Noderīgas mobilās aplikācijas ceļotājiem

Ceļojums mūsdienās nav iedomājams bez dažādām aplikācijām un rīkiem viedtālruņos. Ar daudz brīvāk pieejamu internetu ārzemēs (vai nu ES robežās izmantojot viesabonēšanu, vai kāda no datu pakām vai pat vienkārši atsevišķa simkarte) krietni atvieglo ceļošanu un ļauj izmantot internetu informācijas meklēšanai un aplikāciju izmantošanai.

Visas zemāk minētās aplikācijas izmantoju ikdienā savos ceļojumos Android telefonā. Dalies komentāros, bez kurām aplikācijām nevari iedomāties ceļojam!

Līdzīgi raksti:

Kā pašam saņemt kompensāciju par atceltu vai aizkavētu reisu?

Ceļojumu blogera padomi par to kā atrast vislētākās aviobiļetes

Viesnīcu un aviosabiedrību punkti: kā tos krāt, lai tiktu pie bezmaksas lidojumiem un naktīm viesnīcās!

Transports

Uber (Android un iOS) (Grab, Careem, Lyft, Didi u.c. līdzīgas dažādās valstīs) – iespēja izsaukt auto uz konkrētu vietu, vairumā valstu tie ir privātie auto, var izvēlēties nepieciešamo auto izmēru, maksāt ar kredītkarti caur aplikāciju. Nepieciešams internets, lai izsauktu auto, bet nav nepieciešams, lai braucienu pabeigtu. Esmu izmantojusi Uber Lielbritānijā, ASV, Indijā, Turcijā, Ēģiptē, AAE un daudzās citās valstīs. Tieši ar Uber izbraucu ar Teslu Emirātos! Grab labi strādāja Singapūrā. Auto piebrauc, kur vajag, un izlaiž, kur vajag (izņemot lidostas un citas aizņemtas sabiedriskas vietas, kur ir iekāpšanas punkti). Ir valstis, kur vēl ir pavisam citas aplikācijas, kas izpilda tieši to pašu funkciju – Lyft, Careem, Didi, tāpēc pirms brauciena apskatos, kura aplikācija darbojas katrā valstī, jo dažās valstīs ik pa brīdim Uber aizliedz, tad atkal atļauj. Īpaši noderīga šī aplikācija ir situācijās, kur šoferi nerunā angļu valodā, jo izvēlies, kur tevi paņems un izlaidīs, iekāpjot vienīgi jāpajautā vai ir īstais šoferis un jāsalīdzina numurzīmes. Es uzskatu, ka pārvietoties ar Uber parasti ir drošāk nekā ar parastu uz ielas noķertu taksometru, piedevām, tev nav jāmaksā “tūrista cena”. Es gandrz vienmēr maksāju ar karti, izņemot konkrētus pakalpojumus Indijā, kur iespējams apmaksāt tikai skaidrā. Vietās kā Indija, var sarunāt InterCity braucienus uz citu pilsētu un šoferis gaida. Šo aplikāciju neieteiktu izmantot izsaucot auto uz konkrētu laiku jau stipri iepriekš, jo pieteikums tiek izsūtīts vien neilgi pirms brauciena un tad var sanākt pagaidīt. Šī ir pamata aplikācija, ko ārzemēs izmantoju braucieniem uz un no lidostas. Vēl neesi izmantojis Uber? Piesakoties izmanto kodu alinaaa1865ui un saņem līdz pat 10 eur atlaidi saviem nākamajiem 3 braucieniem!

MOIA (Android un iOS) – busiņi, kuros rezervēt vietu konkrētam braucienam, parasti drusku jāpaiet līdz pieturai un var gadīties nedaudz paiet no pieturas, maksā lētāk nekā atsevišķi taksis. Var maksāt aplikācijā ar karti. Nepieciešams internets, lai izsauktu auto. Labs variants lielām grupām, ja ilgi jāgaida lielais taksi, šo citreiz var dabūt ātrāk.

FreeNow (Android un iOS) – daudzās vietās, kur Uber nav atļauts, var izmantot FreeNow taksometru aplikāciju (agrāk šī aplikācija saucās – MyTaxi), un par braucieniem uzkrāt punktus Miles & More (Lufthansa) lojalitātes programmā. Var samaksāt ar karti aplikācijā, nepieciešams internets gan lai izsauktu taksi, gan lai to pēc tam to apmaksātu, ja vien nemaksā skaidrā par braucienu. Man šī aplikācija ļoti patīk Vācijā, jo negribu maksāt skaidrā, bet parastie takši mēdz teikt, ka viņiem “nestrādā karšu lasītājs”. Dažreiz gadās situācijas, ka ar tavu taksi aizbrauc kāds cits, taču – ja neapstiprini brauciena beigās summu, tad naudu no kartes noskaitīt nevar, tāpēc ir droši.

Lojalitātes punkti, lidojumi un statistika

App in the Air (Android un iOS) – rīks lidojumu uzskaitei, pirms katra lidojuma ierakstu lidojuma numuru (vai – ieimportēt no epasta iekāpšanas kartes – bet tad tiks pievienoti arī tavu radinieku lidojumi, ja esi izlīdzējis mammai, tētim vai brālim ar reģistrēšanos lidojumam), un profilā varu redzēt savu lidojumu statistiku – cik stundas gaisā, cik kilometri, kādas visbiežāk izmantotās lidmašīnas. Par šo aplikāciju es viennozīmīgi saņemu visvairāk jautājumus Instagram kontā, kad no tās publicēju statistiku!

AwardWallet (Android un iOS) – vienkopus visas lojalitātes kartes – katrai numurs, atlikušais punktu skaits, var arī nofotografēt karti un saglabāt to aplikācijā. Aplikācija sūta brīdinājumu, ka drīz beigsies punktu termiņš. Kopš man ir šī aplikācija, es vairs nenēsāju līdzi gandrīz nevienu lojalitātes karti (izņēmums ir kartes, kas dod punktus iepērkoties pie partneriem, un nepieciešams tās nolasīt, piemēram, iepērkoties Jāņa Rozes grāmatnīcā ar PINS karti utml. kā arī, ja kartei ir īpaši bonusi – bezmaksas Fast Track drošības kontrole, tad karti jāuzrāda). Par šo aplikāciju, esmu neskaitāmas reizes atbildējusi uz viesnīcu darbinieku jautājumiem, un daudzi ir pierakstījuši tās nosaukumu, lai izmantotu paši! Ar šo aplikāciju var arī pagarināt lojalitātes jūdžu termiņus American Airlines Advantage programmā, ierakstot viņu lapā komentārus (5 punkti par komentāru).

PassWallet (Android) – mobilās iekāpšanas kartes – reģistrējoties lidojumam online, saglabā iekāpšanas karti, tā pieejama aplikācijā. Der vairumā aviokompāniju, kas piedāvā lejupielādēt iekāpšanas karti .kpass formātā. Ja nepiedāvā šādu iespēju, bet vien parāda iekāpšanas karti online vai liek izmantot savu aplikāciju, es uztaisu iekāpšanas kartei ekrānšāviņu – un neizmantoju nekādas citas aplikācijas mobilajām iekāpšanas kartēm.

Citi noderīgi rīki

Google Drive  (Android un iOS) – sinhronizēju mapes uz telefona ar visu nepieciešamo informāciju – tabulas ar ceļojuma plānu, elektroniskos ceļvežus, dokumentu kopijas, viss pieejams offline. Ļoti ērti, jo varu plānot ceļojumu uz dažādām ierīcēm, lasīt lidojuma laikā iepriekš saglabātos Lonely Planet ceļvežus .pdf formātā, vai tos apskatīties jebkurā brīdī ceļojuma laikā. Izmantoju, lai plānotu izmaksas, pierakstītu informāciju par darba laikiem, viesnīcu adreses, lidojumu laikus un jebko citu, kas var noderēt braucienā. Ļoti ērti lietot, ja ir vairāki ceļotāji kopā – failus var labot visi kopā!

Google Maps (Android un iOS) – jau laicīgi mājās sinhronizēju kartes daļas, kas nepieciešamas, pieejai bez tīkla, atzīmēju vietas, kuras plānoju apmeklēt.

Bitwarden (Android un iOS) – aplikācija, kur vienkopus glabāt visas paroles. Parasti noder situācijās, kad mājās parole ir saglabāta, bet uz telefona nav, un pēkšņi jāielogojas kādā retāk izmantotā kontā.

SBB Mobile (Android un iOS) – nopirkt biļetes un apskatīties vilcienu sarakstus Šveicē. Ja bieži brauc Šveicē, ārkārtīgi noderīga aplikācija, jo arī tur redzama informācija, uz kuru platformu jāiet, kurā pieturā jākāpj ārā utml.

IHG (Android un iOS) – bieži palieku IHG ķēdes viesnīcās un tāpēc rūpīgi sekoju līdzi rezervācijām un piešķirtajiem punktiem, kas uzreiz ļauj rīkoties, ja punktu ir par maz! Pieejama informācija par nākamajām rezervācijām šajā ķēdē, kā arī īpaši bonusi elites līmeņa dalībniekiem

Waze (Android un iOS) – ja ir pieejams internets, vienmēr noder vēl viena karte – Waze! Šo ceļojumos izmantoju kā primāro braucieniem ar nomas auto. Google Maps noder informācijas pārbaudīšanai. Pieredze rāda, ka ar vienu karti diemžēl telefonā nepietiek!

Vai lieto kādu aplikāciju, kas būtu īpaši noderīga citiem ceļotājiem? Dalies komentāros!

Līdzīgi raksti:

Kā pašam saņemt kompensāciju par atceltu vai aizkavētu reisu?

Ceļojumu blogera padomi par to kā atrast vislētākās aviobiļetes

Viesnīcu un aviosabiedrību punkti: kā tos krāt, lai tiktu pie bezmaksas lidojumiem un naktīm viesnīcās!


2 comments

Pievienot komentāru