Stāstu vakars: ceļojums nākotnē uz Dienvidkoreju!

Jau 1.novembrī ilgi gaidītais stāstu vakars, sadarbībā ar “Gandrs”! Lūgums iepriekš rezervēt vietu šeit, ieeja bezmaksas. Šoreiz stāstu vakarā par mūsu divas nedēļas garo Dienvidkorejas izjušanu Seulā, Busānā, Džedžu salā un Inčeonā. Būs krāšņas fotogrāfijas, praktiski padomi, konkurss ar balvu no Dienvidkorejas, korejiešu tēja un kāda neparasta garduma degustācija!

Nolaižoties Inčeonas lidostā pie Seulas, šķiet, ka esmu nokļuvusi nākotnē. Sākot ar to, ka lidostā čemodāni uz lentes izbrauc tā, ka tos viegli paņemt rokās, ar rokturiem uz augšu, līdz sirreālajām mājām, ko redzu pa ceļam uz vienu no Seulas centriem – uz koši zilu debesu fona pelēkās mozaīkas izskatās gluži kā ilustrācijas skiču projektā!  

Pazīstamais korejietis par mani saka “salīdzinot ar citiem eiropiešiem, tu esi ļoti organizēta!”, un tas izskaidro, kādēļ gan te jūtos tik omulīgi – jo šeit par visu ir padomāts, un valda kārtība.

Katra Dienvidkorejā pavadītā diena pārsteidz, ar baudu garšoju zaļās tējas saldējumu, viebjos par korejiešu nacionālo ēdienu kimči, brīnos par dīvainajiem fasētajiem ēdieniem lielveikalos un milzīgu ātro nūdeļu daudzumu mazajos veikaliņos! Seula un Busāna žilbina ar tempļiem un debesskrāpjiem vienuviet, bet Džedžu sala, saukta par Korejas Havaju salām, ir īsta pārgājienu mīļotāju paradīze ar neparastu vulkānisku vēsturi, mandarīniem “kā bērnībā” un pastkaršu cienīgām pludmalēm!

Neparasti, bet Dienvidkoreja patiesībā nebūt nav īpaši orientēta uz tūrismu, tādēļ tās apmeklēšana ir vēl interesantāks piedzīvojums! Lai arī vispirms acīs iekrīt modernās tehnoloģijas un nākotnes sajūta, tomēr ceļojums uz Koreju vienlaikus ir arī iespēja mazliet atgriezties pagātnē – uzzinot vairāk par tautas vēsturi, apmeklējot demilitarizēto zonu ar Ziemeļkoreju un saprotot mazliet vairāk par to, kas šobrīd notiek reģionā. Dzirdot Ziemeļkorejas propagandas ruporus, uzlaikojot korejiešu tautastērpu un paklīstot pa naksnīgajām ielām, es kārtējo reizi apzinos, cik milzīga ir pasaule, cik dažādas ir pasaules kultūras un kādu iespēju tajās ielūkoties paver ceļošana!

Lasi ceļojuma stāstus blogā par Dienvidkoreju!

Hanbok jeb tradicionālā korejiešu tērpa vilkšana

DMZ demilitarizētās zonas apmeklējums

Seulas skaistākās apskates vietas

Surikatu kafejnīca Seulā

Busana – otra lielākā pilsēta Dienvidkorejā


Pievienot komentāru