30 filmas un seriāli, kas iedvesmos nākamajam ceļojumam

Dažreiz ir tādas filmas, pēc kuru noskatīšanās tā vien gribas sapakot čemodānus un doties ceļā! Savukārt citreiz, noskatoties kādu filmu par valsti vai pilsētu, kurā esmu jau bijusi, tā vien liekas, ka uz mirkli esmu atgriezusies tajā! Daudzas no ceļojumu filmām ir balstītas uz patiesiem notikumiem un tās vieno sirdi plosoši galveno varoņu sevis meklējumi – taču, ne visas! Ir arī vieglas un vienkāršas komēdijas, kuras noskatīties kādā darbdienas vakarā.

Vai arī tev ir kāda filma, kas iedvesmojusi doties ceļā un šajā sarakstā tā nav minēta? Raksti komentāros tās nosaukumu!

Līdzīgi raksti:

45 filmas, seriāli un vlogi, kas ļaus ceļot no dīvāna

10 dabas takas Latvijā, kuras apmeklēt sociālās distancēšanās laikā

25 apskates vietas Latvijā rudenim

30 vietas, ko redzēt Latgalē

Filmas

Crazy Rich Asians (Pasakaini bagāti) – Singapūra

Kopš pirmajiem treileriem par Crazy Rich Asians jeb Pasakaini Bagāti, es esmu gribējusi noskatīties šo filmu, jo Singapūra jau sen ir manā ceļojumu sarakstā! Sociālajos tīklos par šo filmu jūsmoja daudzi, un dzirdēju pat stāstus, ka daži to iet skatīties divreiz vai pat trīsreiz! Grāmatu izlasīju jau augustā, un šonedēļ man beidzot bija iespēja šo filmu redzēt uz lielā ekrāna! Tagad man bija skaidrs – uz Singapūru jābrauc pēc iespējas ātrāk – redzēt Marina Sands, Gardens by the Bay un nogaršot slavenos ēdienus! Filma stāsta par ņujorkieti Reičelu Ču (Fresh off The Boat faniem labi zināmā Constance Wu), kas kopā ar savu puisi Niku dodas uz viņa labākā drauga kāzām Singapūrā. Tikai tad Reičela saprot, ka Niks viņai nav pastāstījis kādu ļoti svarīgu lietu – viņa ģimene ir viena no bagātākajām Āzijā. Nika mātes lomā Michelle Yeoh, kas labi pazīstama Star Trek: Discovery faniem, Gemma Chan (Humans) Astrīdas lomā, bet Silicon Valley cienītāji novērtēs Jimmy O.Yang tēlojumu! 

Lion – Kalkāta, Indija

Skatoties šīs filmas Indijas ainas, es atceros Kalkātas ielas un skatus, tieši tādus, kādi tie ir filmā. Filma stāsta par puisi, kurš cenšas atrast savu īsto māti, kas palikusi Indija, kamēr viņš ir uzaudzis Austrālijā. Viena no retajām filmām, pēc kuras noskatīšanās es mirku asarās. Filma balstīta uz patiesiem notikumiem par to kā ar Google Earth palīdzību fragmentāras atmiņas palīdz mainīt likteņus, galvenajā lomā ir Devs Patels, labi zināms no Slumdog Millionaire kā arī The Road Within (abas sarakstā zemāk).

Into The Wild – ASV

Alekss, kurš sevis meklējumus gāja ar kājām, stopēja un brauca “par zaķi” kravas vilcienos ASV līdz nokļuva pie “Maģiskā autobusa” Aļaskā, tiek pielīdzināts gan Amerikāņu mūsdienu varonim, gan uzskatīts par psihiski slimu. Lai kā arī tur būtu, šī filma ieskicē versiju par patiesu dzīves stāstu un atteikšanos no materiālā. Tāpat arī varbūt arī mazliet labāk saprast, kas “aiz ādas” tiem, kuri izvēlas doties šādos ceļojumos.

Woman in Gold – Vīne, Austrija

Filma stāsta par patiesiem notikumiem – kā kāda sieviete cenšas atgūt no Austrijas valsts savas tantes Adeles gleznu, kuru gleznojis Gustavs Klimts. Tā parāda pirmskara Austrijas notikumus un ieskicē cīņu par taisnību, lai atgūtu Nacismam zaudēto. Galvenajā lomā Helēna Mirrena un Raiens Rienoldss.

Secretly, Greatly – Dienvidkoreja

Šo filmu noskatījos kādā lidmašīnā, ceļā uz ASV, un tā mani pārsteidza ar diezgan citādāko sižetu un izpildījumu, nekā pierasts Holivudas filmām. Šī ir Dienvidkorejas filma un stāsta par Ziemeļkorejiešu spiegu, kurš izliekas par garīgi atpalikušu un dzīvo Dienvidkorejā. Par mūsu ceļojumu uz Dienvidkoreju lasi šeit.

hanbok tradicionālā korejiešu tērpa piemērīšana

Adrift – Franču Polinēzija un okeāns

Uz patiesiem notikumiem balstīta filma par to kā jauna sieviete strādā gadījuma darbus Tahiti līdz iepazīstas ar kādu puisi un viņiem abiem kopā jānogādā jahta no Franču Polinēzijas uz San Diego. Pa ceļam viņus pārsteidz viena no spēcīgākajām vētrām mūsdienās.

Whale Rider – Jaunzēlande

Neparasta filma par dzīvi mūsdienu maoru ciltī un kā mazas meitenes dzīves stāstu ietekmē viņas dvīņu brāļa nāve un senais ticējums par cilts izcelsmi – atjāšana uz vaļa muguras. Galvenajā lomā Keisha Castle-Hughes, kas par to tika nominēta Oskaram.

Wild  – Pacific Crest Trail, ASV

Ar Rīzu Viterspūnu galvenajā lomā, šī ir vēl viena filma, kas mudina apceļot ASV, un noiet ar kājām Pacific Crest Trail, kas ir vairāk nekā 4000 km gara pārgājienu taka. Filmā attēlots pārgājiens pa daļu no takas, kas galvenajai varonei aizņem 94 dienas, un šajā laikā viņa mēģina atgūt sevi pēc savas mātes nāves un nepareizām izvēlēm, ko viņa izdarījusi. Wild ir teju katrā “ceļojumu filmu” sarakstā internetā!

Couple’s Retreat – Bora-Bora, Franču Polinēzija

Viegla un, brīžiem, pastulba komēdija, kura gan nemazina (bet tieši otrādi – palielina!) vēlmi apmeklēt Bora-Bora Franču Polinēzijā! Filmēšana notika St.Regis viesnīcā Bora Bora, un stāsta par vairākiem pāriem, kas devušies ceļojumā, lai uzlabotu savas attiecības. Galvenajās lomās Vince Vaughn, Kristen Bell un Kristin Davis.

Slumdog Millionaire – Indija

Šo filmu noskatījos vēl krietni pirms devos uz Indiju laikā, kad nemaz neplānoju uz turieni braukt! Taču bieži vien to iesaka noskatīties tiem, kas plāno doties ceļojumā. Filma stāsta par jaunieti, kurš piedalās spēlē “Kurš vēlas būt miljonārs” un kad to apsūdz blēdīšanās, viņš izstāsta savu dzīves stāstu. Man ļoti patīk šīs filmas skaņu celiņš!

Sound of Music – Zalcburga, Austrija

Daudzu iecienītā filma “Mūzikas skaņas” parāda Austriju pirms kara un Von Trapu ģimenes dzīvi. Leopoldskron pils, kurā notika daļa filmēšana, tagad ir viesnīca, un tajā var palikt pa nakti un izbaudīt ezeru ar kalniem un taciņas, pa kurām staigāja Džūlija Endrjūsa. Zalcburgā ir arī daudzas citas vietas, kur filmēti skati, tādēļ apmeklējot šo pilsētu, īpaši amerikāņu tūristi bieži izvēlas doties filmas tūrēs! Lai arī man šī nudien nav viena no mīļākajām filmām, tomēr “Sound of Music” Laibach izpildījumā Ziemeļkorejā ir viena no manām mīļākajām dziesmām!

Liberation Day – Ziemeļkoreja

Mortena Traavika un Uģa Oltes filma stāsta par slovēņu grupas Laibach braucienu uz Ziemeļkoreju, lai tur rīkotu pirmo rokkoncertu valsts pastāvēšanas vēsturē. Stingrais aizliegums atstāt viesnīcu vieniem pašiem, sagatavošanās darbi un Ziemeļkorejas realitāte – šī filma ļauj redzēt mazliet citādāku Ziemeļkoreju nekā pierasts ceļotāju stāstos! Par demilitarizēto zonu ar Ziemeļkoreju lasi šeit.

Under the Sun – Ziemeļkoreja

Vitālija Manska filma, kas parāda Ziemeļkoreju un tās propaganda. Filmēšanai tika apstiprināta ļoti precīza koncepcija, un filmēšanas komanda nolēma izdarīt neiedomājamo – turpināt filmēt starplaikos, parādot cik ļoti atšķirīga ir īstā dzīve Ziemeļkorejā. Pēc šīs filmas noskatīšanās uz Ziemeļkoreju vienlaicīgi gribas, un nemaz negribas braukt.

Everest – Nepāla

Filma par kāpienu pasaules augstākajā virsotnē – Everestā. Pieredzējušu gidu un grupas stāsts, kad viņus pārsteidz spēcīga vētra. Filma balstīta uz patiesiem notikumiem, un tajā redzami fantastiski kalnu skati, kas liek vēlēties nokļūt vismaz bāzes nometnē!

Snow Flower and The Secret Fan – Ķīna

Uz Lisas Sī romāna balstītā filma par divu ķīniešu meiteņu draudzību 19.gadsimtā, ķīniešu “lotosa pēdiņu” tradīciju ar kāju nosiešanu, lai tās neaugtu, un cilvēku dzīvi četru Qing dinastijas imperatoru laikā. Ķīna ir viena no skaistākajām valstīm, kurā esmu bijusi un ceru, ka izdosies tur atgriezties vēlreiz!

Hunt for the Wilderpeople – Jaunzēlande

Mazliet neparasta filma par bāreni, kuram neveicas ar adoptējošajām ģimenēm, līdz viņu adoptē kāds vīrs un sieva Jaunzēlandes laukos. Tomēr jau ļoti drīz visa pasaule apgriežas kājām gaisā un puisis ar jauno patēvu ir spiests slēpties mežā no policijas. Krietni citādāka filma nekā pierastās Holivudas filmas. Dabas skati viennozīmīgi iedvesmos doties ceļā!

Forrest Gump  – ASV

Lai arī Forests Gamps, iespējams, nav tā tipiskākā ceļojumu filma, tomēr tā parāda daudzas fantastiskas vietas Amerikā, īpaši, kad Forests skrien, kur ir vērts doties. Taču man mīļākās ainas ir tās, kur tiek parādīta Foresta māja – un ap to augošie koki, kas ļauj izjust dienvidu štatu sajūtu ASV.

The Road Within – ASV

Trīs jaunieši – puisis ar Tureta sindromu, puisis ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem un meitene, kas slimo ar anoreksiju, aizbēg no klīnikas un dodas ceļojumā pa Kaliforniju, apmeklējot Josemītu Nacionālo parku. Vienā no galvenajām lomā Devs Patels.

Tracks – Austrālija

Arī šī filma ir balstīta uz patiesiem notikumiem par to kā galvenā varone Robina ar kamieļiem šķērso Austrālijas tuksnesi, lai nokļūtu pie Indijas okeāna, atceras bērnības notikumus, kas iedvesmojuši šo ceļojumu, satiek cilvēkus un nokļūst dažādās situācijās, kas ietekmē viņas turpmāko dzīvi. Šis patiesais stāsts savulaik bija National Geographic “vāka” stāsts. Filmā redzamie skati tiešām iedvesmo apskatīt Austrāliju!

Amelie – Parīze, Francija

Pasaules slavenā filma ar Odriju Totū galvenajā lomā, kurā darbība norisinās Parīzē. Ja vēl neesi bijis Parīzē, šo filmu noteikti var noskatīties pirms ceļojuma un pēc tam apskatīt filmēšanas vietas dzīvē! Mēs uz Parīzi devāmies pavasarī, un tā bija absolūti pasakaina!

When the Light Comes – Svalbāra

Viena no retajām filmām, kas parāda Svalbāru – vistālāk uz ziemeļiem esošo, cilvēku pastāvīgi apdzīvoto vietu. 19 gadīga studente atbrauc uz Svalbāru un pārziemo tur mazā namiņā ar norvēģu mednieku, cīnoties ar skarbo dabu.

Seriāli

Outsourced  – Indija

Ar šādu nosaukumu ir gan filma, gan seriāls, un ceļot mīļiem noteikti ir vērts noskatīties abas! Seriālam diemžēl ir tikai viena sezona, taču, man tas ir viens no visu laiku mīļākajiem seriāliem, kuru esmu skatījusies vairākkārt gan pirms, gan pēc Indijas apmeklējuma! Tas stāsta par amerikāņu puisi, kuram tiek dots uzdevums vadīt zvanu centru Indijā, un viņš saskaras ar dažādām būtiskām kultūras atšķirībām, kas viņa darbu padara gandrīz neiespējamu. Seriāls patiks gan puišiem, gan meitenēm.

Entourage – Losandželosa, ASV

Seriāls, un filma tā noslēgumā, stāsta par četriem draugiem, kuri no Ņujorkas pārcēlušies uz Losandželosu, jo vienam no tiem sāk izdoties aktiera karjera. Viens no maniem mīļākajiem seriāliem, kura visas sezonas noskatījos vien dažu nedēļu laikā. Tajā redzami ikoniskie LA skati, varoņi dodas izbraucienā uz Joshua Tree, brauc gar okeāna krastu un apmeklē filmu pirmizrādes. Holivudas sajūta un daudz humora, un patiks gan puišiem, gan meitenēm! Pēc šī seriāla noskatīšanās atkal sagribējās aizbraukt uz Losandželosu, kas bija mana pirmā lielā ASV roadtrip sākuma punkts.

Kim’s Convenience  – Toronto “pa korejiešu” modei, Kanāda

Kanādiešu komēdijseriāls bija šī gada otrs lielākais seriālu atklājums pēc Entourage. Tas stāsta par kādu korejiešu ģimeni, kas dzīvo Toronto un kam pieder neliels rajona stūra veikaliņš. Smieklīgi un mazliet citādāk, nekā pierasts amerikāņu seriālos!

Gossip Girl  – Ņujorka, ASV

Šis ir mans mīļākais Ņujorkas seriāls! Tas stāsta par elitāru skolu Ņujorkā, dzīvi Upper East Side un modi. Pēc Serēnas lomas šajā seriālā pasaule iepazina Bleiku Laivliju! Es gan vienmēr esmu bijusi Blēras fane (Leitona Mīstere). Šķiet, šī seriāla tūre ir vienīgā “oficiālā” filmu tūre, kurā jebkad esmu devusies – vairāk par to, ko apskatīties Ņujorkā, lasi šeit! Meiteņu seriāls.

Younger – Ņujorka, ASV

Stāsts par nesen šķīrušos sievieti ar meitu, kura spiesta izlikties 26 gadus veca, lai varētu atrast darbu. Galvenajās lomās Satona Forestere un Hilarija Dafa. Patiks kādreizējai Gossip Girl auditorijai, un pārsvarā, meitenēm.  

Ice Road Truckers – Yellowknife, Kanāda

Savulaik ieraugot ļoti lētas aviobiļetes uz Yellowknife Kanādā, sāku interesēties, kas tā ir par vietu, un uzgāju seriālu Ice Road Truckers, kas stāsta par šoferiem, kas brauc pa ziemas ceļiem – aizsalušiem ezeriem, lai nogādātu materiālus uz urbumiem. Pārējā laikā šīs vietas ir aizsniedzamas tikai ar helikopteri, kas materiālu piegādi padara ļoti dārgu. Šī seriāla iespaidā man pirmoreiz dzīvē sagribējās aizbraukt uz patiešām aukstu galamērķi!

Game of Thrones – Horvātija, Ziemeļīrija, Malta, Islande, Spānija, Maroka

Šis seriāls ir iedvesmojis daudzus apceļot pasauli, jo tas filmēts neskaitāmās vietās! Es pagaidām esmu paviesojusies filmēšanas vietās Ziemeļīrijā un Maltā (lai arī seriālu neskatos), taču paredzu, ka turpmākajos ceļojumos sanāks apmeklēt arī citas te redzamās vietas!

Hart of Dixie – Alabama, ASV

Mīļš seriāls par jaunu dakteri, kas neplānoti pārceļas uz dzīvi uz Alabamu un izbauda, ko nozīmē dzīve Dienvidu Štatos. Mazliet pārspīlēti parāda amerikāņu mazpilsētu, taču dienvidu štatu apceļotājiem būs interesanti!

Lost in Space – kosmoss

Dažreiz ir vērts pasapņot par vietām, kur paši nenokļūsim un ceļojumiem, kas vismaz pagaidām vēl nav aizsniedzami (lai gan ceļojumu žurnālos jau tagad tiek rakstīts par komerciāliem lidojumiem kosmosā jau tuvākās divdesmitgades laikā). Lost in Space man bija trešais šī gada “lielais” atklājums seriālu jomā, un arī šis ir seriāls, kas patiks gan puišiem, gan meitenēm. Stāsta par kādu ģimeni, kas ir ieguvusi iespēju doties uz cilvēces koloniju uz citas planētas, jo Zeme kļuvusi neapdzīvojama. Aizraujošs, un tā pagaidām vienīgā sezona man beidzās ļoti ātri!

Vai arī tev ir kāda filma, kas iedvesmojusi doties ceļā un šajā sarakstā tā nav minēta? Raksti komentāros tās nosaukumu!

Līdzīgi raksti:

45 filmas, seriāli un vlogi, kas ļaus ceļot no dīvāna

10 dabas takas Latvijā, kuras apmeklēt sociālās distancēšanās laikā

25 apskates vietas Latvijā rudenim

30 vietas, ko redzēt Latgalē


10 comments

  1. Biju domājusi, ka redzēšu “A Walk in the Woods” sarakstā. Filmā ir fantastiskākie skati no Apalaču takas 😉

    1. Šī filma bija viena no tā, kuru es nespēju noskatīties, man tik ļoti nepatika, ka to neiesaku 🙁

  2. SUperīgs raaksts. Ja ne ceļošanai, tad filmu sarakstu man gadam esi sagādājusi! 🙂 Es, savukārt, saslimu ar vēlmi doties uz Skotiju pēc seriāla Hinterland.

Pievienot komentāru