10 gada iespaidīgākie ceļojumi

Gada iespaidīgākie ceļojumi? Šogad?! Jā, arī šogad! Pandēmijas gads ir gads, kurā varētu veidot nenotikušo ceļojumu topu – manējā būtu ASV, Francija, Beļģija un Armēnija un daudzpdsmit nenotikuši braucieni uz Vāciju un Šveici. Taču, tāpat, kā citus gadus, ir laiks atskatīties uz to, kas tad šogad tomēr ir redzēts, kādas vietas ir pagūts apceļot, un kas palicis prātā. 

Šajā gadā bez ceļojumiem ir arī citi notikumi, uz ko atskatīties. Šogad trešo reizi biju nominēta gada tūrisma žurnālista balvai, un šoreiz to arī saņēmu!

Tāpat, arī blogs turpinājis pamazām augt, šogad to apskatījuši vairāk nekā 110 000 cilvēku Latvijā! Populārakie raksti ir bijuši par apskates vietām Latgalē; dabas takām, kur doties Latvijā, un 5 dienu Igaunijas ziemeļu apskates maršruts!

Bet, atgriežoties pie ceļojumiem. Lidojumu statistikā ar aktīvu janvāri un februāri paspēju palidot veselas 14 reizes! Sanāca pabraukt arī ar vilcieniem Lielbritānijā un Šveicē, vasarā braucu ar prāmi, ar automašīnu un gada laikā 26 naktis pavadītas ārpus mājas. Jēkabam, savukārt lidojumu ir mazāk, bet dzīvošanā ārpus mājas viņš mani pirmo reizi, kopš esam pazīstami, apsteidz, jo viņš 6 nedēļas nodzīvoja Indijā un atgriezās vien divas dienas pirms robežu slēgšanas!

Tad nu, par skaistāko, kas šogad redzēts!

Līdzīgi raksti:

2019.gada skaistākās vietas

2018.gada skaistākās vietas

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas

10.Lāčkroga karjers

Pavasaris pagāja “bet ja nu lockdown” zīmē, un katru nedēļas nogali braucām, kur acis rāda. Viena no vietām, kuru sen gribējām redzēt bija izslavētais Lāčkroga karjers. Salīdzināts ar eksotiskām jūrām, tas tomēr ir tikai karjers, kurā gan var noķert skaistus fotomirkļus pareizajos gaismas un laikapstākļos.

Par Latvijas zilo un dzidro ūdeņu vietām lasi te.

9.Londona, Apvienotā Karaliste

Ziemassvētki Londona

Pirmais brauciens gada sākumā bija uz Londonu, kur piedalījos konferencē. Kā tagad atceros, kluso rajoniņu, pa kuru gāju agri no rīta uz konferences norises vietu, un grupas vakariņas skaisti izdekorētā bārā, kas bija ieturētas Ziemassvētku tematikā. Laimīgas sagadīšanās dēļ tur ciemojos ar franču kolēģi, kas vairākus gadus dzīvojis Londonā, un lēnā pastaigas solī pirms lidojuma šo to paguvu arī redzēt. Pēdējos gados Londonā gan sanācis viesoties vairāk viesnīcās, vilcienos un lidostās, un skatīšanās pamatā notikusi ir pa logu. Man prieks, ka šajā “pēdējā” braucienā paguvu vismaz īsu brīdi paskatīties kaut ko ārpusē. 

8.Katvaru muižas liepas

Vēl viena vieta, kuru šogad sev atklāju Latvijā – Katvaru muižas liepas! Liepu audze nav liela, taču šeit var sataisīt diezgan neparastas fotogrāfijas. Starp citu, ļoti labi izskatās arī ziemā, tāpēc var braukt arī tagad!

Vairāk par 10 dabas takām, kur sociāli distancēties, lasi te.

7.Soloturna, Šveice

Soloturna Šveice

Februāra sākums iezīmēja iespēju atgriezties Šveicē, kas man mīļa gan pēc Davosas, gan Neišateles apmeklējuma. Tā nu sanācis, ka es Šveicē parasti esmu vietās, kur citi reti aizbrauc, un šoreiz tā bija Soloturna – fantastiska maza pilsētiņa upes krastā! Ikrīta pastaiga uz pasākuma norises vietu, garšīgās vakariņas un jau ierasti punktuālie vilcieni šo vietu noteikti ļauj ierindot apskates vietu topā!

6.Līču Laņģu klintis

Līču Laņģu grava Alīna Andrušaite

Uz Līču Laņģu klintīm mēs gribējām aizbraukt jau sen. Mazliet baidīja tas, ka esot grūti atrodamas, tālu jāiet, neesot labas takas un vēl citi nostāsti. Izrādījās, ka novietot auto ir viegli, atrast ir viegli, un piemērotos apavos vispār nav nekādas vainas. Ļoti skaista taka, kurā mums ļoti, ļoti patika abiem diviem! Citas idejas, ko redzēt Latvijā, meklē šeit.

5.Cīrulīšu dabas takas

Cīrulīšu dabas takas zivju dzenītis

Cīrulīšu dabas takas viennozīmīgi ir vieta, kur šogad Latvijā esmu pavadījusi visvairāk laika ārpus mājas! Uzzinot, ka šeit ligzdo zivju dzenīšu pāris, mums nebija miera. Tā nu vairākas nedēļas nogales, pa 6 h uz vietas, pavadījām fotomedībās. Veiksmīgi! 

Starp citu, Cīrulīšu dabas takas ir ļoti skaistas arī ziemā!

4.Hamburga, Vācija

Lidojums no Hamburgas bija pēdējais šogad. Tobrīd, protams, es to nezināju. Ierastie viesnīcu skati, iecienītie numuriņi, ēstuves un veikaliņi, šogad vēl pēdējoreiz paguvu nopirkt mīļākās šokolādes un asos čipsus brālim! Par Hamburgu lasi vairāk šeit.

3.Dvietes paliene

Dvietes paliene savvaļas govis un zirgi pavasarī

Kādā brīvdienā, kad nupat, nupat parādās pļavās zaļums, mēs devāmies uz Dvietes palieni. Gar Lietuvas robežu, dažbrīd vien dažus desmitus metru no tās, mēs braucām skatīties savvaļas govis un zirgus. Šajā laikā 100km rādiusā ap Rīgu nevarēja atrast nevienu dabas taku ar brīvu stāvvietu. Dvietes palienē vietas atliku likām! Te būs ko redzēt arī citos gada laikos.

2.Somija ap Helsinkiem

Askolan hiidenkirnut jeb milžu katlo Somijā labākās apskates vietas

Visbeidzot, esam tikuši līdz pēdējam ārzemju braucienam šogad – Somija! Uz Somiju taisījāmies “aizbraukt kaut kad” jau vairākus gadus. Nevaru iedomāties labāku gadu, kad uz turieni doties! Pretēji bieži dzirdētajam, ka Somijā ir garlaicīgi, mums nebija garlaicīgi nemaz – Milžu katlu apskate, avotu ūdens ezers, lupīņu lauki un akmens krāvumi padarīja šo Jāņu braucienu neaizmistamu!

Par Somiju lasi šeit.

1.Lāču vērošana savvaļā, Igaunija

Lāči brīvā dabā neparastas vietas Baltijā

Mēs beidzot esam nonākuši pie gada iespaidīgākā brauciena, un, kurš gan to būtu domājis, tā bija Igaunija! Igaunijā esmu bijusi desmitiem reižu, nepārspīlējot, agrāk uz turieni braucu teju katru otro nedēļu, līdz Hamburga ieņēma manu “otro māju” vietu. Šogad, līdz ar “Baltijas burbuļa” izveidi, saņēmām uzaicinājumu apciemot brūno lāču vērošanas namiņus Igaunijas ziemeļos. Lāči? Savvaļā?! Igaunijā?!? Pēc trim dienam jau bijām ceļā, jo šo nevarēja laist garām! Lāčus redzējām, un ne tikai! Aļņi, jenotsuņi, dūdojoši baloži, stirnas, purva takas, neparasti skatu torņi un kārtīga iepirkšanās Igaunijas veikalā (pēdējās Ananaasi konfektes man vēl aizvien ir uz galda!). 

Vairāk par Igaunijas lāču braucienu lasi šeit.

Bonusā: dažreiz nav nemaz tālu jābrauc, lai ieraudzītu kaut ko pasakaini skaistu! Ja man būtu jāizvēlas skaistākā foto vieta Latvijā šogad, tad tas būtu šis saulespuķu lauks šosejas malā!

saulespuķu lauks latvija

Līdzīgi raksti:

2019.gada skaistākās vietas

2018.gada skaistākās vietas

2017.gada skaistākās vietas

2016.gada skaistākās vietas

2015.gada skaistākās vietas

2014.gada skaistākās vietas


1 comment

Pievienot komentāru