Iespaidīgākās vietas, kas redzētas gada laikā

Ir laiks ikgadējam kopsavilkumam par interesantākajām, skaistākajām, neparastākajām un iespaidīgākajām vietām, kas redzētas gada laikā! Tāpat, ir laiks atskatīties uz to, kā pagājis gads kopumā.

Vispirms, vēlētos pateikt īpašu paldies vairāk nekā 100 000 cilvēku, kas šogad lasīja manu blogu latviešu valodā! Bez jums visiem es noteikti sen jau būtu atmetusi ar roku rakstīšanai, un paldies visiem tiem, kas padalās – kad noderējuši ceļojuma apraksti plānojot savus braucienus, izdevies izcīnīt kompensāciju par kavētajiem reisiem vai kas vienkārši uzraksta – cik skaistas bildes! Bez atgriezeniskās saites šis blogs nebūtu tāds, kā ir!

Iepriekšējo gadu skaistāko ceļojumu vietas, kas arī tevi iedvesmos tās apmeklēt, apskatāmas šeit:

2018.gada skaistākās vietas

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas

Gads bija ceļojumu pilns! Lai arī lidojumu skaits šogad ir krietni mazāks nekā gadu atpakaļ (vien 53, salīdzinot ar 75 iepriekš!), kilometrāža, kas pavadīta gaisā tāpat ir iespaidīga – 105 990 km un 164 stundas. Viesnīcās ir nodzīvots vairāk nekā iepriekšējā gadā – vairāk nekā 100 naktis! Šoreiz sanācis būt vidēji ilgāk katrā vietā, nekā iepriekš. Tāpat, esmu braukusi ar vilcieniem, kuģiem un transferiem, kas ir mazliet ietekmējis lidojumu proporciju. 

Šogad esmu bijusi Vācijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Polijā, Ēģiptē, AAE, Indijā, Malaizijā, Singapūrā, Katarā, Spānijā, Grieķijā, no tām četras ir jaunas un vairākās no tām paviesojos vairākas reizes, un atvaļinājumus kopā izbaudījām Ēģiptē, Malaizijā, Singapūrā un Katarā, bet Indijā abi strādājām! Kopējais apmeklēto valstu skaits ir 58. Tad nu, par iespaidīgāko, kas redzēts šogad!

10. Luknes skabāržu audze, Latvija

Šogad Latvijā piedzīvoti četri braucienu ar auto, pa Latgali, Kurzemi, Vidzemes industriālā mantojuma iespaidi, kā arī Jūrtakas apskate. Latvijas vietām vien varētu veltīt atsevišķu topu, tāpēc šoreiz lielajā topā pieminēšu vien divas vietas, kas īpaši iekrita sirdī. 

Uz pavasara pusi, pirms vēl kārtīgi silts, devāmies braucienā pa Kurzemes pusi – jau ļoti sen gribējām redzēt Dunikas purvu un Papes ezera savvaļas zirgus. Neskatoties uz pelēkajiem laikapstākļiem, brauciens izdevās labs un paguvām redzēt ļoti daudz! Īpaši sirdī iekrita Luknes skabāržu audze – vienīgā šāda vieta Latvijā! Vairāk par šo vietu lasi te.

9.Ziemeļlatgale, Latvija

Gads iesākās ar nelielu braucienu pa Latgales ziemeļu daļu –  Stompaku purvi, Numernes valnis, Stiglavas grava un vēl, un vēl! Bija skaisti balts un arī pavēss. Latgale ir skaista jebkurā gadalaikā, un arī ziemā šeit būs ko redzēt! Par Ziemeļlatgali lasi šeit.

8.Gente un Brisele, Beļģija

Šogad divas reizes braucu komandējumos uz Beļģiju – redzēju slaveno čurājošo puisīti arī! Man bija liels pārsteigums par to, cik gan iespaidīga ir Brisele! Otrajā reizē Beļģijā biju Gentes pilsētā – un šeit man patiesi aizrāvās elpa par to, cik gan skaista ir šī pilsēta! Augusta vidū arī pilnīgi tukša, un te es noteikti gribētu atbraukt kādu reizi, kad man ir brīvais laiks ne tikai vēlos vakaros!

7.Mikona, Grieķija

Šogad turpināju ģimenes ceļojumu tradīcijas – un vienā ceļojumā devos vien divatā ar omīti! Plāns bija braukt uz Grieķiju garajā nedēļas nogalē, sanāca mazliet ilgāk, un bez Atēnām aizbraucām arī uz salām – Mikonu! Par visu Mikonā pieredzēto jau tuvākajā laikā blogā! Pagaidām vari pārlasīt iepriekšējos rakstus par Atēnām un Santorini.

6.Mahārāštra štats, Sinhagāda nocietinājums un Tiger Point, Lonavala, Indija

Šis gads mazliet pagāja Indijas zīmē. Īpaši, Jēkabam, kurš tur pavadīja divus mēnešus Mahārāštra štatā. Arī es paviesojos tur divas nedēļas, vēl musonu laikā (un tiku pat pie jauna uzstāšanās tērpa savam jaunākajam hobijam – bhangra dejām). Šoreiz centāmies pēc iespējas mazāk pilsētas un pēc iespējas vairāk dabu. Arī dabā šeit pavisam viens klusumā nenolīdīsi, taču šo to redzējām gan, un iespaidus guvām.

Interesantākās vietas bija Sinhagāda nocietinājums (un šādu cietokšņu reģionā ir ļoti daudz!), un Tiger Point skatu punkts Rietumu Gatu kalnos. Jēkabs arī piedzīvoju indiešu jauno gadu – Diwali svinības. Iespaidīgi un īpaši skaļi! Arī par Indiju blogā jau tuvākajā laikā! Pagaidām vari pārlasīt mūsu iepriekšējos ceļojumu aprakstus par Āgru, Dārdžilingu, Deli un Kalkātu.

 

5.Doha, Khor al Adaida, Katara

Pa ceļam uz Singapūru mums parādījās iespēja aplūkot Kataru, jo lidojums uz Singapūru ar nelielu uzkavēšanos tur atpakaļceļā maksātu tieši tikpat, cik bez uzkavēšanās. 5* viesnīca šeit maksāja burtiski sīknaudu, Dohā man ir kolēģi un nolēmām – iespēja jāizmanto! Tā nu mēs izveicām pilnīgu neprātu – četras dienas jūlija karstumā Dohā, laikā, kad vietējie pat 100m brauc ar auto.

Islāma mākslas muzejs, tirgus, ciemošanās pie sīriešu kolēģes, debesskrāpji, zelta metro, pārskrējieni Katara Village un pilnīgais neprāts – āra kondicionieri Galleries Lafayette. Kā arī pilnīgi neaizmirstamais brauciens uz tuksnesi pie Saūda Arābijas robežas, kur mēs tikām pie cauras riepas un nebija bail ne mirkli. Vairāk par Kataru lasi jaunākajā bloga rakstā šeit.

4.Hamburga, Vācija

Ja esmu pareizi saskaitījusi, tad šogad Hamburgā esmu bijusi 8 reizes. Tas ir par kādām četrām vai piecām mazāk, nekā iepriekšējā gadā. Taču! Šoreiz mēs apskatījām Hamburgu divatā – aprīlī, skaistajā ķiršu ziedu laikā, kad Hamburga ir fantastiski skaista! Un es šo pilsētu esmu iemīlējusi īpašā veidā – nu jau pēc diviem gadiem šādas braukāšanas man tur ir mīļākās kafejnīcas, parki un pat vienkāršas ielas, ko atpazīstu un kas man saistās ar īpašām atmiņām. Vairāk par Hamburgas apskates vietām lasi šeit.

 

3.Aleksandrija, Khan El Khalili tirgus, Gizas piramīdas, Nīlas kruīzs, Ēģipte

Līdz pat šim gadam, neticāmā kartā, mēs Ēģiptē nebijām bijuši. Viss sākās ar komandējumu uz Šarmelšeihu, kurš gan… diemžēl pajuka. Taču sakritības rezultātā jūlija sākumā es biju tomēr tikusi līdz Ēģiptei – kur vietējo sabiedrībā izbaudīju Vidusjūras pērli Aleksandriju, izstaigāju Kairas ielas, paviesojos Gizas piramīdās (divreiz! un otrajā reizē man patika daudz, daudz labāk!) un secināju, ka no Kairas man vislabāk patika Khan El Khalili tirgus.

Un kurš gan to būtu domājis, ka ar Ēģipti mani ceļi krustosies vēlreiz! Šoreiz – vēl iespaidīgāk un vēl relaksētāk – labākajā, ko var piedāvāt Ēģipte – piecu dienu kruīzā pa Nīlu no Luksoras uz Asuānu, jau atkal – vietējo sabiedrībā. Bijām veselā lērumā tempļu – Karnakas un Abu Simbel no visiem palika atmiņā visvairāk, lidojām ar gaisa balonu, un brauciens ar kuģi bija absolūti izcils, jo mūsu iepriekš rezervētais kuģis cieta negadījumā un tā vietā saņēmām teju pilnīgi privātu tūri uz Dahabiya Amirat, kur bez mūsu kompānijas bija vēl tikai viens cilvēks ar savu gidu!

Laikam jāsaka, ka šogad Ēģiptei manā ceļojumu grafikā ir bijusi īpaša nozīme! Par Ēģipti centīšos uzrakstīt jau tuvākajā laikā, kamēr vēl ir svaigas atmiņas!

 

2.Gardens by the Bay, Marina Bay Sands, Pulau Ubin, Singapūra

Singapūra jau sen bija mūsu plānoto galamērķu vidū. Šogad beidzot izdevās šo mērķi piepildīt, un tur nu mēs izbaudījām visu pēc pilnas programmas. Vispirms jau, Singapūra nav vieta, uz kurieni ir vērts atbraukt vienu uz diennakti-divām, pa ceļam uz kādu labāku vietu! Tā ir pilnīgi vērta atsevišķa 10 dienu brauciena. Mēs izdzīvojām to kārtīgi – palikām slavenajā Marina Bay Sands ar bezgalības baseinu!

Tāpat, vērojām Gardens By the Bay gaismas šovu un salūtus, braucām uz Pulau Ubin skatīties kādreizējo singapūriešu dzīvi, apskatījām zoodārzu, pabijām Sentosa Island, orhideju dārzā un pat pilnīgi nejauši aizbraucām uz Malaiziju, kur kāds pensionāru pāris mūs aizveda uz savu durianu fermu, kur tos pirmo reizi ēdām!

Jēkabam galīgi negāja pie sirds, bet man gan – es tos labprāt ēstu vēlreiz! Par visu šo jau drīzumā!

 

1.Abū Dabī, Lielā mošeja, AAE

Šogad Emirātos esmu pabijusi divas reizes – vienu reizi Abū Dabī un divreiz Dubaijā. Šie bija mani otrais un trešais brauciens uz šo aizvien populārāko galamērķi latviešiem. Dažas vietas apskatījos vēlreiz (Dubai Mall!), citur paviesojos pirmo reizi – Dubai Frame, La Mer, Luvrā, jaunajā prezidenta pilī, redzēju fantastisko La Perle Dragone šovu un man bija tā iespēja doties ekskursijā arī slavenajā Šeiha Zaida mošejā. Šī vieta no šogad redzētā viennozīmīgi bija iespaidīgākā. Par tās apmeklējumu esmu pierakstījusi šādas rindas:

Drīz vien satumst. Saulriets dūmakainajā dienā iet secen, debesis mazliet iekrāsojas dzeltenrozā, bet vien uz mirkli. Ar cilvēku plūsmu es dodos uz priekšu,  meklējot skaistākos skatus. Galvenais laukums paliek cilvēku neskarts, un ēka tajā atspīd kā ūdenī. [..] Sākas vakara lūgšana, un gaisu piepilda dziedājums. Aizvien spožāk izgaismojas mošejas gaismas – dzeltenās arkas un domi.

Iepriekšējo gadu skaistāko ceļojumu vietas, kas arī tevi iedvesmos tās apmeklēt, apskatāmas šeit:

2018.gada skaistākās vietas

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas


Pievienot komentāru