5 lietas, ko nepalaist garām izstādē Balttour

Kā katru gadu, februāra sākums iesākas ar izstādes Balttour apmeklējumu! Arī šogad mūsu blogs bija nominēts kategorijā Tūrisma žurnālists! Prieks, ka mūsu darbu novērtē arī citi.

Tātad, ko redzēt, ja šogad plāno apmeklēt Balttour?

1. Latvijas novadu stendi

Kā katru gadu, novadu stendos ir iespējams iepazīties ar labāko, ko tie piedāvā! Te ir gan lielie Zemgales/Latgales stendi, gan lielāki un mazāki, kas veltīti atsevišķām pilsētām. Ja plāno izbraukumu tepat pa Latviju, tad noteikti iegriezies un uzzini par skaistāko, ko te redzēt!

Jelgavas stendā, piemēram, var minēt torņa pulksteņa melodiju vai trenēties līdzsvara spēlē un saņemt balvu, un katru dienu stendā ir īpašie viesi no reģiona – vietējo saimniecību, kafejnīcu un ražotāju pārstāvji, kopā ar kuriem izmēģināt un izgaršot dažādas neparastas veltes!

2. Tūrisma aģentūru un tūroperātoru stendi

Kā katru gadu, ļoti plaši pārstāvētas tūrisma aģentūras. Var gan iegādāties pierastos ceļojumus uz Ēģipti, Turciju, gan kaut ko eksotiskāku. Piemēram, Antario piedāvā ceļojumu uz Indiju no 770 eur personai (par to kā mums gāja Āgrā, lasi šeit), 6 naktis.

Pie Estravel var iegādāties jaunumu šim gadam – ar tiešo reisu no Rīgas uz Madagaskaru no 1339 eur personai, 7 naktis. Ir arī savienoto reisu piedāvājumi – Maurīciju salas no 785 eur personai, 7 naktis, Seišelas  no 898 eur (par to kā mēs apprecējāmies Seišelu salās, lasi šeit). Tepat var iegādātie arī kruīzus un biļetes uz Baltijas jūrā kursējošiem prāmjiem.  Izstādē piedalās arī TUI, Begonija, Hermes un citi.

3. Tūrisma asociāciju stendi

Plāno individuālo ceļojumu uz kādu valsti, bet vēlies uzzināt kaut ko vairāk? Šogad izstādē ir tik eksotisku valstu kā Kuba un Seišelu pārstāvji, un var paciemoties arī pie kaimiņu zemju stendiem. Ļoti plaši pārstāvēta ir Igaunija. Aprunājāmies ar Hījumā reģiona pārstāvjiem, kur ciemojāmies 2017.gadā, un šogad Hobekala viesu namā tiek piedāvātas gan apvienotās makšķerēšanas un jogas 3 dienu “pakas”, gan iespēja ciemoties salā ar visu ģimeni, īpaši ģimenēm ar bērniem izveidotos piedāvājumos.

4. Aviokompāniju & viesnīcu stendi

Izstādē ir vairāku viesnīcu un aviokompāniju stendi. Pie airBaltic var iegādāties biļetes uz pierastajiem un jaunajiem galamērķiem – šodien tika izziņota Kosa un Menorka. Turkish Airlines stendā var iegādāties biļetes uz tālākiem galamērķiem. Savukārt no viesnīcu piedāvājuma ir gan viesnīcas Baltijas valstīs, gan īpaši plaši pārstāvētas ir Turcijas viesnīcas.

5. VID Muitas pārvalde

Iespējams, skan ļoti neparasti, bet šis ir stends, kurā es pavadīju visilgāko laiku un kur man bija visinteresantāk. Ar muitas puišiem un meitenēm izspēlēju spēli par to, ko drīkst un nedrīkst ievest Latvijā no trešajām valstīm. Piemēram, līdz 10 kg cepumus drīkst. Nedrīkst ievest gaļas un piena produktus, gliemežvākus drīkst līdz 3 gab., un arī tikai ne tādus, kas ir aizsargājami. Cigaretes drīkst būt viens bloks. Augus ar zemi pārvadāt nedrīkst. Apskatījām stendu ar konfiscētajiem priekšmetiem – no aizsargājamu dzīvnieku ādas un ragiem veidotas preces, čūskas pudelēs, kā arī veselu plauktu viltoto preču. Muitas darbinieku padoms bija viens – ja tev liekas, ka, iespējams, ir jāmaksā muita par precēm, vienmēr izvēlies sarkano koridoru, kur muitnieki paskaidros un izstāstīs, ko drīkst un kādā vērtībā. Starp citu, pieaugušie drīkst ievest jaunas preces līdz 450 eur vērtībā ielidojot valstī. Vairāk informācijas par to, ko drīkst un nedrīkst vest, var iegūt šeit.

Izstāde Balttour norisinās līdz 3.februārim, darba laiks sestdien no 10:00 līdz 18:00, svētdien no 10:00 līdz 17:00. Ieeja pieaugušajiem 6 eiro, skolēniem, pensionāriem un invalīdiem 4 eiro. Stāvvieta maksā 5 eiro.

Meklē iedvesmu ceļojumam? Izlasi šos rakstus:

12 galamērķi – katram mēnesim savs

Kur aizbraukt skolēnu brīvlaikā


Pievienot komentāru