Neparastākā dzīvnieku kafejnīca pasaulē – surikātu kafejnīca Seulā

Gatavojoties braucienam uz Seulu, kādā no ceļojumu forumiem es nejauši ieraudzīju rakstu par neparastu kafejnīcu Seulā – surikatu kafejnīcu! Ieraugot fotogrāfijas, man uzreiz kļuva skaidrs, ka tur noteikti jāaiziet arī man!

Meklē viesnīcu Seulā? Es paliku šajās trijās:

Holiday Inn Incheon Songdo (blakus lidostai, lieliska viesnīca ar superīgu jumta terasi!)

Somerset Palace Seoul (tieši blakus Gyeongbokgung pilij!)

Four Points by Sheraton Namsan (blakus centrālajai dzelzceļa stacijai – ļoti viegli pārvietoties pa pilsētu no šejienes!)

Neparastākās dzīvnieku kafejnīcas pasaulē Korejā

Dzīvnieku kafejnīcas

Dzīvnieku kafejnīcas Seulā ir ļoti populāras – dodoties uz surikātu kafejnīcu Hongdae rajonā, pagājām garām jau ierakstajām suņu un kaķu kafejnīcām, kā arī neparastākai jenotu kafejnīcai! Surikatu kafejnīca gan bija kaut kas vēl neredzēts! Nezinot par šo kafejnīcu, noteikti paietu tai garām, jo tā atrodas trešajā stāvā!

Atnākot uz kafejnīcu, vispirms ir jānovelk apavi un jāuzvelk čībiņas. Te ir vairāku vārtu sistēma, lai dzīvnieki nejauši nenokļūtu uz ielas – bez surikatiem šeit dzīvo arī Bengālijas kaķi, arktiskās lapsas, mazais ķengurs (wallaby) un genets (kaķveidīgs dzīvnieks, kas atgādina mazu leopardu).

Cik tas maksā?

Kafejnīcai nav ieejas maksas, taču katram obligāti jāiegādājas viens dzēriens, tas maksā aptuveni 10 tūkstošus vonu (kas ir vismaz 3x dārgāk nekā uz ielas – dzēriena cenā iekļauta dzīvnieku aprūpēšanas maksa). Ieeja kafejnīcā no 15 gadu vecuma.

Paņēmām katrs pa dzērienam (bazilika sēklu limonāde izrādījās ārkārtīgi garšīga!) un sākām gaidīt, kad tiksim pie surikatiem. Tiem ir divi laukumiņi ar stikla sienām, atsevišķi tēviņi un mātītes. Mūsu apmeklējuma dienā drīkstēja iet pie tēviņiem.

dienvidkorejas āzijas dīvainības

Noteikumi

Vispirms no kabatām jāizņem visi priekšmeti, nedrīkst būt nekādi papīrīši vai atslēgas, jo surikatiem patīk rakties kabatās, un tā tie varētu savainoties vai apēst kaut ko, ko nedrīkst. Ja kādam tomēr būs kāds papīrītis kabatā, apmeklētājs uzreiz tiks izdzīts, noteikumi šeit ir stingri! Tad tiek novilktas čībiņas un dezinficētas rokas.

mīlīgākie dzīvnieki pasaulē

Vienlaicīgi tiek ielaisti 4 cilvēki, kas sasēžas aplī, klēpī tiek ieklātas sedziņas un tad surikati spēlējas apkārt. Kad pienāca mūsu kārta, kafejnīca bija tuvu slēgšanas laikam, tāpēc mēs aplī bijām vairāk cilvēki, tāpēc katram apmeklētājam sanāca mazliet mazāka iespējas apskatīties dzīvniekus. Dzīvniekus nedrīkst celt, bakstīt vai aiztikt nekā citādāk kā tikai, ja tie paši atnāk. Kā tas parasti notika – surikati parasti izvēlējās vienu, kas viņiem patika vislabāk, un visi sasēdās uz sedziņas šim cilvēkam.

Ko uzvilkt, ejot uz kafejnīcu?

Daži surikati kāpa un sēdēja uz pleciem, citi mēģināja izrakt kaut ko no kabatām. Surikatiem patīk, ja ir kabatas (man bija kleita – nebija kur parakties, tāpēc vairums dzīvnieciņu mani ignorēja, vien mazliet paspēlējoties ar kameras siksniņu), vēl viņiem patīk rokassprādzes. Tāpēc ejot uz surikatu kafejnīcu vislabāk ir vilkt bikses ar kabatām, jakas ar kabatām, pulksteņus, rokassprādzes, lai tiem ir interesanti!

Mūsu pieredze

Kamēr vērojām surikatus, darbinieks mums nodemonstrēja kā surikati mēdz uzvesties. Kad tie mierīgi spēlējas, tie liekas ārkārtīgi mīlīgi, pūkaini zvēriņi. Tad darbinieks izlikās, ka dos tiem ēst, paceļot gaisā pirkstus un it kā kaut ko metot lejā – surikati pilnībā pārvērtās! Tie kļuva kā monstri no filmas Kriteri, sāka rūkt, šņākt, lekt viens otram virsū un teju kauties! kur aizbraukt āzijāIekšā drīkst pavadīt aptuveni 15-20 minūtes, pēc tam visiem jāiet laukā. Kad izgājām no surikatu aploka, vēl brīdi uzkavējāmies kafejnīcā – mums iedeva dažas barības granulas, ko iedot mazajam ķenguram, kurš ēd no rokām. Vērojām arī genetu, tas, kā jau kārtīgs kaķveidīgais, izvēlējās savus favorītus – kādai krievu meitenei viņš pilnībā ļāvās glaudīt sevi, kaut citiem neļāva tuvoties pat 5 metru attālumā! Citi kaķi – Bengālijas – ļāvās saimnieces glāstiem, kas turpat kārtoja dokumentus.korejas kaķi

Adrese

19-12 Wausan-ro 21-gil, Mapo-gu, Seoul (3.stāvs)

마포구 와우산로21길 19-12 (3층)

Plāno ceļojumu uz Koreju? Tev noderēs šie raksti

Busana – otra lielākā pilsēta Korejā

Čedžu sala – Havaju salas, bet Korejā!

Demilitarizētā zona – robeža ar Ziemeļkoreju

Kā piemērīt korejiešu nacionālo tērpu – hanbok

Skaistākās apskates vietas Seulā


1 comment

Pievienot komentāru