15 skaistākie ceļojumi šogad

Kuras ir iespaidīgākās vietas, kuras šogad apmeklēju? Ceru, ka šis saraksts tev noderēs, ja meklē iedvesmu, kur aizbraukt ceļojumā!

Šis gads man ir bijis īpaši bagātīgs ceļojumu ziņā, nolidoti precīzi 75 lidojumu segmenti, viesnīcās dzīvots vairāk nekā 95 naktis, un apmeklēto valstu sarakstam nākušas klāt dažas jaunas – Malta, Argentīna, Brazīlija, Beļģija, Svalbāra (vairumā valstu “skaitītāju” tā tiek norādīta atsevišķi no Norvēģijas), un apmeklēto valstu skaits šobrīd ir 54 (bet es jau zinu, kura valsts kļūs par 55.!). Tāpat apmeklētas daudzas vietas, kur esmu bijusi jau iepriekš, un iegūti jauni iespaidi – Vācija, Turcija, Polija, ASV, Lielbritānija, Igaunija, Norvēģija.

Iepriekšējo gadu skaistāko ceļojumu vietas, kas arī tevi iedvesmos tās apmeklēt, apskatāmas šeit:

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas

15. Veličkas sāls raktuves, Krakova, Polija

apskates vietas polijā visai ģimenei

Polijā esmu bijusi daudzas reizes, un beidzot šoreiz man bija iespēja paviesoties Krakovas sāls raktuvēs, kas ir UNESCO mantojumu sarakstā un sniedzas 327 m dziļumā! Smieklīgas sakritības rezultātā tā sanāca, ka raktuvēs divu dienu laikā ekskursijā biju divreiz! Protams, iespaidīgākā ir kapela dziļi pazemē, bet arī citviet koridori un veidojumi ir iespaidīgi. Noteikti ir vērts apmeklēt, kā arī izbaudīt maltīti raktuvju restorānā!

14. Google galvenā mītne, Mountain View, Kalifornija, ASV

mountain view ofiss

Kad es uzzināju, ka man būs iespēja nokļūt Google galvenajā mītnē, es neticēju savām ausīm! Šogad paviesojos ASV trīs reizes – devos nelielā iepirkšanās braucienā Kentakī un Ohaio štatos ar auto, pabiju Ņujorkā, Teksasā un Kalifornijā. Lidojot uz Google, man gribējās sev iekniebt, jo godīgi sakot, nekad pat neapsvēru domu, ka tas varētu notikt. Tā nu karstā jūlija dienā es tur nokļuvu, un redzēju gan slavenos Google velosipēdus, gan arī apmeklēju Google Merchandise store, kur var nopirkt T-krekliņus, pierakstu grāmatiņas un citus sīkumus ar Google logotipu! 

Pavadīju divas interesantas dienas iekšpusē. No turienes, dažādu apsvērumu dēļ, bildes nebūs, taču ir viena fotogrāfija no iekšpagalma ar slaveno krāsaino velosipēdu, kurus izmanto darbinieki, lai pārvietotos no vienas ēkas uz otru.

13. Hamburga, Vācija

Ja atmiņa mani neviļ, Hamburgā šogad esmu viesojusies vismaz 12 reizes! Varētu domāt, ka esmu īsts pilsētas eksperts? Nebūt ne! Parasti man tajā ir vien dažas stundas brīvā laika, taču pamazām sāku veidot savu mīļāko vietu sarakstu. Es zinu, kur aizbraukt iepirkties Hamburgā, un šovasar Hamburgā izbraucu ekskursijā ar kuģīti, no ostas puses apskatot Filharmoniju, noliktavu rajonus un bagātnieku mājas pie ūdens. Oktobrī izbaudīju rajonu ap Filharmoniju “uz zemes”, un šis vakars man palicis īpaši siltā atmiņā, bija 25 grādus silts, saulains laiks un nelielā kolēģu grupā devāmies GPS uzdevumu medībās jeb vācu valodā sauktā par ipad rallye, kad pusotras stundas laikā izstaigājām rajonu ar Garšvielu muzeju, uzzinājām par kuģotāju vārdā nosauktajām vietām apkārt un pildījām dažādus atjautības uzdevumus. Uz Ziemassvētkiem šo uzdevumu pildīju jau otrreiz, bet Reeperbahn, slavenajā Hamburgas sarkano lukturu rajonā. Šeit paviesojos arī mazliet piedauzīgajā Santa Pauli Ziemassvētku tirdziņā, kur bez tradicionālām Ziemassvētku mantiņām un micītēm var arī izjust St.Pauli rajonu košākās krāsās – šeit arī gluži cita veida mantiņas tirdziņā un erotiskie šovi. Daudzi to sauc par interesantāko un neparastāko Ziemassvētku tirdziņu Eiropā!

12. Intrepid Sea & Space Museum, Ņujorka, ASV

Šopavasar piepildīju kādu senu savu sapni. Es beidzot redzēju pirmo prototipu daudzkārt izmantojamajiem kosmosa kuģiem! Mīlestība uz šiem kuģiem sākās ļoti sen, jau 2013.gadā, kad Losandželosā mūsu lielā 3 nedēļu ceļojumā ar auto pa Rietumu krastu, redzēju Endeavour, pēc kā man bija “āķis lūpā”. Pēc tam es apskatīju Atlantis Kenedija centrā Floridā, Discovery Vašingtonā (pateicoties uzvarai National Geographic ceļojumu konkursā) un visbeidzot, redzēju arī prototipu – Enterprise, kurš atrodas Intrepid Sea & Space muzejā Ņujorkā. Kā Star Trek fanei, šis bija obligāts apmeklējums! Man paveicās, jo pie ekspozīcijas bija ļoti zinošs darbinieks, ar kuru vairāk nekā pusstundu nopļāpājām par NASA kosmosa izpētes programmām! Ar šo mani NASAs centru apmeklējumi nebeidzās, jo tālāk topā ir vēl viens! Par to, ko apskatīties Ņujorkā, lasi šeit.

11. Malta

Jau sen biju sapņojusi par Maltu, un kad šogad negaidīti parādījās iespēja uz turieni aizbraukt, pietam, gluži citādākā kompānijā – ar draudzenēm – es nevilcinājos ne brīdi! Pavadījām nedēļu atpūšoties, apskatot nozīmīgākos vēsturiskos objektus, peldoties, ēdot jūras veltes un apbraukājot gan Maltu, gan Gozo! Malta ir ārkārtīgi vienkāršs galamērķis, ko apmeklēt tūristam no Latvijas, un tur var droši braukt arī savā pirmajā ārzemju ceļojumā! Vairāk par Maltu lasi šeit.

 10. Buenosairesa, Argentīna

Kad Rīgā ir pelēks novembris, ir laiks doties ceļojumā! Un Argentīnas Buenosairesa ir viennozīmīgi tā vērta! Šeit novembrī ir pavasaris – lai arī gaisa temperatūra mierīgi var sasniegt pat 25 grādus jau mēneša sākumā, tikai sāk plaukt ziedi, krāšņās lillā džakarandas un gaiss smaržo pēc pavasara! Buenosairesa bija daļa no mūsu 2.5 nedēļām Argentīnā kopā ar “Dabas Tūres“. Pilnais ceļojuma apraksts par Buenosairesu jau drīzumā.

9. Stambula, Turcija

Stambula un tulpes bija veids kā piepildīt manas omītes sapni – aizvest viņu uz īstajām Osmaņu impērijas tulpēm. Šī man bija piektā reize Stambulā (un vasaras vidū Stambulā atgriezos vēlreiz), un viennozīmīgi iespaidīgākā. Ar svaigu skatu redzēju labi zināmos vēsturiskos objektus, dažus šoreiz izstaigājām gida pavadībā, un kārtējo reizi pārliecinājos, cik ļoti man garšo turku ēdieni! Par pavasarīgo Stambulu un ko apskatīties 5 dienās šajā pasaules metropolē, lasi šeit.

8. Dziļā Austrumteksasa – Nakagdočes, Kilgore, Teksasa, ASV

Ko lai saka, man patīk piepildīt savu tuvo sapņus! Brauciens uz Teksasu bija mana dāvana brālim uz vidusskolas izlaidumu, un šeit devāmies, lai satiktu viņa draugus. Ceļojumu sākām Ostinā, apskatījām arī Hjūstonu, Galvestonu, taču vieta, kas pārsteidza visvairāk, bija “dziļā” Austrumteksasa – Nakagdočes pilsēta, Kilgore, Raska un citas mazās “naftas” pilsētas. Milzīgi rančo ar lielragu govīm, naftas pumpji, pikapi, kovboju zābaki un cepures. Un galvenais, ārkārtīgi laipni cilvēki! Starp citu, no dabas viedokļa šeit arī ir ko redzēt – Big Thicket National Preserve ar ūdenī augošām cipresēm ir iespaidīgs dabas objekts! Teksasā viesojos otro reizi un tā noteikti nav pēdējā – jo tās rietumu daļa man ir gluži neapgūts reģions! Vairāk par to, ko redzēt šādā īstā ASV ceļojumā ar auto, lasi te.

7. Valdes pussala – roņu un Magelāna pingvīnu kolonija, Patagonija, Argentīna

Protams, ka es biju redzējusi pingvīnus un roņus zoodārzā. Roņus es pat esmu redzējusi ļoti, ļoti tālumā arī dabā (Svalbārā). Taču Patagonijas Trelju apkārte, Valdes pussala, kas ir iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā, ļāva šos dzīvniekus redzēt rokas stiepiena attālumā. Tāpat kā daudzus citus!

skaistākās apskates vietas dienvidamerikā

Arī šeit mēs devāmies kopā ar “Dabas Tūres“, un tā bija mūsu otrā pieturvieta Patagonijā. Raksts jau tuvākajās dienās tepat blogā!

6. Džonsona NASA centrs, Hjūstona, Teksasa, ASV

Houston, we have a problem” ir teikums, ko ir dzirdējuši visi. Tad nu, man beidzot izdevās aizbraukt uz milzīgo Džonsona NASA centru Hjūstonā! Tas reāli darbojas, un ekskursijās ir iespējams vērot inženieru un zinātnieku darbu, kā arī aplūkot astronautu apmācību telpas un baseinu, kur trenēties staigāšanai kosmosā, iekāpt pārveidotā Boeing lidmašīnā, ko izmantoja daudzkārt izmantojamo kosmosa kuģu transportēšanai un uzzināt visu jaunāko par to, kas notiek NASA pasaulē! Pārsteidzošā kārtā, viens no skaistākajiem skatiem šī gada ceļojumos bija kāda “parasta” aleja netālu no NASA centra! Vairāk par šo apskates vietu lasi lielajā Teksasas rakstā

5. Iguasu ūdenskritums, Argentīna un Brazīlija

lielākie pasaules ūdenskritumi

Es biju dzirdējusi par Igausu ūdenskrituma varenumu jau ļoti sen, un tas bija viens no maniem iespējamiem galamērķiem jau 2015.gadā, kad beigu beigās tomēr devos uz Kubu. Taču šogad man bija iespēja to redzēt savām acīm gan no Brazīlijas, gan Argentīnas puses. 275 ūdenskritumu kaskādes, milzīgais ūdens spēks, kas izmērcē līdz pēdējai vīlītei pat tad, ja esi desmitiem metru attālumā no ūdenskrituma, un fantastiskā daba tam apkārt – redzējām gan tukanus, gan kolibri brīvā dabā! Ūdenskritumi atrodas Argentīnas pusē, taču labāk apskatāmi no Brazīlijas puses. Es gan ieteiktu apskatīt abas puses, jo robežas šķērsošana nav sarežģīta (nav nepieciešama vīza ne Argentīnai, ne Brazīlijai), un iespaidi ir tā vērti! Te mēs bijām “Argentīnas pavasaris” tūres ietvaros kopā ar “Dabas Tūres“. Pilnais ceļojuma apraksts jau drīzumā.

4. Ibera mitrāji, Argentīna

dabas tūres

Mans pirmais jautājums Markosam, Estancia San Juan Poriahu īpašniekam, bija “kā iespējams pieslēgties internetam?” Zinu, muļķīgi, taču biju uzņēmusies ziņot par savām gaitām Instagram īsajos stāstos, un tam tomēr nepieciešams internets. Izrādījās, nekā. Vietējais telekomunikāciju tornis zibens sasperts vētrā un kad to salabots, nav zināms. Tāpēc pat mobilais tīkls nestrādā, kur nu vēl internets! Taču lielā mērā pateicoties tam, šīs bija vienas no atmiņā paliekošākajām dienām Argentīnā. Trīs dienu “digital detox”. Nekādu zvanu, nekādu epastu, būt absolūti pasaules malā, kur neviens tevi netraucē – ja neskaitīt putnu balsis, kas ir aiz loga jau pirms saullēkta, zvana skaņas, kad saimniece aicina ēst (jo ēd visi reizē – un no Markosa māsas apgleznotiem traukiem ar putniem), bet tas pie patīkamā. Šajā reģionā, kas pieskaitāma pie Ibera mitrājiem, mēs braucām ar laivām, lai skatītos kaimanus (un tos arī redzējām – jau atkal, rokas stiepiena attālumā!), jājām ap zirgiem, redzot vairākus simtus no 2500 govīm, kuras šeit apkopj īstie argentīniešu gaučo. Vakaros skatījāmies pūces, spīdīgās vaboles un zvaigznes tumšajās debesīs, un rītos un vakaros braucām izbraucienos ar džipu, kur Markoss mums rādīja putnus, kurus viņš pazīst labāk par jebkuru putnu gidu, ko esmu satikusi. Argentīnas putnu ceļvedī pie dažiem no putniem ir rakstīts “sastopami tikai Estancia San Juan Poriahu”.

Šī estancija savulaik bija jezuītu lūgšanu vieta, un divas no istabām ir iekārtotas galvenajā mājā, ar atbilstošu istabu un vannasistabu iekārtojumu. Taču mirklis, ko es nekad neaizmirsīšu, ir viens no pēdējiem vakariem Ibera mitrājos, kad devāmies meklēt dīvainās astes tirantu (strange tailed tyrant), neparastu putnu ar it kā “otrādi” piekārtu asti, un pēdējiem saules stariem izgaismojot mitrājus, atspiedušies ar mugurām pret automašīnu, mēs runājām ar Markosu.

Šī ir vieta, kur es atgriezīšos. Uz kādu mēnesi, vai varbūt pat diviem, jo te būtu ko darīt tik ilgi. Ja ir mērķis uzrakstīt kaut ko nopietnu, šī ir tā vieta, kurp doties. Arī šeit devāmies kopā ar “Dabas Tūres” Argentīnas pavasara meklējumos. Pilnais ceļojuma apraksts jau drīzumā.

Šogad man bija īpaši grūti izvēlēties vienu vislabāko, visskaistāko vietu, tāpēc, lai būtu trīs vietas, kā sportā – dalīta 1.-3.vieta. Ceļojumi, kas ir mainījuši mani, pārsteiguši, iedvesmojuši un kārtējo reizi apliecinājuši – ceļot ir tik fantastiski skaisti!

1.Trumse, Norvēģija

Pa ceļam uz pirmo “lielo” gada ceļojumu, mēs aizbraucām uz Trumsi. Ar vienu galveno mērķi – redzēt ziemeļblāzmu. Un redzējām! Es nekad neaizmirsīšu brīdi, kad ieraudzīju pirmās zaļās astes debesīs. Tas bija tas, ko es gaidīju, un vēl vairāk! Pēc šī brauciena, es aizvien sapņos redzu ziemeļblāzmas. Aukstā Norvēģijas ziema, kad noder roku sildītāji un termoss ar tēju, bet skats aiz mašīnas loga ir tik skaists, ka vienkārši nespēj palikt vienaldzīgs. Bez ziemeļblāzmām tā pārsteidza ar saulainām debesīm, dzidri zilu ūdeni un patiesi sniegotu dabu. Vairāk par skarbi skaisto Norvēģiju un Trumsi, lasi šeit

1. Svalbāra, Norvēģija

Iespējams, mēs varēsim tikt iekšā Globājalā Sēklu bankā”. Ar šo teikumu pietiktu, lai es pamestu jebko, ko es tobrīd darīju, un tā arī bija, jo paralēli saņēmu piedāvājumus doties divos citos ceļojumos – vienu no kuriem man izdevās izbaudīt mazliet vēlāk, bet otru, cerams, izdosies, ja ne nākamgad, tad aiznākamgad. Ceļojums uz Svalbāru bija brauciens uz pavisam citu pasauli. Svalbāra ieintriģēja ne tikai tāpēc, ka par to bija dzirdēts un lasīts jau iepriekš, un ne tikai tāpēc, ka šī tomēr skaitās tūrisma vēl tik nesamaitāta vieta, bet tāpēc, ka tajā bija izaicinājums. Svalbārā ir auksti. Te var būt pat ļoti auksti, un ziemā te valda polārā nakts. Mēs uz Svalbāru devāmies ar pirmajiem saules stariem februāra vidū, un es pirmo reizi sapratu, ka auksti galamērķi ir kas tāds, kas, iespējams, mani vilina pat vairāk par palmām un pludmalēm! Pirmo reizi ieraugot zilās ledāju smailes izbraucienā ar sniega motocikliem, es sapratu, ka ar šo vienu ceļojumu man nepietiks. Kurš gan būtu domājis, ka ledus var būt tik skaists? Mums izdevās nokļūt arī Svalbāras Sēklu bankā, un uzfilmēt nelielu video par saviem piedzīvojumiem. Šajā vietā nebūt netiek ikkatrs!

1. Perito Moreno ledājs, Patagonija, Argentīna

dienvidamerikas skaistākās vietas

Visbeidzot, tā vieta, par kuru teikt, ka man aizrāvās elpa un es nekad to neaizmirsīšu. Vai Perito Moreno ledājs ir skaistākā vieta, kur es esmu bijusi? Iespējams. Jo šis gads man ir bijis “mīlestības uz ledu” gads. Un tik grandiozi iespaidīgu ledu es vēl nebiju redzējusi nekur citur.

Starp sniegotām kalnu smailēm, mākoņainā dienā, debesis sāk skaidroties. Mēs ejam pa taku uz leju, gaidot pirmo skatienu uz ledāju. Kā kāzās, “pirmais skatiens”. Apkārtnē ir maigi zaļas krāsas koki, pirmās izplaukušās lapiņas, kas ir mitras no lietus un miglas, un smaržo kā visgaršīgākais zaļais pavasaris un mazliet pēc priedēm. Un tur, starp koku zariem, paveras ledājs. Zils. Balts. Saplaisājis. Vesels. Tik milzīgi iespaidīgi liels. Un viņš neklusē! No viņa skan pērkona skaņas, ledum kustoties, un ik pa brīdim gabali atlūzt un iekrīt toksiski zilajā Arhentino ezera ūdenī, piedārdinot visu ieleju. Ar trim stundām šeit bija tikai knapi vien pietiekami, lai izjustu pirmos iespaidus. Man šķiet, uz šo ledāju es varētu skatīties katru dienu, un man neapniktu, jo es gribētu iepazīt katru tā plaisu, izstaigāt tā virspusi, piepeldēt pie tā ar laivu un uzzināt katra putna nosaukumu, kas dzīvo tam blakus. Tik fantastisks ir Perito Moreno ledājs Patagonijā!

Man prieks, ka šoruden nolēmām par labu braucienam uz Argentīnu kopā ar “Dabas Tūres“, un bez šī ledāja iespaida, es nezinātu, ka kaut kas tik skaists eksistē! Vairāk par mūsu piedzīvojumiem Patagonijā lasi tepat blogā pēc dažām dienām, jo apraksts ir jau gandrīz gatavs! Tāpat, 15.janvārī stāstīsim par Argentīnas ceļojumu “Gandrā”!

Iepriekšējo gadu skaistāko ceļojumu vietas, kas arī tevi iedvesmos tās apmeklēt, apskatāmas šeit:

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas


1 comment

Pievienot komentāru