12 galamērķi – katram mēnesim savs!

Kur aizbraukt konkrētos mēnešos, kad galamērķos ir lietus sezona un vai tad tiešām nevar braukt un kādi būs laikapstākļi, aizbraucot konkrētā gadalaikā? Kur aizbraukt martā, skolēnu brīvlaikā? Ja pieejamas lētas aviobiļetes uz šo galamērķi, vai tās pirkt? Tieši šādus jautājumus man itin bieži uzdod individuālo ceļojumu plānotāji, tāpēc, ja nevari izlemt, uz kurieni braukt ieplānotajā atvaļinājumā, tad te būs 12 mēneši un ieteikumi, kur doties un kāpēc!

Citi praktiski raksti:

Kā saņemt kompensāciju par aizkavētu reisu

Kā atrast lētākās aviobiļetes

1. Kur aizbraukt janvārī – Palau

Patiesībā, Palau valda pilnīgi vienādi laikapstākļi visu gadu. Šeit gandrīz vienmēr būs 30°C un tikpat silts ūdens.

Lai arī no 15.oktobra līdz 1.aprīlim Palau skaitās tūrisma sezona un cenas ir nedaudz dārgākas, šajā laikā būs vienkāršāk vienoties par tūrēm un aktivitātēm, jo, ceļojot ārpus sezonas mēs saskārāmies ar grūtībām rezervēt tūres un bijām teju vienīgie apmeklētāji viesnīcā. Palau piedāvā ieskatu Klusā okeāna kultūru dzīvē, vēsturē un nepārspētas niršanas iespējas!

2. Kur aizbraukt februārī – Apvienotie Arābu Emirāti

Februāris ir labs mēnesis, kad braukt uz Dubaiju vai Abū Dabī (uz kurieni pieejami tieši reisi ar airBaltic), ja neesi liels karstuma cienītājs. Lai arī februārī noteikti būs dienas, kad gaisa temperatūra sasniegs 30°C, tomēr būs arī vēsākas dienas, kuras varēs veltīt pastaigām pa pilsētu un dažādu tūrisma objektu baudīšanai. Ūdens temperatūra būs 20-22°C, tādēļ, ja vēlies mazliet siltāku ūdeni, tad labāk doties martā.

Labākie mēneši AAE apmeklēšanai ir no vēla rudens līdz agram pavasarim, jo pārējā laikā šeit būs ļoti karsts. Man bija tā iespēja apmeklēt Dubaiju janvārī, viss ceļojuma apraksts pieejams šeit.

3. Kur aizbraukt martā – ASV

Mans sapnis ir aizbraukt uz ASV Rietumu krastu pavasarī, kad šeit zied tuksneši. Atkarībā no klimatiskajiem apstākļiem ziemā (temperatūra, lietus daudzums), pavasaris var sagādāt patīkamu pārsteigumu ar košām, ziedošām pļavām tur, kur parasti valda sausums. Vidējo ikgadējo ziedēšanas grafiku iespējams apskatīties internetā.


Tomēr, marts noteikti nav vienīgais mēnesis, kad braukt uz ASV. Rietumu krasta apskatei labs laiks ir no septembra līdz jūnijam, es to esmu apbraukājusi janvārī un februārī, Austrumu krastu var izbraukt vasaras mēnešos; pavasarī un rudenī Florida ir labs galamērķis, un, pareizi plānojot maršrutu, arī rudens vētras netraucēs!


Lielās pilsētas viennozīmīgi var apskatīt jebkurā gadalaikā, piemēram, Ņujorkā esmu bijusi četras reizes, pa vienai katrā gadalaikā, un katrā ir savs šarms!

4. Kur aizbraukt aprīlī – Izraēla, Spānija vai Francija

Aprīlis ir lielisks laiks, lai dotos baudīt pavasari ātrāk Eiropā vai ārpus tās! Aprīļa beigas būs patīkami siltas Izraēlā, tomēr iepriekš vajadzētu pārbaudīt Lieldienu kalendāru, jo Lieldienās tur noteikti būs krietni vairāk cilvēku nekā parasti. Uz Telavivu var doties ar tiešo airBaltic reisu. Noteikti arī var doties uz Eilatu niršanas ekspedīcijā!

Barselona ir burvīga pavasarī, kā arī šeit jau var baudīt siltumnīcā audzētās zemenes un citus labumus! Arī uz Barselonu lido tieši airBaltic reisi.

Nupat arī atgriezos no Parīzes pavasarī, un tā ir burvīga! Krāšņie parki, dārzi, un, protams, skaistākās arhitektūras pērles! Pavasarī Parīze ir tā vērta lai te atbrauktu kaut vai tikai uz nedēļas nogali. Pieejami tiešie reisi no Rīgas.

5. Kur aizbraukt maijā – Kuba vai Itālija

Lai arī maijs Kubā iezīmē lietus sezonas sākumu un temperatūras var būt nedaudz karstākas nekā ir pierasts, Kubu apmeklēju tieši maijā un man par to braucienu ir vislabākās atmiņas.

Maijs ir krabju migrācijas sezona, mēneša sākumā varēs vērot gan vispirms lielos krabjus dodoties uz jūru, gan vēlāk mazos krabjus dodamies prom. Maijs ir arī mango sezona, kad nobaudīt visgaršīgākos, medainos augļus!

Itālija Positano, Salerno, Sorrento, Ravello

Maijs ir teju pēdējais brīdis, kad pagūt aizbraukt uz Amalfi krastu Itālijā pirms lielajām tūristu masām. Vislabāk to darīt ir maija brīvdienās, Amalfi krasta braucienam pietiks arī ar garo nedēļas nogali!

6. Kur aizbraukt jūnijā – Ziemeļīrija

Ziemeļīrija ir labs galamērķis, kur aizbraukt garākā nedēļas nogalē, kā to izdarījām mēs.

Mūsu brauciens bija maija beigās un laikapstākļi dažbrīd bija diezgan neparedzami, jūnijā tiem vajadzētu mazliet uzlaboties, bet dabai vajadzētu būt tikpat zaļai un košai!

7. Kur aizbraukt jūlijā – Maldīvija

Jūlijs tiek uzskatīts par lietus sezonu Maldīvijā, taču es noteikti ieteiktu braukt tieši tad!

Mūsu brauciens uz šo fantastisko valsti bija tieši vasaras vidū un spilgta saule mijās ar atsevišķām, spēcīgām lietusgāzēm, brīžiem lija tālumā okeānā, un lietus tikai paspilgtināja iespaidus! Maldīvija ir vieta, kur visu gadu valda diezgan līdzīgi laikapstākļi – vienmēr ir silts un diezgan saulains, tādēļ šeit var braukt jebkurā gadalaikā, vienīgi jārēķinās, ka, piemēram, ziemā, īpaši ap Jauno gadu, cenas būs augstākas.

8. Kur aizbraukt augustā – Baltijas valstis – Latvija, Igaunija, Lietuva

Kad man jautā ārzemnieki, kad braukt uz Baltijas valstīm, es vienmēr iesaku braukt jūlijā vai augustā!

Augusts ir mēnesis, kad ļoti daudzi Eiropas iedzīvotāji dodas atvaļinājumos, un tas var negatīvi ietekmēt atpūtas cenas Dienvideiropā.

Tāpat arī augusts daudzās vietās ir pārāk karsts, lai pilnvērtīgi atpūstos, tomēr ir lielisks, lai izbaudītu dabu tepat Baltijā – aizbraukt līdz Latgalei, izstaigāt Ķemeru purva taku, papeldēties vai ienirt Rummu zemūdens cietumā Igaunijā vai aizbraukt uz Lietuvu.

Neaizmirsti par igauņu salām Hījumā un Sāremā! Augusts ir ideāls laiks lai brauktu ar velosipēdiem Hījumā vai dotos pārgājienā pa Vilsandi nacionālā parka slavenāko ūdens taku, kas izved pa 5 km garumā esošiem sēkļiem uz Vilsandi salu!

9. Kur aizbraukt septembrī – Grieķija vai Skotija

Septembris ir mēnesis, kad pamazām samazinās tūristu plūsma Grieķijā, un var daudz mierīgākā gaisotnē apskatīt galvenās apskates vietas.

Noteikti nevajadzētu aprobežoties tikai ar Atēnu un tuvāko salu apmeklējumu, bet arī doties uz 2-3 dienu izbraucienā uz Santorini! Santorini droši var apmeklēt arī līdz pat oktobra beigām-novembra sākumam, kad tūrisma sezona jau būs beigusies. Santorini visvieglāk sasniedzama lidojot uz Atēnām un no turienes tālāk braucot ar prāmi.

Vaļu vērošanas vieta Skotijā

Ja vēlies apskatīties slavenas vietas bez pārspīlētiem cilvēku pūļiem, Skotija septembrī ir labs variants. Skajas salā vietējie teic, ka laiks tāpat mainās ik pa stundai, tādēļ jārēķinās, ka būs arī lietainas dienas, taču neparastie dabas skati ir tā vērti, lai veltītu dažas dienas šai vietai arī lietainā laikā!

10. Kur aizbraukt oktobrī – Seišelas vai Dienvidkoreja

Tāpat kā Maldīvija, arī Seišelas ir vieta, kur visu gadu ir ļoti līdzīga gaisa un ūdens temperatūra. Pavasaris mēdz būt vējaināks, tādēļ nirējiem iesaka doties uz šo salu valsti rudens pusē.

Mēs ne tikai nirām un gājām pārgājienos dabas parkā, kur aug pasaulē lielākā sēkla Coco de Mer, bet arī apprecējāmies Siluetes salā un baudījām medusmēnesi Ladigas salā pie pasaulē skaistākās pludmales Anse Source d’Argent!

Sievietes nirējas šovs

Rudens tiek uzskatīts par vienu no labākajiem gadalaikiem, kad apmeklēt Dienvidkoreju – cenas būs vēl lētākas nekā parasti, cilvēku mazāk, aizvien ir salīdzinoši silts un rudeņos valsts ir īpaši krāšņa krāsaino lapu sezonā! Vai tā būtu Seula vai Čedžu sala, Korejā ir daudz izklaižu jebkurai gaumei, un diezgan pievilcīgas cenas!

11. Kur aizbraukt novembrī – Indija vai Dānija

Indija ir vēl kāds galamērķis, ko neiesaka apmeklēt vasaras vidū spēcīgā karstuma dēļ.

Vēls rudens, ziema un pavasaris būs piemērotāks laiks. Mēs apmeklējām Indiju septembrī, kad kalnos, Dārdžilingā vēl nebija beigusies musonu sezona, taču tieši novembrī Dārdžilingā var vērot skaidrākās debesis ar skatu uz apsnigušām kalnu virstonēm – Everestu un Kančedžungu.

Jāreķinās gan, ka tad šeit būs krietni vēsāks un noteikti jāpaņem siltas drēbes!

Deli, Āgrā un Kalkātā septembrī bija ļoti karsti, temperatūrai sasniedzot krietni pāri par 30°C, tādēļ novembris būs vieglāk izturams un patīkamāks arī arhitektūras apskatei.

Hansa Kristiana Andersena dzīvesvieta

Kopenhāgena ir laba izvēle novembrim kādai garākai nedēļas nogalei, jo no mēneša vidus jau veras vaļā tirdziņi, temperatūra ir virs nulles, taču Ziemassvētku sajūta ir gaisā! Katru dienu uz Kopenhāgenu ir vairāki tiešie reisi no Rīgas.

12. Kur aizbraukt decembrī – Ķīna, Honkonga, Makao un Taivāna

Kad pirmoreiz apmeklēju Ķīnu decembrī, man šķita, ka gan jau tur nebūs ne miņas no Ziemassvētku rotājumiem, bet tā nebūt nebija taisnība!

Guandžou ir pat īpaši tirdziņi, kas domāti šiem rotājumiem, Makao izgaismo ikgadējais gaismas festivāls (un neskaitāmie kazino), bet Honkonga, kā bijusī britu kolonija, protams, ir vēsturiski visvairāk saistīta ar Ziemassvētkiem.

Nesen apmeklējot Taivānu, man šķita, ka šī valsts arī varētu būt lieliska ziemīgam apmeklējumam, kad pie mums ir vēsi, bet tur aizvien ir patīkami silts – ap 20°C.

Vienīgi jārēķinās, ka naktis var būt vēsas, tādēļ noteikti vajag paņemt arī kādu siltāku apģērba gabalu.

Citi praktiski raksti:

Kā saņemt kompensāciju par aizkavētu reisu

Kā atrast lētākās aviobiļetes

Izmanto kodu REVERIECHASER10 un saņem 10% atlaidi Lonely Planet ceļvežiem

Meklē naktsmītni lētāk? Noteikti apskati arī airbnb, reģistrējoties šeit, saņemsi līdz pat 22 eiro atlaidi!

*papildināts 05.2019


4 comments

  1. Jau kādu laiku sekoju līdzi jūsu rakstiem, tie vienmēr ir ļoti interesanti un aizraujoši. Ar nepacietību gaidu nākošo rakstu!!!

    1. Liels paldies par labajiem vārdiem! 🙂 Ir prieks censties, kad novērtē 🙂 Nākošajam rakstam vajadzētu būt par Parīzi jau tuvākajā laikā!

Pievienot komentāru