotija, Apvienotā Karaliste

Noslēdzoties lielajam gada ceļojumu stāstu konkursam mēs ar uzvarētājiem devāmies uz Skotiju, un apmeklējām arī Skajas salu, kas tiek uzskatīta par vienu no neparastākajām un interesantākajām apskates vietām visā Eiropā! Sirreāli skati, kas lika apstāties teju pie katra staba un pagrieziena, interesantas sarunas ar Anci un viņas vīru Jāni, un piesātināta programma ir galvenais iemesls kāpēc šo vietu uzskatu par vienu no skaistākajām, kas šogad redzēta un ko noteikti iesaku redzēt citiem! Lasi bloga ierakstu, lai uzzinātu vairāk, kā arī noskaties video par šo fantastisko vietu! Skotija vasaras sezonā ir viegli sasniedzama no Rīgas, lidojot uz Aberdīnu ar tiešo reisu.

1.Dienvidkoreja – Seula, Busāna, Čedžu, Demilitarizētā zona

Visbeidzot, gada skaistākā, interesantākā, neparastākā un atmiņā paliekošakā vieta bija Dienvidkoreja. Ir grūti pateikt, kura viena vieta tajā patika vislabāk, vai tas brīdis, kad tradicionālajā korejiešu tautastērpā pastaigājos pa pili, vai ēdu zaļās tējas saldējumu vai bārbekjū Seulā, vai Busānas tempļi. Neordinārais demilitarizētās zonas apmeklējums ļāva izprast reģiona vēsturi. Čedžu sala pārsteidza ar vulkānisko vēsturi, pārgājienu takām un zilum-zilo ūdeni. Šī valsts palika prātā kā organizēta, skaista, neparasta, mūsdienīga un vieta, kur es gribu atgriezties pēc iespējas drīzāk un katrā gadalaikā. Rudens un pavasaris šajā vietā noteikti pārspētu jebkuras manas cerības! 

hanbok tradicionālā korejiešu tērpa piemērīšana

Pēcpusdienas saule

Pusāna Korejiešu Itālija

Surikāti koreja neparastas kafejnīcas dienvidkorejā pasaulē

Ceru, ka šis gada vietu tops iedvesmoja arī tevi nākošajam galamērķim! Starp citu, kad plānosi naktsmītnes šajos galamērķos, noteikti apskati pieejamo piedāvājumu arī airbnb, reģistrējoties šeit, saņemsi 20 eiro atlaidi pirmajai rezervācijai!


5 comments

  1. Wow 🙂 un es jūsminājos par savām apceļotajam 29 valstīm šogad, joprojām paralēli strādājot 9-5 darbu 🙂
    Ir uz ko tiekties, apskatot Tavu apceļoto valstu skaitu 🙂

    1. 29 valstis ir daudz, malači! Īsti nesapratu, esi latviete, bet dzīvo Igaunijā, cik saprotu no jūsu abu bloga?

Pievienot komentāru