25 skaistākās pastaigu un apskates vietas Latvijā pavasarī

Kas ir skaistākās vietas, kur doties pavasarī Latvijā? Kuras dabas takas ir piemērotas pastaigām un kur būs, ko redzēt? Te būs mūsu jaunākā izlase ar brīvdienu galamērķiem – pastaigu un apskates vietām, kur baudīt pavasari gan netālu no Rīgas, gan arī citviet Latvijā! Izlasē iekļautas vietas pavisam agram pavasarim, apskates vērti objekti, kad jau paliek zaļāks, kā arī vēla pavasara un vasaras sākuma skaistākās takas!

Tev noderēja šis ieraksts? Uzsauc mums kafiju!

Līdzīgi raksti:

10 vietas, kur sociāli distancēti pastaigāties

Skaistākās dabas vietas rudenim Latvijā

Labākās Latvijas dabas takas ziemā

Jāņa Rukšāna dārzs “Jaunrūjas”

Jānis Rukšāns Jaunrūjas lielākā krokusu kolekcija pasaulē

Jau no marta sākuma “Jaunrūjās” iespējams vērot dažnedažādus ziedus – sākot ar neparastiem krokusiem (Jānim ir lielākā kolekcija pasaulē!), muskarēm, vēlziedēm, un īrisiem, un beidzot ar vēlākiem ziediem – tulpēm, peonijām un lilijām! Par to, kas redzams Jāņa dārzā, vislabāk sekot līdzi viņa Facebook lapā.

Kā atrast “Jaunrūjas”? Braucot no Rīgas pa Valmieras šoseju, pēc Stalbes griežamies pa labi uz Cēsu pusi. Pēc 6 km labajā pusē būs autobusa pietura “Auziņas”, un tai pretī, kreisajā pusē, zīme uz “Jaunrūjām”. Pēc 200 m būsi klāt! Ja plāno palikt pa nakti, tad netālu atrodas viesu māja Ezerkalni.

Dvietes paliene

Dvietes paliene savvaļas govis un zirgi pavasarī

Dvietes paliene ir viena no skaistākajām vietām, ko apmeklēt pavasarī! Jau uz to braucot, nebeidzām vien priecāties par pirmajām plaukstošajām lapām valsts dienvidos, kur Lietuva ir ar roku aizsniedzama! Īpaši patiks dzīvnieku mīļotājiem – te var vērot savvaļas zirgus un govis, kam pavasarī ir kumeliņi un teliņi! Tāpat, šī vieta ir arī ir īpaši populāra putnu vērotāju vidū, jo te putnu migrācijas laikā lido tūkstošiem putnu. Dvietes paliene ir viena no putniem bagātākajām vietām Latvijā. Noteikti paņem līdzi binokli, jo te ir divi putnu vērošanas torņi: Skuķu ezera DR un Z torņi. Skuķu ezera DR var atrast, novietojot auto pie informācijas centra (tur, kur blakus tualete), un ejot iekšā pa lielajiem aploka vārtiem (aiz sevis tos rūpīgi aizverot!), jāpagriežas pa labi un jāiet taisni, paralēli žogam. Otrā pusē būs vēl vieni vārti, pāriesi pāri strautam, iziesi cauri mežiņam, vēl vieniem vārtiem un būsi klāt pie torņa! Otrā pusē esošo Skuķu ezera Z torni atrast ir viegli un līdz tam viegli nokļūt bez īpašiem apaviem, novietojot automašīnu Dabas aizsardzības pārvaldes kartē atzīmētajā stāvvietā. Attālumi nav lieli  – vien 2km loks katra torņa apskatei. Noteikti nepieciešami piemēroti apavi, jo pavasarī te ir ārkārtīgi mitrs – jo šī ir applūstoša pļava, tāpat, ieturi distanci no dzīvniekiem, jo tie ir savvaļas! Ja gribi palikt pa nakti netālu, tad var atpūsties viesu mājā Meža Skuķi.

Kuldīga – zivis lec!

Pavasaris ir vislabākais laiks, kad braukt skatīties Ventas rumbu Kuldīgā! Ventas rumba ir ne tikai platākais ūdenskritums Eiropā (249m), bet arī vieta, kur vērot lidojošās vimbas! Vislabāk to darīt saulainās dienās, parasti, no aprīļa vidus. Visvairāk zivis lec ap ūdenskrituma vidu, ko vislabāk var vērot no sausās pussaliņas labajā pusē, un noteikti vajadzētu nākt pēc iespējas agrāk no rīta, tad rumba ir pavisam klusa (un labāk palikt Kuldīgā pa nakti, lai nav jāceļas pavisam agri). Vairums cilvēku nāk tikai ap pusdienlaiku. Kuldīgā ir daudzas viesnīcas, viesu nami un arī apartamenti, piemēram, Parka apartamenti.

Sēra dīķu taka

Pavisam tuvu Rīgai atrodas Sēra dīķu taka, kas ir viena no Ķemeru nacionālā parka purvu takām. Pavasaros baktēriju dēļ ūdens mēdz iekrāsoties specifiskā, dzeltenā krāsā. Taka ir vien 800m gara un brīvdienās ir pieprasīta tuvās atrašanās dēļ Rīgai. Ja gribas kādu klusāku vietu – turpat netālu atrodas Zaļās kāpas taka un Kaņiera ezera taka.

Daugmales peonijas

Jaunrūjas gaiši zilais krokuss

Daugmales peonijas ir vēl viena skaista dārza vieta, kur doties pastaigās un skatīties ne tikai peonijas, bet arī tulpes, narcises, muskares, hiacintes un krokusus! Vairāk informācijas par Daugmales peonijām viņu Facebook lapā.

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Čužu purvs

Jau agrā pavasarī Čužu purvā būs interesanti, jo šeit daļa meža ir skaisti apsūnojusi, un izskatās zaļa pat tad, kad apkārt vēl nekā nav! Taka ir 4.4 km gara, lokveida un parasti šeit nav pārāk daudz apmeklētāju. Varēsi vērot gan bebru nedarbus, gan klausīties zosu un dzērvju balsis, vienīgi ņem vērā, ka nepieciešami piemēroti apavi, jo taka vietām ir ļoti mitra! Taka atrodas Kurzemē. Pa nakti var palikt netālu esošajā Tiny House Ružēni.

Lāčkroga ezers (karjers)

Turpat netālu no Čužu purva ir viens no slavenākajiem dzidrā ūdens karjeriem Latvijā – par “ezeru” nosauktais Lāčkroga karjers. Tam ir izteikti zila krāsa pavasarī, kad ūdens ir dzirdrāks. Īpaši spilgts saulainās dienās. Automašīnu labāk atstāt pie šosejas nelielajā apstāšanās vietā. Par citām vietām Latvijā ar īpaši dzidru ūdeni vari lasīt šeit.

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Cīrulīšu taka

Cīrulīšu dabas takas zivju dzenītis

Neskatoties uz nosaukumu un gaidām par Cīrulīšiem, Cīrulīšu takas ir viena no vislabākajām vietām, kur vērot zivju dzenīšus. Tie šeit ligzdo Spoguļu klintīs, un labi dzirdami pēc saucieniem. Labāk būs redzami, pirms vēl saplaust lapas. Nakšņot var netālu esošajos Jaunbrengaļos.

Katvaru liepas

Vēl pirms saplaukst lapas, ir ko meklēt arī Katvaru liepās, kas ir Limbažu pusē, internātskolas teritorijā un atrodas blakus ezeram. Jārēķinās, ka vējainās dienās te būs īpaši auksti! Spocīgā liepu aleja ir laba vieta neparastām fotogrāfijām, un, lai arī liepu nav daudz, tās ir senas un vietai ir īpaša aura!

Kaltenes putnu vērošanas tornis

Kaltenes pludmale ir vieta, kur pavasarī vērot ūdensputnu migrāciju, un, ja paveicas, satikt arī kādu roni! Ņem vērā, ka suņi tāpēc ir jātur pavadā, lai tie nesakož ronēnus. Taka uz torni ir 1.1km gara (katrā virzienā), un ir neliela stāvvieta, kur novietot automašīnu. Netālu atrodas arī viesu māja Raudiņi.

Kaltenes kalvas

Kaltenes kalvas

Tāpat kā Čužu purvā, arī Kaltenes kalvās būs zaļš pat tad, kad vēl nekas nav saplaucis, jo akmeņu krāvumi ir apauguši ar sūnām. Taka nav liela, vien aptuveni 1.5km, un vietām ir nesen atjaunotas koka laipas. Šur tur vēl ir vecie takas posmi un tie ir ļoti slideni, tāpēc noteikti nepieciešami piemēroti apavi. Tā kā taka ir pamīšus laipas un akmeņainas meža takas, ar ratiem diemžēl nebūs izbraucama. Pavisam blakus atrodas viesu nams Akmens stāsti, kur var palikt pa nakti.

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Līču Laņģu klintis

Līču Laņģu grava Alīna Andrušaite

Ar pirmajām siltajām pavasara dienām, Līču Laņģu klintis ir viena no skaistākajām vietām, kur doties garākā pastaigā. Pēdējos gados ir ļoti sakārtota infrastruktūra un taka vairs nav pavisam mežonīga, taču tāpat maršruts iepriekš jāsaplāno, lai apskatītos visas klintis un neko nepalaistu garām! Dažviet sitpri slidena pēc lietus, tāpēc jāvelk piemēroti apavi ar neslīdošu zoli. Nakšņot var netālu esošajā lauku viesnīcā Lindenhoff.

Mazmežotnes muižas apkārtne un pilskalns

Pavasarīgām pastaigām skaista vieta ir arī Mazmežotnes muižas apkārtne un pilskalns! Agri pavasarī jāreķinās, ka pontonu tilts pāri upei uz Mežotnes pili vēl nebūs pieejams, taču arī vienā pusē ir gana daudz, ko redzēt! Pievērs uzmanību putniem, jo pat tie, kas pirmajā brīdī liekas zvirbuļi esam, patiesībā ir pavisam citi putniņi! Nakšņot var turpat Mazmežotnes muižā.

Mežmuižas jeb Kaļķugravas avoti

Mežmuižas avoti

Īpaši dzirdri pavasarī, Mežmuižas avoti ir apskates vērta vieta līdz ar pirmo lapiņu plaukšanu! Mežmuižas avoti atrodas privātā īpašumā, un viena no avotiem galā, pie vecajām dzirnavām, ir izveidojies neliels ezeriņš ar skaistu, dzidru ūdeni. Ir vērts pastaigāt arī pa apkārt esošā meža takām (kad tur viesojāmies, vairums cilvēku nemaz līdz turienei neaizgāja)! Pirms šo vietu apmeklējām, lasījām, ka jāmaksā 1 eur ieejas maksa, taču stāvlaukumā kase bija ciet, naudiņu kur nolikt nebija, un devāmies iekšā tāpat. Par citām vietām Latvijā ar īpaši dzidru ūdeni vari lasīt šeit.

Zādzenes jeb Madlienas karjers

Zādzenes karjers

Zādzenes karjers ir mazāk zināma vieta, kas pavasarī priecē ar īpaši zilu ūdens krāsu! Tā vienā pusē ir smilšu pakalns, kur smiltīs pat agri pavasarī jau šķiet ļoti silts! Apkārt karjeram ir iespējams apiet, vienīgi, ja izvēlēsies iet pa krūmājiem, uzmanies no ērcēm! Par citām vietām Latvijā ar īpaši dzidru ūdeni vari lasīt šeit. Nakšņot var netālu esošajā “Pēdējā māja mežā“.

Papes dabas parks

Papes dabas parkā būs, ko redzēt visos gadalaikos, taču pavasaris te ir īpaši skaists! Gan agri pavasarī, kad parādās gājputni un laukos var labi redzēt savvaļas zirgus, gan jau tuvāk vasarai, kad šeit sāk ziedēt aizsargājamās orhidejas. Vairāk par skaistākajām Kurzemes dabas takām lasi šeit. Nakšņot var netālu esošajā Pape holiday home.

Luknes skabāržu audze un Dunikas purva taka

Iespējams, par Dunikas purva taku pie Liepājas esi dzirdējis, bet vai zini, ka no tās var aiziet kājām uz Luknes skabāržu audzi, kas ir vistālāk uz ziemeļrietumiem esošā platlapju birzs Ziemeļeiropā/ Tāpat, tā ir vienīgā skābaržu tīraudze Latvijā. Daži koki ir pat 200 gadus veci ar 2 m apkārtmēru un tīraudze aizņem 11ha. Vairāk par skaistākajām Kurzemes dabas takām lasi šeit. Nakšņot var naktsmītnē Bārtas krasts.

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Pūsēnu kāpa

Ja meklē kādu pastaigu vietu ap Bernātiem, tad Pūsēnu kāpa ir tieši reizē! Šeit pa koka kāpnītēm iespējams uzkāpt augšā, kur paveras skats pāri priežu galotnēm (kāpa ir deviņstāvu mājas augstumā un ir augstākā Latvijā!) un, pēc tam arī nokāpt lejā, priežu šalkoņas un tālumā esošās jūras skaņu pavadīti. Vairāk par skaistākajām Kurzemes dabas takām lasi šeit. Pa nakti var palikt netālu esošajā viesu mājā “Jūras Krasti Harmonija”.

Randatu klintis un Vizlas upes taka

Randatu klintis

Viesojoties Randatu klintīs agri pavasarī, priecājāmies gan par ziedošajām gaiļbiksītēm, vizbulītēm un citiem meža ziediem, gan par satikto zalkti, un kluso upes čalošanu. Šeit var pa kāpnēm noiet lejā pie upes, pastaigāties gar klintīm un upi, un tad atkal uzrāpties atpakaļ augšā un vērot upi no klints augšpuses. Tepat blakus arī Vizlas upes dabas taka. Šīs vietas var labi apvienot ar Alūksnes un Kalamecu-Markuzu gravas apmeklējumu! Ja paliec pa nakti, var palikt netālu esošajā viesu namā Jaunzilakši.

Cirgaļu skatu tornis

Cirgaļu skatu tornis

Ja pagaidām nav plānots doties uz ārzemēm, tad vismaz tām var pieiet pavisam blakus klāt! No Cirgaļu skatu torņa skatam labi paveras visa plašā apkārtne, un tajā skaitā, blakus esošā Igaunija! Uz šo pusi ir diezgan tāls gabals braucams, tāpēc noteikti ir vērts apkaimē palikt pa nakti, piemēram, Bergervillā.

Kokšu ezera taka

Kokšu ezeru taka

Turpat netalu no Cirgaļu ezera atrodas Kokšu ezeru taka gar Zāļu, Leišu, Dziļo un Dibena ezeru. Par taku es to gluži nenosauktu, neskatoties uz to, ka skaitās, ka grūtības pakāpe te ir viena zvaigznīte no piecām, vismaz tās takas, ko redzējām mēs, bija vairāk tāda brišana pa meža taciņām apkārt ezeram, taču, patiks tiem, kas piemērotā apģērbā un apavos izbauda dabu ne tikai ejot pa koka laipām. Pilnā taka 4.5km, īsā taka 2.7km, ir arī 7km velomaršruts. Te ir pāris atpūtas vietas un patiks arī putnu mīļotājiem. Arī šeit jāuzmanās no ērcēm, un par to mežā ir izviedoti brīdinājuma plakāti. No naktsmītnēm tepat netālu atrodas Bergervilla.

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Sedas purvs

Sedas purva skatu tornis

Sedas purvs ir viena no putnotāju iecienītākajām vietām! Pavasaros, kad putni migrē, ir lieliska iespēja vērot dažnedažādus putnus. Te iespējams, iepriekš vienojoties, izbraukt ar kaijakiem, kā arī doties pārgājienā pa veco bānīša maršrutu.

Līgatnes papīrfarbika

Sekojot pa pēdām Industriālā mantojuma apskates vietām, kādā pavasarī viesojāmies Līgatnes papīrfabrikā. Mums visinteresantākās likās tur esošās alas – kas, kā, izrādās, aizvien tiek izmantotas par pagrabiem! Dažām tikai atsevišķām alas daļām durvis, citām – priekšā pamatīgi vārtiņi. Smilšakmens klints ar lodziņiem, atspīdot gludajā ūdenī pie slūžām atstāj gana industriālu sajūtu, te cilvēks savu pirkstu ir pielicis, bet nav tā, ka tāpēc mazāk interesanti. Vairāk par industriālo mantojumu Latvijā lasi šeit. Plāno palikt apkaimē pa nakti? Tev patiks Zeit Hotel!

Vai Tu jau redzēju, ka autorseminārs “Ceļo gudri” tagad ir pieejams ierakstā? Noteikti noskaties!

Jūrtakas posmi

Jūrtaku noteikti var apmeklēt ne tikai pavasarī, bet visu gadu! Var atrast sirdij piemērotu takas posmu un doties pastaigā. Mēs pavasarī esam viesojušies Kurzemes jūrmalā, kur vērojām kormorandus pie Mērsraga bākas, vai izstaigājām Ragaciema sedumu,kā arī devāmies pastaigā pa Abragciemu vai Lapmežciemu. Redzēt būs ko – vai tā būtu mierīgā jūra, pie kuras pavisam blakus pieiet pļavas, vai svaigās melleņu mētras vai ziedošie ceriņu krūmi māju pagalmos! Par Jūrtaku vairāk vari izlasīt šeit.

Lāčupītes dendrārijs

Šķiet, nav populārākas vietas par Lāčupītes dendrāriju! Šī ir vieta, kur visskaistāk ir siltos pavasaros maija beigās vai jūnija sākumā. Šo vietu 1959.gadā izveidoja Igors Mednis, un, pateicoties īpaši maigajam klimatam, kas te valda, ir ieaugušās daudzas augu sugas, kas citviet Latvijā nespēj izdzīvot. Rododendri atvesti no 68 dažādām vietām Latvijā un ārzemēs! Dendrārijs ir īpaši aizsargājam dabas teritorija, un šeit, tāpat kā citur mežā, vajadzētu rūpēties par tīrību un aiz sevis savākt atkritumus. Tāpat arī šeit kategoriski aizliegts plūkt augus! Vairāk fotogrāfijas no Lāčupītes dendrārija skaties te. Meklē naktsmīti netālu? Tad ieskaties Chocolate house!

Tev noderēja šis ieraksts? Uzsauc mums kafiju!

Līdzīgi raksti:

10 vietas, kur sociāli distancēti pastaigāties

Skaistākās dabas vietas rudenim Latvijā

Labākās Latvijas dabas takas ziemā


Pievienot komentāru