Viss, kas jāzina, braucot uz Floridu

Ko apskatīties Maiami vai Orlando, kur aizbraukt Floridā, kāds laiks Floridā un kad vislabāk uz turieni braukt un kā izplānot braucienu uz Disnejlendu? Šos un daudzus citus jautājumus man īpaši bieži uzdod pēdējā laikā, kopš aviobiļetes uz ASV kļuvušas krietni lētākas, tādēļ šis raksts apkopos manu pieredzi, kas iegūta vairākos braucienos.

Ja plāno braucienu uz Floridu, tev noderēs arī šie raksti:

Savukārt, ja plāno doties uz kādu citu ASV daļu, noteikti izlasi manus citus rakstus par ASV!

Savos ceļojumos parasti izmantoju Lonely Planet ceļvežus – arī elektroniski! Ļoti ērti tos apskatīties telefonā, esot uz vietas apskates objektos, lai uzzinātu par tiem vairāk!

Ar ko sākt?

Pirmais, ar ko vajadzētu sākt, ir ESTAs (elektroniskās iebraukšanas atļaujas) iegūšana, līdz ko ir biļetes. To var iegūt oficiālajā mājaslapā (starpnieku pakalpojumus izmantot nav ieteicams) un tā maksā $14 uz diviem gadiem. Apmaksai var izmantot kredītkarti vai PayPal kontu, pieteikuma izskatīšana parasti noteikt uzreiz (ar saņemto numuru, kurš noteikti saglabājas, jāielogojas sistēmā un jāapskatās pieteikuma statuss). Atsevišķos gadījumos izskatīšana var aizņemt pat 48 h, tāpēc nevajadzētu to atstāt uz pēdējo nakti. Atteikuma gadījumā jāpiesakās vīzai. Visbiežāk atsaka, ja aizpildīts nepareizi kāds no jautājumiem par terorismu, genocīdu utml. Aizpildot adreses lauku, pietiek norādīt pirmās viesnīcas adresi.

miami beach

Ceļojuma plānošana Floridā galvenokārt atkarīga no pieejamo dienu skaita, un, ja Maiami vai jebkurā citā pilsētā ir vairāk nekā 3-5 dienas, noteikti ir vērts aizbraukt arī uz citām pilsētām! Pirms pirkt biļetes, vienmēr ir vērts apskatīties vai līdzīga vai pat lētāka cena nav pieejama atgriežoties no kādas citas pilsētas, piemēram, lidot uz Maiami un atgriezties no Orlando, Tampas, vai pat kāda cita štata. Tas arī palīdzēs ietaupīt laiku atgriežoties atpakaļ, lai nav vēlreiz jābrauc pa to pašu vietu.

Maiami

Maiami ir visbiežāk apmeklētā pilsētā Floridā, vismaz spriežot pēc tā, cik bieži par to saņemu jautājumus! Un, ne velti, jo pēdējā laikā vērojot lēto biļešu tendences, uz to iespējams nokļūt pat par mazāk nekā 300 eiro no Rīgas (ar bagāžu un ēdināšanu). Pirmais jautājums vienmēr ir par sezonu, kad uz turieni braukt vai labāk tomēr nē. Lai arī oficiāli viesuļvētru sezona tur ir no 1.jūnija līdz 30.novembrim, tas nenozīmē, ka šajā laikā uz šejieni nevar doties. Pirmkārt, ja izrādīsies, ka tieši vizītes laikā ir viesuļvētra, vienmēr var pārplānot braucienu tā, lai apskatīt kādu no otrpus līča esošajām pilsētām, piemēram, Clearwater vai Tampa.

DSC07135

Manuprāt, vislabākais laiks, kad braukt uz Maiami ir rudens vai pavasaris. Arī ziemā būs salīdzinoši silti, taču iespējams, ne katra diena tik silta, lai varētu peldēties. Vasarā šeit būs ļoti, ļoti karsti, jo, kad šeit vienu gadu biju septembrī, katru dienu bija krietni virs trīsdesmit grādiem.

DSC07316

Maiami patiks visiem! Tā ir dzīvespriecīga pilsēta, kur var gan iepirkties, gan pastaigāties pa pilsētas ielām, apskatīt pa kādam muzejam un labi paēst. Un, protams, neaizmirsti par slaveno Maiami pludmali! Bet, par visu pēc kārtas. Vispirms, sāc ar auto nomu, jo bez automašīnas Maiami kaut kur nokļūt būs grūti. Visa mana pieredze īrējot auto ASV, apkopota šajā rakstā.

DSC06602

Maiami pludmales

Jau no agra rīta Maiami pludmalēs pulcējas atpūtnieki. Pludmales teritorija ir diezgan gara, tāpēc nav obligāti jādrūzmējas pie lielajām viesnīcām, tikpat jauka atpūta būs arī nostāk. Ap deviņiem no rīta uz darbu nāk arī pludmales patruļa, tāpēc, ja gribi sabildēties ar viņu ikoniskajiem skatu torņiem, nāc agrāk! Automašīnu iespējams atstāt uz ielas vai stāvlaukumos, stāvvieta parasti ir maksas. Vairums aparātu pieņem arī kartes, taču daži – tikai 25 centu monētas. Neieteiktu atstāt savas mantas nepieskatītas pludmalē vai automašīnā. Lai arī man nekādi nepatīkami piedzīvojumi negadījās, tomēr ir dzirdēts par gadījumiem, kad mantas tiek nozagtas.

DSC00152
Vai obligāti jādzīvo viesnīcā pie okeāna? Viļņu šalkoņu, protams, neaizstās nekas, taču budžeta variantā var dzīvot krietni dziļāk sauszemē. Es savulaik paliku viesnīcā Daddy O hotel, par ko mani intervējušie ASV robežsargi smējās vēdērus turēdami, ka nevarot būt, ka viesnīcai ir šāds nosaukums. Tad pienāca vēl viens robežsargs un teica, ka jā, jā, viņš zinot to viesnīcu. Ja plāno īrēt automašīnu, laicīgi noskaidro kādas ir stāvvietu iespējas pie viesnīcas, lai budžeta variantā nesanāktu par stāvvietu maksāt vairāk nekā par viesnīcu.

DSC07071

Vizcaya muzejs un dārzi

Kas notiek, ja miljonāram sagribas savu itāļu renesances laikmenta pili? Viņš to uzceļ. Pils celta no 1914. līdz 1922.gadam, dārzi pabeigti 1923.gadā. Šo vietu varētu saukt par viseiropeiskāko visā Maiami, un to fotosesijām izmanto gan kāzinieki, gan modes fotogrāfi. Vieta ir skaista, viegli sasniedzama ar automašīnu un vizītei vajadzētu ieplānot vismaz stundu. Patiesībā, man šajā vietā vislabāk patika tieši perfekti koptie dārzi un skaistā piestātne.

DSC07120

Key Biscayne

Klusāku pludmaļu cienītājiem Key Biscayne sala būs īstā vieta! Šeit ir skaista bāka (Cape Florida), piknika soliņi un arī pa kādam jenotam! Par iebraukšanu jāmaksā 8$ par automašīnu, ieejas karte derīga visai dienai. Noteikti jāņem vērā ierobežojošās zīmes pie kāpām, jo tās nav atļauts izbradāt. Smiltis ir tīras, vējainās dienās, tāpat kā citur Maiami, būs vairāk ūdenszāles, bet tas netraucē peldēties vai piknikot.

DSC06955

Maiami akvārijs

Turpat blakus Key Biscayne ir vēl viena sala, Virginia Key, uz kuras atrodas Maiami akvārijs. Šeit ir ne tikai akvāriji ar krāsainām zivīm, bet arī delfīnu šovs, iespēja apskatīties kādi izskatās krokodili un tuvumā redzēt skaistos aru papagaiļus. Mierīgam apmeklējumam vajadzētu ieplānot vismaz trīs stundas, iepriekš vajadzētu apskatīties, cikos ir interesējošie šovi. Lai arī šis akvārijs nav tik grandiozs kā piemēram Džordžijas akvārijs Atlantā, tomēr arī te būs interesanti, īpaši ģimenēm ar bērniem, un, it īpaši, ja neesi vēl bijis nevienā akvārijā! Stāvvieta pieejama blakus akvārijam, iestādes teritorijā. Parkā iespējams arī paēst.

floridas papagaiļi
Coral Castle jeb Koraļļu pils

Mītiem apvītais latvietis Eds Liedskalniņš, kurš it kā, izmantojot magnētus vai pārdabiskas spējas, esot pārvietojis tonnām smagus bluķus, lai uzceltu pili viņu atraidījušajai sešpadsmit gadus vecajai latvietei Agnesei Skuvstai savu dzīvi nodzīvoja Floridā. Pils sākotnēji tika uzcelta citā vietā, taču 1936.gadā pārvietota uz pašreizējo atrašanās vietu. Iebraucot Maiami otrreiz divu nedēļu laikā, atgriežoties no Karību salām, man robežsardzes darbinieks jautāja, vai es esmu apskatījusi šo vietu. Nez vai katrai tautībai viņiem ir piemeklēta specifiska vieta, ko tautietis uzcēlis un par kuru pajautāt?

DSC08063

Everglades nacionālais parks

Iespēja apskatīt krokodilus tuvumā, kā arī izbraukt pa lielāko mangrvoju mežu rietumu puslodē. Everglades ir parks, kurš aizskargā ekosistēmu, kas ceļoties okeāna līmenim, kļūst aizvien trauslāka. Šeit ligzdo simtiem putnu sugu, te dzīvo Floridas pantēra un lamantīns. Vislabāk šo vietu apmeklēt ziemā, kad te nebūs tik karsti un nebūs tik daudz knišļu. Ja plāno apmeklēt arī kādus citus nacionālos parkus, noderēs mans raksts par to, kā ietaupīt apmeklējot ASV nacionālajos parkus.

Iepirkšanās Maiami

Maiami ir izteikti “silta” pilsēta, tāpēc te tomēr varēs nopirkt siltākam klimatam piemērotas drēbes. Kaut ko aukstākai sezonai var cerēt ieraudzīt veikalos ne ātrāk kā ap 15.oktobri. Par iepirkšanos ASV noteikti iesaku izlasīt manu rakstu, kur detalizēti aprakstīts viss, kas jāzina, lai iepirktos maciņam draudzīga veidā. Maiami bija izteikti raksturīgs dažāds sortiments veikalos atkarībā no tā, kurā rajonā esi. Tuvāk bagātajām mājām, kur katrai pa privātai jahtai, sortiments bija daudz interesantāks, lielāka izvēle, labākas kvalitātes un slavenāku zīmolu apģērbs, tuvāk vienkāršo cilvēku rajoniem, izvēle bija sliktāka. Pirms braukt uz veikaliem, noteikti vajadzētu pierakstīt vairāku veikalu adreses, kamēr pieejams internets, kā arī uzreiz navigācijā izvēlēties konkrēto veikalu, ne adresi, jo bieži vien visam tirdzniecības centram ir viena adrese, bet katram veikalam – sava ieeja no ielas un sava stāvvieta.

Ēšana Maiami

Neskaitāmi mazi restorāniņi, lielie ēšanas plači veikalos, drive-thru iestādes, tas viss ir pieejams arī Maiami un, protams, citur Floridā. Par ēšanu ASV man arī ir atsevišķs raksts, kurā ir mani ieteikumi par labākajām lētajām ēstuvēm ASV.

DSC06496

Kur aizbraukt ārpus Maiami?

Florida ir ceturtais lielākais ASV štats, tādēļ apskates vietu tajā netrūkst! Dažus izbraucienus ārpus Maiami var mēģināt iespiest vienā dienā, tomēr ieteiktu nakšņot tuvāk apskates objektam, izmantojot tumšo laiku vakarā, lai brauktu, un katru rītu jau sākt jaunā vietā.

DSC00999

Brauc uz leju!

Floridakīzas salas

Lai arī tās iespējams apskatīt vienā dienā (kā to izdarīju es), tomēr es sirsnīgi ieteiktu palikt vismaz vienu nakti Kīvestā, lai atpakaļceļš nebūtu veicams tik vēlu, ka teju no rīta (Daddy O Hotel atgriezāmies neilgi pirms saullēkta, garais brauciens naktī bija diezgan mokošs). Floridakīzas salas ir daudzas mazas saliņas, kas savienotas ar tiltiem. Kartē pēdējā atzīmētā pilsēta ir Kīvestu, kas ir vistālākais kontinentālās Amerikas punkts, un atrodas vien 90 jūdzes no Havanas. Šeit jūt Kubas elpu, nesteidzīgie atpūtnieki, mohito, kubiešu kafija, cigāri un izslavētā laima tarte! Te dzīvoja Ernests Hemingvejs un prezidentam Trūmanam šeit bija Mazais Baltais nams. Atbraucot uz vairākām dienām šeit noteikti ir ieteicams ienirt vai vismaz pasnorkelēt!

DSC06184

Tepat arī Dry Tortugas nacionālais parks, kas aizsniedzams tikai laivā vai ar lidmašīnu. Parkā var redzēt vienu no Amerikas lielākajiem 19.gadsimta pils nocietinājumiem, kā arī snorkelēt un nirt fantastiskajos okeāna ūdeņos. Apskatīt salas un parku vienā dienā noteikti nebūs iespējams, tāpēc ieteiktu palikt vismaz vienu nakti. Uz saliņām ir neskaitāmi niršanas un snorkelēšanas piederumu veikali, tāpēc ja ir vēlēšanās, ekipējumu var arī iegādāties. Ja brauksi uz Floridakīzu, noteikti izlasi manu rakstu par to kā man tur gāja un kā mājās pagatavot laima pīrāgu!

DSC06609

Brauc uz augšu!

Orlando

Orlando jau pati par sevi ir atsevišķs galamērķis, kurš noteikti būs interesants tiem, kam ir bērni, bet ne tikai! Vislabāk zināma kā Disnejlendas mājvieta. Patiesību sakot, šeit nav īsti tādas vecpilsētas vai pilsētas centra, kurš būtu apskates vērts. Visa uzmanība ir vērsta uz izklaides parkiem. Taču tie patiesi ir Amerikas līmenī!

DSC07661

Disnejlenda

Orlando ir četri izklaides parki, kas saistīti ar Disneja vārdu. Disney Magic Kingdom (lielā princeses pils un neskaitāmas atrakcijas), Epcot (dažādas pasaules “valstis” vienkopus), Disney’s Hollywood Studios (parks, kas līdzinās Holivudai), Disney’s Animal Kingdom (jaunākais no Disneja parkiem, lielākais izklaides parks pasaulē, ar dzīvniekiem). Gana daudzas amerikāņu ģimenes brauc uz šiem parkiem pat uz nedēļu un vēl garākiem atvaļinājumiem, tāpēc amerikāņiem ir populāras tā saucamās timeshare viesnīcas (dažās no lielajām viesnīcu ķēdēm iespējams apmeklēt prezentāciju par šo programmu, kur cenšas uz to pierunāt, labums tāds, ka noklausoties prezentāciju dabūsi $100 skaidrā naudā un bezmaksas brokastis).

DSC07615
Dažas amerikāņu ģimenes ir tik apsēstas ar Disnejlendu, ka visu nedēļu uz parku brauc kā uz darbu – no agra rīta līdz vēlam vakaram. Apskatīt visus parkus vienā dienā nav iespējams (un tas būtu pārāk dārgi, dienas biļete uz vienu parku cilvēkam maksā ap 100 dolāriem un paliek izteikti lētāka tikai ja pērk 5+ dienu biļeti. Ir iespējams iegādāties arī ģimenes biļetes un biļetes uz vairākiem parkiem, gan pats internetā, gan jebkurā viesnīcā vai pie Disneja parka ieejas). Es ieteiktu apskatīt vienu vai divus parkus, atkarībā no interesēm. Mana izvēle krita par labu Magic Kingdom un Epcot. Magic Kingdom ieteiktu sagaidīt vakara Elektrisko parādi (tajā brīdī kļūst skaidrs, kā radās dažas Staro Rīga atrakcijas), un vakara salūtu (turot īkšķus, ka diena būs skaidra!). Jārēķinās, ka Disneja parkos viss ir vērsts uz komerciju. Daudzie skaisti, miniatūrie veikaliņi ir pilni Mikipeles pieliekamo ausu, krekliņu, rotaļļietu un tūkstošiem bezjēdzīgu sīkumu. Braucot ar bērnu, ieteiktu iepriekš vienoties, cik daudz naudas suvenīriem tērēsiet, jo arvien katrā veikaliņā būs jauns sortiments un gribēsies nopirkt kaut ko vēl. Par aptuveni $15 dienā var īrēt ratus. Jārēķinās, ka Disneja parkos jebkādos laikapstākļos un jebkurā gadalaikā būs ļoti, ļoti daudz cilvēku. Ziemā, kad parkā ir mazliet mazāk apmeklētāju, daudzas atrakcijas remontē, tāpat arī atsevišķas kafejnīcas var būt slēgtas, līdz ar to atvērtajās tāpat būs rinda. Parkā strādā arī simtiem fotogrāfu, kas gatavi iemūžināt jūsu mirkļus. Diemžēl, katras fotogrāfijas lejupielāde pēc tam maksās diezgan dārgi, tāpēc paļauties tikai uz Disneja fotogrāfiem nevajadzētu.

DSC07805

Seaworld

Jūras un okeānu tematiskais izklaides parks, kurā var vērot delfīnu šovus, barot rajas, redzēt Shamu vaļhaizivi, skatīties kā baro zivtiņas milzīgā akvārijā un izbraukt pa kādai atrakcijai. Seaworld bija pirmais izklaides parks, kuru apmeklēju Orlando un par šo vietu man ir vissiltākās atmiņas! Arī šim parkam vajadzētu veltīt veselu dienu. Ieejas maksa nedaudz zemāka nekā Disnejlendā. Stāvvieta arī pieejama pie parka. Visprātīgāk ir braukt uzreiz no paša rīta uz parka atvēršanu.

DSC06702

Universal Studios

Vēl viens tematiskais parks Orlando, kurā es nokļuvu sagadīšanās pēc, jo apmeklēju tur kādu pasākumu, kas notika Harija Potera sāgai veltītajā parka daļā. Harija Potera faniem ļoti, ļoti patiks! Olivandera burvju nūjiņu veikaliņš, gan citi tematiskie ūķīši, gan dažādas atrakcijas. Bez Harija Potera parkā ir arī citu labi zināmu varoņu stūrīši, līdzīgi, kā Universal Studios Holivudā. Arī šeit, visdrīzākais, vajadzētu pavadīt veselu dienu.

Celebration Town

Blakus Orlando atrodas kāda neliela pilsētiņa, kas saucas Celebration Town. Ar to ir saistīti dažādi mīti. Piemēram, ka nopirkt tajā īpašumus ļauj tikai tiem, kas spēj veiksmīgi iziet pārrunas ar pilsētas izstrādātājiem vai arī, ka šī ir pārāk perfektā pilsētiņa no Stepfordas sievām. Šo pilsētu sākotnēji izstrādāja Disneja uzņēmums, un tam aizvien tur ir biroji. Uz šo pilsētiņu ir vērts aizbraukt piemēram pēc Seaworld apmeklējuma, vēlākā pēcpusdienā. Apēst pa saldējumam pie pilsētas strūklakas, kur jūras kraukļi žāvē spārnus, un vēlāk ieiet Celebration Town Tavern un ieturēt vakariņas. Ļoti mierīga, miermīlīga un skaista pilsētiņa, kas piemērota vakaram, kad “gribas aizbraukt uz centru”, tā kā Orlando tāda īsti nav, tad šī pilsētiņa to aizvietos.

DSC01903

Iepirkšanās Orlando

Lai arī Orlando ir ārkārtīgi daudz outletu, veikaliņu un iepirkšanās centru, mana pieredze rāda, ka tie ir mērķēti uz Orlando apmeklējošajiem tūristiem un cenas te ir dārgākas nekā citur Floridā. Tāpēc šeit es neiepirktos. Daudz labāka izvēle būs Maiami vai Clearwater/St.Petersburg/Tampa. Ja tomēr ir vēlēšanās iet iepirkties, vienmēr ir vērts papētīt reklāmas lapiņu stendu viesnīcā un lielveikala mājaslapu. Citreiz viesnīcā ir izliktas kuponu grāmatiņas, kur var saņemt dažādas atlaides, tās arī var izdrukāt pats no interneta. Lielveikalā par tām var nākties samaksāt dažus dolārus. Kā jau minēju, visa mana pieredze par iepirkšanos ASV ir apkopota šeit.

DSC06626

Kenedija centrs

Netālu no Orlando atrodas Kenedija centrs, kura var savām acīm aplūkot daudzkārt izmantojamo kosmosa kuģi Atlantis, filmā Men in Black redzēto Cape Canaveral palaišanas laukumu, apčamdīt Mēness gabaliņu, redzēt raķetes, parunāties ar astronautu (tas gan jārezervē iepriekš) un ieraudzīt milzīgo kosmosa kuģu būves māju (tik milzīga, ka tajā ir sava klimata sistēma un tur veidojas lietusmākoņi!). Milzīgajā teritorijā ceļmalās guļ krokodili (un autobusa šoferis pietur, lai varat tos nofotografēt), tāpat arī var redzēt ASV nacionālā putna – baltgalvas ērgļa – ligzdu.

DSC07357

Arī šeit es ieteiktu pavadīt veselu dienu, lai mierīgi izstaigātu ekspozīciju, noskatītos filmiņas, stimulatorā nosēdinātu kosmosa kuģi un iepirktos. Manuprāt šeit ir viens no labākajiem suvenīru veikaliem ASV kosmosa centru vidū, jo kādu laiku atpakaļ apmeklēju visus tūristu centrus, kuros ir daudzkārt izmantojamie kosmosa kuģi. T-krekli ar misiju ģerboņiem, smieklīgāki ar I need my Space NASA, kosmonautu saldējums, NASAs cepurītes, izglītojošas spēles un grāmatas bērniem un pieaugušajiem un daudz kas cits! Starp citu, ja, atbraucot ar autobusu no palaišanas laukuma, vadītājs sāk dalīt lapiņas, obligāti tās paņemiet! Tur ir vai nu atlaižu kods vai arī iespēja bezmaksas saņemt astronauta fotogrāfiju ar autogrāfu! Nebrīnieties, ja autobusā dzirdēsiet kādu runājam latviešu valodā. Tā gadījās arī man, jo šī vieta ir ļoti populāra tūristu vidū!

DSC07252-Edit

Svētās Augustīnes pilsēta un Guana Tolomato Matanzas National Estuarine Research Reserve

Braucot no Orlando uz augšu, var aizbraukt līdz Svētās Augustīnes pilsētai, kas bija pirmā vieta, kur apmetās uz dzīvi spāņu iekarotāji. Tā ir pirmā eiropiešu nepārtraukti apdzīvotā vieta ASV teritorijā, dibināta 1565.gadā. 200 gadus bijusi Spāņu Floridas galvaspilsēta, šī vieta ir cieši saistīta ar eiropiešu un ASV vēsturi. Te ir lielais nocietinājumu komplekss pilsētas centrā (blakus ir stāvvieta), skaistā promenāde, mazās ieliņas (kaķu mīļotājiem patiks kaķu suvenīru veikals – visām precēm virsū ir kaķis) un krāšņā katedrāle. Ir arī vērts uzbraukt augšā bākā un pavērot apkārtni no augšas. Ja gribi uzkost kaut ko garšīgu, austrāliešu kafejnīca The Kookaburra būs lieliska vieta uzkodām! Tā kā mums nācās tur brīdi uzgaidīt un beigās izrādījās, ka mūsu izvēlētā maizīte nemaz nebija, to, ko paņēmām vietā, dabūjām bezmaksas! Pilsētas apmeklējumam atvēlētu pusi dienas, un vēl pusi dienas veltītu Guana Tolomato Matanzas National Estuarine Research Reserve, kas atrodas divdesmit minūšu brauciena attālumā. Te var redzēt austeres, pelikānus un jūras kraukļus. Pastaigām gar ūdeni noderēs gumijas zābaki. Sausajā parka daļā ir piknika soliņi, kur var jauki pasēdēt.

DSC08100
Šeit piekrastes pludmales jau paliek krietni tukšākas, un turpinot braukt uz augšu pa ceļu, ir daudzas mazas pilsētiņas, dabas parki, saliņas, kur var piestāt un pastaigāties. Turpinot braukt uz augšu nokļūsi Džordžijas štatā (kuram gan nepieciešama speciāla starptautiskā braukšanas atļauja!), bet tas jau ir atsevišķa raksta vērts, jo te jau ir Atlanta, Savanna, Čarlstona, Tibī sala un daudzas citas apskates vietas.

DSC08072

Brauc pa kreisi!

Sanibel un Captiva salas

Braucot no Maiami pa kreisi, nokļūsi Meksikas līča pusē, kurā arī slēpjas neskaitāmas pilsētiņas, dabas parki un saliņas. Viena no tādām apslēptajām pērlēm ir Sanibel un Captiva salas, kuras pazīstamas kā gliemežvāku vākšanas paradīzes. Šī skaitās viena no labākajām vietām pasaulē, kur lasīt gliemežvākus, un, galvenais, ka šeit to drīkst darīt, ja vien ievēro visus noteikumus! Nedrīkst lasīt tikai jūraszvaigznes, “smilšu dolārus” un jebko, kur iekšā vēl ir iemītnieks (nav svarīgi, dzīvs vai nē). Vislabākā gliemežvāku lasīšana būs neilgi pirms bēguma maksimuma, jo tad atsedzas aizvien jauni gliemežvāki. Var gadīties, ka tas būs naktī un jālasa ar lukturīti, bet tāpat, interesanti! Šeit varēs redzēt neskaitāmus pelikānus, tāpat arī delfīnus un te ir arī dabas parks (JN Ding Darling Refuge). Par Sanibelu ir arī atsevišķs raksts, kurš noderēs, ja plāno tur doties. Turpinot braukt uz augšu, var apskatīt Sarasotas jahtu klubu un daudzās mazās pilsētiņas pa ceļam.

DSC01440

Clearwater, St.Petersburg un Tampa

Šīs trīs pilsētas pie okeāna ir laba vieta, kur atpūsties pāris dienas. Vispirms jau, Clearwater pludmale ir vieta, kur es esmu peldējusies vissiltākajā ūdenī savā dzīvē. Kādā augusta pievakarē, tālumā zibinot zibeņiem, ūdens šeit bija +34 grādus silts. Šī ir īsta atpūtnieku paradīze, kur nesteidzīgi pastaigāties, zvilnēt pludmalē vai iet iepirkties. Iepirktos es tieši šajās trijās pilsētās, jo cenas te būs labākas.

DSC01776

Clearwater Marine Center

Šajā jūras centrā var uzzināt par jūras dzīvniekiem un arī slaveno delfīnu Winter, par kuru uzņemtas divas filmas Dolphin Tale.

Dalī muzejs

Lielākā Dalī gleznu kolekcija ārpus Eiropas, īpašā ēkā, kas uzcelta par godu Salvadoram Dalī. Te ir arī lentīšu koks, kur iekarināt savu aproci un ievēlēties vēlēšanos. No astoņpadsmit zināmākajiem Dalī darbiem, astoņi atrodas šeit, tāpat kā vēl 2000 citu darbu. Parasti ir arī kāda cita mākslinieka ekspozīcija pirmā stāva zālē. Stāvvieta blakus muzejam, vizītei ieplānotu trīs stundas.

DSC00865

Busch Gardens & Adventure Island

Ja bez Orlando parkiem gribas apskatīt vēl kādu parku, tad te atrodas ar Seaworld saistītie parki Busch Gardens un Adventure Island. Atzīšos, neesmu bijusi nevienā, taču paziņas no Clearwater uz šiem parkiem brauc regulāri, stāsta, ka esot labi. Florida viennozīmīgi ir tas štats, kura var vairākas nedēļas braukāt pa izklaides parkiem vien!

Sunshine Skyway tilts

Viens no iespaidīgākajiem tiltiem, kuru jebkad esmu redzējusi, ir Sunshine Skyway! Tas ir tik stāvs, ka braucot tajā gan augšā, gan lejā, paliek mazliet bail. Tiem, kas baidās no augstuma, gan te nebūs ko darīt. Noteikti ieteiktu uzbraukt uz makšķernieku mola blakus tiltam, un pavērot kā medī pelikāni. Tos var apskatīt diezgan tuvu, jo nemaz nebaidās. Te makšķerē daudzi vietējie un pelikāni mēdz painteresēties par spainīšos savākto lomu.

sunshine skyway

Pašā augšā un pa kreisi!

St.Marks rezervāts

Ja gribi aizbraukt līdz pašai Floridas augšai, kur 200 km platā piekrastes joslā ir gan Florida, gan Alabama, gan LLuiziāna gan Misisipi, tad arī Floridas puse būs daži apskates vērti objekti! Viens no tiem ir St.Marks rezervāts. Šī ir vieta, uz kurieni dodas putnu mīļotāji, ar desmitiem tūkstošu vērtiem fotoobjektīviem, un stundām nekustīgi stāv ūdenī līdz ceļiem un fotografē. Bez putniem te var redzēt arī krokodilus (salīdzinoši brīvā dabā!) un bruņurupučus. Jā, arī skudras, tāpēc, pirms apstāties gadsimta kadra ķeršanai zālē, ieteiktu apskatīties, kas ir zem kājām. Mēs neapskatījāmies un pēc tam nācās, ātri, ātri vilkt nost apavus un zeķes.

DSC00715

Santa Rosa sala

Amerikā ir vairākas Santa Rosas salas, un viena no tām ir Floridā. Interesanta ar to, ka dažviet ir tikai ceļš, daži metri smilšu katrpus ceļam un tālāk ūdens. Smilšu strēle, kas ir kā pludmale no paradīzes. Pilnīgi baltas smiltis, pa retai smilgu audzei, un košs ūdens. Šī ir idilliska pludmale, kur pavadīt pusi dienas, priecājoties par zilzaļo ūdens krāsu, piknikojot un peldoties, bet noteikti atstās arī iespaidu vienkārši izbraucot tai cauri un piestājot uzņemt kādu foto. Tālāk, pie Santa Rosa pludmales, ir arī skaistu privātmāju rajoni, ar privātajām kāpnēm uz pludmali. Šeit gan daudzviet būs sarežģīti iebraukt ar automašīnu vai novietot auto, jo visur ir privātīpašums.

DSC00383

Pensakola

Pensakola savukārt vislabāk patiks tiem, kam ir interese par militāro aviāciju (vai vismaz kādreiz populāro seriālu). Šeit ir iespaidīgs muzejs ar visdažādākajām lidmašīnām, kā arī ik pa pāris minūtēm var dzirdēt tās traucamies pāri. Pensakolā arī ir pludmale, kas gan īpaši neatšķiras no daudzajām citām Floridas pludmalēm – baltas smiltis, blakus lielceļš un košs ūdens.
Turpinot braukt vēl tālāk jau būsi Ņūorleānā, kas ir Luiziānas dienvidu pērle, kas arī ir vismaz dienas vai divu vērta, īpaši, ja esi šeit Mardi Gras karnevāla laikā. Misisipi, Luiziānas un Alabamas štati ir atsevišķa brauciena un stāsta vērti!

pensacola

Kopsavilkumā

Mēdz teikt, ka Floridas galvenā eksporta prece ir tās klimats, ne velti, amerikāņu pensionāri dodas “pārziemot” uz Floridu. Taču šeit būs ko darīt ne tikai senioriem, bet visām vecuma grupām! Florida ir daudzveidīga. Te sastapsi gan dīvainus bezpajumtniekus, kas stumj pa ielām iepirkumu ratiņus (bezpajumtnieku Floridā ir vairāk nekā jebkurā citā štatā, tieši klimata dēļ), gan redzēsi apelsīnu audzes ceļmalās, peldēsies siltā ūdenī un satiksi meksikāņus, kubiešus un gan jau arī pa kādam latvietim! Florida ir vieta, kur var dzīvot vienā viesnīcā un katru dienu doties uz pludmali vai arī braukt neaizmirstamā ceļojumā ar auto, pa lieliem un maziem ceļiem, lasīt gliemežvākus, apskatīt pelikānus un izbraukt visdažādākās atrakcijas!
Floridā bez auto nomas neiztikt, un noteikti noderēs arī maksas ceļu uzskaitītājs no auto nomas. Visprātīgāk ir braukt bez čemodāniem vispār, un tos iegādāties šeit uz vietas! Tāpat arī, Florida ir izbraukšanas punkts daudziem Karību kruīziem, tāpēc bez Floridas apskates vienmēr pieejami arī citi galamērķi!

DSC06571
Ja plāno braucienu uz Floridu, noderēs:

Savukārt, ja plāno doties uz kādu citu ASV daļu, noteikti izlasi manus citus rakstus par ASV!

Lai veiksmīgs ceļojums us Floridu!


6 comments

    1. Tas bija janvāra beigās. Bija ārkārtīgi siltas dienas, kad staigājām krekliņos ar īsajām rokām, bet bija dienas, kas braucām uz Disnejlendu, bija 12-15 grādi, smidzināja lietus, tā kā visu dienu pa āru, nolēmu par labu siltākām drēbēm. Tuvāk Kīvestai noteikti ir siltāks. Vietējie gan arī tādā Tampā velk biezās jakas, man ģimene uz turieni bieži brauc ziemā un smejas, ka +20, bet cilvēki bezmaz cepurēs 🙂 Tas ļoti kā paveiksies. Viens paziņa no Maiami stāstīja, ka esot Jauno gadu šortos svinējis un vēl nopeldējies. Kā paveicas, ir gan arī atsevišķi gadi bijuši, kad pat ir salnas, tad gan nosalst apelsīnu audzes un visā pasaulē aug cenas sulām. Piemēram, par decembri Maiami vidēji ir tā: https://www.currentresults.com/Weather/Florida/Places/miami-weather-in-december.php

    1. Ja pareizi atceros, internetā. Bet tas jau bija pasen – gadi 5 pagājuši no ceļojuma 🙂

Pievienot komentāru