5 karjeri un avoti ar neparasti zilu vai dzidru ūdeni Latvijā

Kur aizbraukt tepat Latvijā, ja gribas dzidri zilu ūdeni, tik dzirdu, kā izslavētajos kaimiņu Rummu un Aidu karjeros? Lai gan gluži tropiski zilas krāsas ūdens pie mums tomēr nav, ir vairākas vietas, kur vērot neparastas krāsas ūdeni arī Latvijā. Jāņem vērā, ka gan ne visās tajās ir ieteicams peldēties.

Līdzīgi raksti:

Skaistas vietas, ko apskatīties pavasarī un vasarā Latvijā

Dabas taku saraksts, kas noderēs sociālās distancēšanās laikā

30 vietu saraksts, kuras nepalaist garām Latgalē

1. Zādzenes (Madlienas) karjers

Šī vieta mums bija neparasts atklājums, jo tā ir salīdzinoši tuvu pie Rīgas. Ūdens ir zili zaļā krāsā, te ir arī iekārtota pārģērbšanās kabīne un ir vairākas atkritumu urnas. Vienā karjera pusē ir liels smilšu kalns, kas stipri sasilst un aizvējā te varēs sauļoties pat vēsākās dienās. 

Uzmanību, apkārtnē ir ērces! 

2. Dubkalnu karjers Ogres Zilajos kalnos

Turpat netālu no Zādzenes karjera ir labi zināmais Dubkalnu karjers, kas ir ļoti populāra atpūtas vieta apārtnes iedzīvotājiem –  atkarībā no tā, no kuras puses spīd saule, viena vai otra karjera puse izskatīsies dzidrāk zila. Ūdens, kā likums, dzidrāks ir pavasarī.

3.Lāčkroga ezers (karjers)

Diezgan tālu no Rīgas, tomēr lieliska vieta, ko apmeklēt Kurzemes labāko dabas taku braucienā, vai apskatot Kuldīgu, ir Lāčkroga karjers. Tā ir kļuvusi par īpaši populāru vietu pēdējos gados, un ir skaista visos gadalaikos! Apskaties arī citas dabas takas netālu no karjera!

4.Kaļķugravas avoti (Mežmuižas avoti)

Mežmuižas avoti ir dabas taka, kas atrodas privātā īpašumā, un viena no avotiem galā, pie vecajām dzirnavām, ir izveidojies neliels ezeriņš ar skaistu, dzidru ūdeni. Ir vērts pastaigāt arī pa apkārt esošā meža takām! Mēs šo vietu apmeklējām pavasarī, lasījām, ka jāmaksā 1 eur ieejas maksa, taču stāvlaukumā kase bija ciet, naudiņu kur nolikt nebija, un devāmies iekšā tāpat. Daudzi cilvēki šeit brauca ar traukiem, kur iepildīt avotu ūdeni. Daudzi pa ezeriņu pabradā, taču, kā jau avota ūdens, tas ir auksts. Blakus atrodas piknika vieta zem ozoliem, tā ka te ir vērts piestāt arī kādai pusdienu reizei!

Kaļķu gravas mežmuižas avoti

5.Spoguļu klinšu avoti

Cīrulīšu dabas takās, pie Spoguļu klintīm iztek vairāk avoti, un tāpēc tieši pie klintīm ir izveidojusies ūdens tilpne ar ļoti skaistu, dzidru ūdeni. Ūdens, kā jau no avota, te ir auksts! Mēs gan pat dzestrā dienā redzējām kādu atpūtnieku, kas nometās apakšveļā un ieskrēja ūdenī.

Spoguļu klintis Cīrulīšu takās

Bonusā: Čertoks

Čertoku jeb Velnezeru mēs apmeklējām ziemā, kad tas bija aizsalis, taču tas ir viens no zināmākajiem ezeriem Latvijā, it kā radies meteorīta ietekmes rezultātā. Internetā ir redzētas daudzas skaistas fotogrāfijas no vasaras, kad mierīgais ūdens izskatās neparasti zilā krāsā. Ezeru apvij dažādas leģendas, ka tajā peldošajiem piemetas vadātājs, ka tā tuvumā nevar gulēt. Bet vismaz aizbraukt apskatīties noteikti var, apvienojot ceļojumu ar kulinārā mantojuma baudīšanu Latgalē!

Padalies, kuri ir skaistākie karjeri, ezeri un avoti, kur esi bijis Latvijā?

Čertoka ezers ziemā

Līdzīgi raksti:

Skaistas vietas, ko apskatīties pavasarī un vasarā Latvijā

Dabas taku saraksts, kas noderēs sociālās distancēšanās laikā

30 vietu saraksts, kuras nepalaist garām Latgalē


6 comments

  1. Публикация бы выиграла, если бы были указания, как добраться.

Pievienot komentāru