15 skaistākās vietas 2016.gada ceļojumos

Kā katru gadu, skaistākās 2016.gadā apmeklētās Top 15 vietas! Noteikti apskaties arī 2014.gada Top 15 un 2015.gada Top 15! Par dažām vietām ceļojumu apraksti jau izlasāmi, par citām vēl tikai būs, bet dažviet būts tik īsu mirkli, ka, lai taptu kārtīgs apraksts, būs jāatgriežas vēlreiz. Šogad manā kontā, izņemot Latviju, veselas sešpadsmit valstis, no kurām sešās būts pirmoreiz. Priecē, ka nākošajam gadam jau zināmi daži galamērķi, tajā skaitā arī vismaz viens pilnīgi jauns!

15. Bratislava, Slovākija

bratislava slovākija

Vasarā man bija iespēja uz īsu brīdi aizbraukt uz Bratislavu. Sakritības pēc, šis bija tieši brīdis, kad Slovākija pārņēma ES prezidentūru un, liela daļa pilsētas bija auto satiksmei slēgta, bija izritināti sarkanie paklāji un pilsētā čumēja un mudžēja dažādu valstu delegācijas.

Pilsētai ir skaista arhitektūra (pilis, baznīcas), diemžēl daži objekti ir cietuši no neapdomīgas (vai apzināti kaitnieciskas) pilsētas attīstības plānošanas, piemēram, attēlā redzamais tilts un ceļš nepatīkami tuvu pieguļ Sv.Martina katedrālei. Bratislava ir labs galamērķis, kuru iekļaut braucienā ar auto pa Eiropu vai arī, ja daudzkārt esi bijis Vīnē un esi tur atkal, Bratislava ir vien neliela autobusa brauciena attālumā un būs labs galamērķis vienai dienai.

14. Kuldīga, Latvija

kuldīga latvija tilts

Šogad man beidzot izdevās redzēt, kā Kuldīgā lido zivis! Par laimi, zivju lidošanas brīdis ir salīdzinoši garš un var braucienu ieplānot tuvāko pāris dienu vai pat nedēļu laikā, pēc tā kā medijos izskan informācija. Mēs Kuldīgā palikām pa nakti, un pilsēta bija īpaši šarmanta agri no rīta, pirms lielajām tūristu masām. Brīvdienās uz zivju laiku ir ārkārtīgi daudz apmeklētāju, tāpēc labāk noteikti braukt darba dienā! Zivis lec vairāk siltās un saulainās dienās, tādēļ vērts apskatīties laika prognozi.

13.Prāga, Čehija

prāga kārļa tilts čehija

Prāgā šoreiz apmeklēju kādu neparastu izstādi, kas saucās Neredzamā Izstāde. Aptuveni stundu pilnīgā tumsā var iejusties neredzīgo cilvēku pasaulē. Ekskursiju vada neredzīgs gids, kurš pastāsta, kā orientējas telpā. Tas ir fascinējoši, ka mēs, ekskursanti pārvietojamies zosu gājienā telpu labirintā, bet gids perfekti pārzina telpu! Vēlāk arī dzērienu degustācija, kuru vada tas pats gids, bez jebkādām problēmām izlejot dzērienus un neizlejot ne piles uz galda, un pastāstot visu par dzērieniem, kamēr izstādes apmeklētāji pat nevar atšķirt sarkano vīnu no baltā! Šoreiz Prāgā jau atkal biju tikai īsu brīdi, par laimi, vismaz bja laiks izstaigāt skaisto vecpilsētu kaut uz mazu brīdi, izbaudīt tūristu pārpilno Kārļa tiltu, un, kā īstam tūristam pienākas, izbaudīt vakariņas galvenajā vecpilsētas laukumā.

12. Leopoldskron, Zalcburga, Austrija

Leopoldskron austrija salcburga

Šo vietu noteikti atpazīs Mūzikas Skaņu fani! Drēgnā februāra rītā devos uz Zalcburgu, kur mani pārsteidza pavasaris! Dārzos jau ziedēja sniegpulksteņi, kādā autostāvvietā manīju ziedošu Japānas ķirsi, un, aizbraucot uz viesnīcu sapratu, ka mani gaida pārsteigums. Pilnīgi nejauši un negaidīti nokļuvu vietā, kur norisinās darbība filmā Mūzikas skaņas! Viesnīcas recepcijā pie sienas bija fotogrāfija ar Džūliju Endrjūsu, bet nelielajā bukletiņā par skaisto pili, pilnībā aprakstīta tās vēsture. Vēl jo vairāk, dažus mēnešus vēlāk aizbraucot uz Prāgu un satiekot tur kādu kolēģi no Emirātiem uzzinu, ka viņa šeit nesen rīkojusi kāzas! Vieta patiesi ir fantastiska, plašā, krāšņi izdekorētā ēdamzāle liekas vienkārši neticama, kā brokastu vai pusdienu vieta, un dārzs pie ezera ir burvīgs pat februārī!

11. Veczemju klintis, Latvija

veczemju klintis vidzeme latvija

Nākošās divas topa vietas ir veltījums Latvijai, pirmā vieta, kuru noteikti vajag apmeklēt, ja tur vēl nebiji, ir Veczemju klintis Vidzemē! Šeit ir ērta piebraukšana ar maksas stāvvietu, vietas kempingiem. Ja vēlies garāku pastaigu, noteikti aizej līdz Ķurmragam, kur atrodas neparastā bāka!

10. Teirumnīku taka un Lubānas ezers, Latvija

lubanas ezers latvija

Kur lai aizbrauc garajās Jāņu brīvdienās? Uz šo jautājumu atbildi atradām Latgalē, aizbraucot uz Lubānas ezeru. Pie ezera ir ļoti ierobežotas naktsmītņu iespējas, ja vēlies nakšņot viesu namā vai viesnīcā, tomēr dienas braucienā noteikti atbraukt var arī šeit. teirumniku taka LatvijaPie ezera ir arī kāda neliela purva laipa – Teirumnīku taka. Pirmo reizi dzīvē dzirdēju tik daudz dzeguzes! Vietējie šeit arī peldas, kaut ūdens izskatās pilnīgi melns!

9. Vrocslava, Polija

vrocslava polija

Vrocslava ir vieta, kur es noteikti kādu dienu atgriezīšos, jo ar saspringtā grafika dēļ to redzēju tikai pa taksometra logu un šī ir vienīgā bilde, kas tapa šajā pilsētā. Biju daudzkārt dzirdējusi par šo Polijas pilsētu un vairākkārt aizdomājos, kas nez šeit ir tāds, ka tieši te atrodas Google birojs? Šeit ir arī jauna, moderna lidosta. Savulaik bijusi Vācijas sastāvā, šī Polijas pilsēta ir vienkārši fantastiska! Pilsētā ir vairāk nekā 350 bronzas rūķu skulptūriņas, un to meklēšana ir īsta atrakcija, pieejami gan Google Maps spraudņi, gan aplikācijas, gan vienkarši papīra kartes, kas ļaus atrast paslēpušos rūķus visā pilsētā! Vrocslavā man ļoti nepaveicās ar laikapstākļiem, bet neskatoties uz to šī pilsēta īpaši iekritusi sirdī, un noteikti ieteiktu uz to aizbrauktgan kultūras un arhitektūras faniem, gan ģimenēm ar bērniem!

8. Rummu zemūdens cietums, Igaunija

rummu zemudens cietums igaunija daivings

Kur nirt, ja nav iespējas aizbraukt uz siltajām zemēm, bet negribas nirt Latvijā? Kamēr ir tāda iespēja, noteikti jābrauc uz Rummu! Ne tikai nirējiem, bet arī jebkuram citam cilvēkam šī vieta būs interesanta. Šim apmeklējuma gan ir neliela nelegāluma piegarša, jo patiesībā, zem ūdens esošais cietums un apkārt esošais cietuma un raktuvju komplekss atrodas  privātā teritorijā. Par mūsu braucienu uz Rummu ziņoja ne tikai latviešu prese, bet arī Igaunijas Delfi un tas bija īpaši lasīts portālā Bored Panda! Te nu gan jādodas ar skubu kamēr nav par vēlu un teritorija netiek aizslēgta pilnībā!

7. Hydra sala, Grieķija

hydra grieķija salas

Pēdējoreiz Grieķijā biju tālajā 2007.gadā, un toreiz mans iespaids par šo valsti palika kā piemērotu tūristiem, bet noteikti ne kā par zemi, kurā es vēlētos dzīvot. Kad šogad parādījās iespēja aizbraukt uz Atēnām, labprāt devos ceļā, jo vienmēr ir interesanti salīdzināt, kā mainījusies valsts vairāk nekā 10 gadu laikā! Atēnās viss pa vecam, patiesībā, lai arī pilsētai jābūt bēgļu skartai un nomocītai, nemanīju itin nekādas nekārtības un tālajā 2007.manīju daudz vairāk bēgļu nekā šoreiz. Nolēmu, ka jāizmēģina kaut kas jauns, un, veiksmīgas sakritības rezultātā izbraukāju trīs salu kruīzu – Hydra, Aegina un Poros. Pirmā sala, Hydra man patika visvairāk. Laiks, kā jau parasti man ar to neveicas, bija mākoņains un ar prāmi braucot bija stiprs vējš un gāza lietus. Prāmis bija pilns ar indiešu tūristiem, kuri klausījās savu mūziku, dejoja un man atmiņā atausa brauciens uz Indiju gadu atpakaļ. Atbraucot uz salas vismaz lietus mitējās un bija īss brīdis pastaigai. Gleznaina jahtu piestātne, mazi suvenīru veikaliņi, kafejnīcas un šauras ieliņas. Lielākā daļa tūristu šeit atbrauc vien uz dažām stundām, taču šī ir skaista vieta, kur pavadīt arī vairākas dienas un netraucēti atpūsties.

Par visu Grieķijas ceļojumu lasi šeit!

6. Neišatele, Šveice

neišatele šveice

Neišatele bija vēl viena pilsēta, kurā atgriezos pēc kāda neilga pārtraukuma, šoreiz izbaudot punktuālo Šveices vilcienu sistēmu, jo šeit nav lidostas. Pavasaris Šveicē ir fantastisks! Krāšņi apstādījumi, ziedoši krūmi un koki, sniegotas kalnu galotnes otrpus ezeram un mazas, glītas ieliņas. Kā jau Šveicē, cenas šeit visam ir ārprātīgas, bet, kādas Eiropas tūres laikā šeit noteikti vajag iegriezties un nogaršot rakletes sieru fondī. Neišateles pilsēta arī nav izņēmums tam, ka latvieši ir visur. Kādu rītu nokāpjot brokastīs ieraugu vairākus vīriešus un vēl nodomāju, ka izskatās pēc latviešiem. Ir arī, šeit notiek velosacensības un latvieši tajās piedalās!

5. Jeruzaleme, Izraēla

kristus kaps jeruzaleme izraēla

Patiesībā, šajā vietā varētu likt ikvienu vietu, kur pabiju Izraēlā, vai tā būtu Telaviva vai Džafa vai Jeruzaleme. Man Izraēlā patika itin visur! Mierīgā vecpilsēta, kur agros rītos nemana tūristus un lielākā daļa suvenīru tirgotāju bodītes ver vaļā tikai ap desmitiem, ārkārtīgi laipnie cilvēki, kas mums pateicas, ka apmeklējam viņu valsti šajā grūtajā laikā un tāds ēdiens, ka ēdiena dēļ vien ir vērts apmeklēt Izraēlu! Protams, jāpierod pie tā, ka uz ielām ir daudz militārpersonas ar ieročiem, un ziņās dzirdētais neiedvesmo, taču vēstures un kultūras mantojums šajā valstī ir fantastisks!

4. Ras Al Khor rezervāts, Dubaija, Apvienotie Arābu Emirāti

ras al khar rezervats dubaija flamingo

Mans sens sapnis bija apskatīt Dubaiju, un šogad tas beidzot piepildījās! Varenie debesskrāpji un tuksnesis. Taču man visvairāk sirdī iekrita Ras Al Khor rezervāts, kurā uz debesskrāpju fona pastaigājas flamingo. Parasti šī ir vieta, kur uz desmit minūtēm pietur ekskursiju autobuss, bet man šķita, ka šeit varētu pavadīt kādu stundu, vērojot graciozos putnus neparastajā vidē.

3. Dark Hedges, Giant’s Causeway, Ziemeļīrija, Apvienotā Karaliste

dārkhedža ziemeļīrija game of thrones

Trīs šī gada skaistākās vietas apvieno vairākas pieturvietas vienas valsts ietvaros. Maija vidū man radās iespēja aizbraukt uz Dublinu, taču es nolēmu, ka vēlos redzēt Ziemeļīrijas Giant’s Causeway jeb Milža dambi ar neparastajām sešstūrainajām kolonnām. Lai arī neesmu seriāla Game of Thrones fane, tomēr apmeklējot Ziemeļīriju uzzināju, ka šeit filmētas neskaitāmas seriāla ainas, tajā skaitā arī Dārhedžas alejā.

giants causeway milža dambis ziemeļīrija

Londonā satiekot kolēģus no britiem dzirdu, ka es esmu pirmais cilvēks, ko viņi pazīst, kas brauc atvaļinājumā uz Ziemeļīriju, bet man tur ārkārtīgi patika! Maijs ir lieliski piemērots šīs vietas apmeklējumam, jo viss ir zaļš, jārēķinās gan ar nepastāvīgiem laika apstākļiem.

2. Taipeja, Taivāna

Longshan templis

Taivānas apmeklējums, kaut arī tikai uz dažām stundām katrā virzienā, bija patīkams papildbonuss braucienā uz Palau. Pirms gada biju Ķīnā, Makao un Honkongā, kur man ārkārtīgi patika, un Taivāna bija iespēja redzēt vēl vienu Ķīnu, bet ne gluži. Lai arī pabiju tikai Taipejā, Taivāna ir kļuvusi par vienu no galamērķiem uz kuriem es noteikti gribu aizbraukt vēlreiz – te var gan braukt nirt, gan izbaudīt pludmales atpūtu, apskatīt dabu, kultūru un šeit ir arī milzīgas tējas plantācijas! Taivānieši saka, ka tēja cēlusies tieši pie viņiem.

taivana taipeja

Man patika šīs valsts organizētība, cilvēki, kas stāv akurāti rindā metro, neparastie ēdieni (nobaudīju gan tikai burbuļtēju), un mierīgā gaisotne. Šķita, ka šeit neviens nesteidzas. Arī dažas stundas Taivānā ir tā vērtas, lai izbrauktu ārpus lidostas, kaut vai lai tikai apskatītu Longshan templi! Par Taipejas braucienu lasi vairāk te.

1.Palau

carp avio tūre

Šī gada galvenais un lielākais brauciens bija uz Palau. Nedzirdētā salu valsts Mikronēzijā, Klusajā okeānā, kas lielākoties zināma kā nirēju galamērķis, bet ne tikai! Divas nedēļas šajā paradīzes stūrītī noteikti bija ieguldīto pūļu vērtas plānošanā!

zilais sturis palau

Iespēja nirt un redzēt fantastiskās manta rajas, lidot ar mazu Cessna lidmašīnu un redzēt neskarto dabu no augšas, klusā, privātā Carp sala un izbraucieni ar laivu.

carp sala palau

Pēc brauciena tapa arī mans pirmais stāstu vakars sadarbībā ar Gandrs! Tā bija interesanta pieredze, divās nedēļās piedzīvoto ietērpt pusotras stundas stāstījumā! Prieks, ka atnāca tik daudzi cilvēki, kā arī bija iespēja tik daudziem  ko ieteikt un palīdzēt turpmāko braucienu plānošanā. Palau arī kļuva par pirmo mūsu video galamērķi, un ideālo dienu Palau tagad var noskatīties arī mūsu video!

Kuri ceļojumu galamērķi kļuva par taviem skaistākajiem un mīļākajiem šajā gadā?

Izlasi arī citas manas rakstu izlases par skaistākajām apmeklētajām vietām:

2014.gadā

2015.gadā

2017.gadā


Pievienot komentāru