45 filmas, seriāli un vlogi, kas ļaus paceļot “no dīvāna”

Tā kā ceļošanu COVID19 vīrusa iespaidā pagaidām noteikti vajadzētu vismaz uz pāris mēnešiem atlikt, kamēr situācija stabilizējas, un manā iepriekšējā rakstā norādītās 30 filmas un seriāli, kas palīdzēs ceļot “no dīvāna” drīz jau būs visi apskatīti, piedāvāju jaunu sarakstu ar filmām, seriāliem un vlogiem par ceļošanu! Daži ir no maniem krājumiem, citus ieteica bloga sekotāji, bet jebkurā gadījumā – sarakstā atradīsi gan vieglas komēdijas, ko paskatīties, lai atpūtinātu prātu, gan arī nopietnākas vēsturiskas un biogrāfiskas drāmas, kā arī nopietnus un mazāk nopietnus vlogus.

Vai tev ir kāda filma, seriāls vai vloga kanāls, kas ļaus ceļot no dīvāna un nav minēts šajā vai iepriekšējā izlasē? Raksti komentāros!

Līdzīgi raksti:

30 filmas un seriāli, lai paceļotu no dīvāna – 1.daļa

10 dabas takas Latvijā, kuras apmeklēt sociālās distancēšanās laikā

25 apskates vietas Latvijā rudenim

30 vietas, ko redzēt Latgalē

Filmas

Queen of Katwe – biogrāfiska drāma – Uganda

Uz patiesiem notikumiem balstīts emocionāls stāsts par nabadzīgu ugandiešu meiteni, kas iemācās spēlēt šahu un kļūst par sieviešu šaha čempioni

Hotel Rwanda – biogrāfiska drāma – Ruanda

Stāsts par kādas viesnīcas vadītāju, kas izglābj vairāk nekā tūkstoti bēgļu tutsi un Ruandas 1994. gada genocīda laikā. Šī ir viena no filmām, kas būtu jāredz, pirms doties uz Ruandu.

Half of a Yellow Sun – drāma, romantika – Nigērija

Turpinot Āfrikas tēmu, šī filma ir par divām nigēriešu māsām, kas 1960.-tajos atgriežas Nigērijā un kā pilsoņu karš un tālākie notikumi ietekmē viņu dzīvi.

Blood Diamond – piedzīvojumi, trilleris – Sjerraleone

Filmas darbība norisinās Sjerraleones pilsoņu kara laikā, un stāsta par “asins” dimantiem, kas tiek iegūti konflikta un kara zonās, lai finansētu karadarbību un organizēto nosiedzīvu. Galvenajās lomās Leonardo Di Kaprio un Dženifera Konelija.

Kon-tiki – piedzīvojumi – Klusais okeāns

Filma stāsta par norvēģu ceļotāja 1947.gada braucienu primitīvā kuģošanas līdzeklī no Peru līdz Polinēzijai, kas veikts, lai pierādītu, ka Polinēzijas cilvēki ir cēlušies no Dienvidamerikas, balstīta uz patiesiem notikumiem. Lai arī filmēšana pamatā notikusi Maltā, tā var likt vēlēties burāt pāri okeāniem!

Life of Pi– piedzīvojumi – Klusais okeāns

Vēl viena filma par kuģošanu – balstīta uz ļoti populārās grāmatas, Pi dzīve bija viena no filmām, kuru ļoti, ļoti gribēju redzēt kino, kad tā iznāca. Stāsts par puisi, kas pēc vētras nonāk neparasta kompanjona klātbūtnē uz nelielas laivas un cenšas izglābties okeānā, nonākot dažādās situācijās, kas tuvāk fantastikai, nekā realitātei.

The Way Back – piedzīvojumi, drāma – Krievija, Mongolija

1940.gads, jauns poļu puisis tiek izsūtīts uz Sibīrijas gulagu, kur satiekot domubiedrus (tajā skaitā, latviešu priesteri), nolemj bēgt. Filma ir par viņu 4000 jūdžu gājienu pēc brīvības – garām Baikāla ezeram, pa Gobi tuksnesi uz Nepālu. Balstīta uz it kā patiesiem notiekumiem, kas gan vairākkārt ir apstrīdēts, tāpēc tagad tiek pasniegta vairāk kā mākslas filma.

Under the Tuscan Sun – romantiska komēdija – Itālija

Jauna rakstniece uzzina, ka viņu krāpj vīrs, izšķiras un procesā zaudē savu māju, kā arī nespēj rakstīt. Viņas draudzene pierunā viņu doties uz Toskānu, un jaunā sieviete impulsīvi tur nopērk villu. Filma stāsta par jaunās sievietes iedzīvošanos Itālijā.

Eat Pray Love – romantika – Itālija, Indija, Bali

Pasaules slavenā grāmata un arī filma, kas būtiski mainīja ceļošanas vēlmes sieviešu vidū! Šķiet, ne par vienu citu grāmatu (un arī filmu!) netiku dzirdējusi tik sajūsmas pilnus izsaucienus un biļešu pirkšanu uzreiz pēc tās izslasīšanas. Filma vēstī par sievieti, kas nolēmusi gadu veltīt sevis atrašanai – tāpēc pavada to Itālijā (ēdot, Indijā (lūdzoties) un Bali (mīlot).

The Best Exotic Marigold Hotel un The Second Best Exotic Marigold Hotel – romantiska komēdija – Indija

Britu pensionāri dotas uz Indiju, domājot, ka viesnīca, kurā tie plāno pavadīt savas vecumdienas, ir luksusa klases, tomēr ne viss izrādās tik rožaini. Katram no viņiem ir stāsts, kā tie nokļuvuši Indijā un viņu dienas Džaipurā ir piedzīvojumu pilnas. Stāsts par mīlestību un par Indiju, ar turpinājumu otrajā filmā.

Seven Years in Tibet  – piedzīvojumi – Tibeta

Ar Bredu Pitu galvenajā lomā, šī ir viena no slavenākajām ceļotājus iedvesmojušajām filmām, kas stāsta par kādu kalnā kāpēju, kas 1938.gadā dodas ekspedīcijā uz Britu Indiju ar savu draugu, un, sākoties 2.pasaules karam, viņš tiek arestēts un nokļūst kara gūstekņu nometnē, no kuras viņam vēlāk tomēr izdodas izbēgt un nokļūt Tibetā. Neskatoties uz sākontējām grūtībām, viņi sadraudzējas ar vietējo diplomātu, un, visbeidzot, viņš kļūst par 14. Dalailamas privātskolotāju.

The Way – komēdija, drāma – Camino de Santiago, Spānija

Amerikāņu ārsts dodas pēc sava mirušā dēla pīšļiem, kurš aizgājis bojā vētrā, ejot Santiago ceļu. Vīrietis sērās nolemj, ka iet ceļu arī pats. Filma ir par viņa ceļabiedriem, ceļā satiktajiem cilvēkiem un piedzīvojumiem, kas ar viņiem atgadās.

In Bruges – kriminālkomēdija – Beļģija

In Bruges ir viena no filmās, kas iedvesmojusi ļoti daudzus ceļotajus apmeklēt Brigi, jo šīs filmas darbība norisinās tieši te, un filma tur arī filmēta. Divi algoti slepkavas tiek nosūtīti uz Brigi, kur gaida tālākus rīkojumus no sava bosa un, protams, iekuļas nepatikšanās.

Da Vinci Code – piedzīvojumi, mistērija – Francija

Pēc superpopulārās Dena Brauna mistērijas grāmatas, šo filmu gaidīja daudzi! Ar Tomu Henksu on Odriju Tatū galvenajās lomās, filma stāsta par slepkavību Luvrā un slepeno reliģisko mistēriju, kas tikusi slēpta gadsimtiem ilgi.

The Beach – piedzīvojumi, romantika – Taizeme

Ar Leonardo Di Kaprio galvenajā lomā, šī ir 2000.gadu klasika, kas iedvesmojusi veselu paaudzi apmeklēt Taizemi, un Phi Phi salu grupu, kurā tā tika filmēta. Filma stāsta par kādu jaunu puisi, kas nejauši uzzina par slepenu salu, un iegūst karti, ka uz to tikt, pierunājot kādu franču pāri doties viņam līdzi.

Ocean’s 11 – trilleris – Lasvegasa, ASV

Daudzas Holivudas filmas iedvesmos apceļot Ameriku, un īpaši, grēka pilsētu Lasvegasu. Šī Oušena sērijas pirmā filma stāsta par Deniju Oušenu un viņa desmit domubiedriem, ar kuru palīdzību viņš centīsies vienlaicīgi aplaupīt trīs kazino.

A Walk in the Woods – piedzīvojumu komēdija – Apalaču taka, ASV

Vīrietis labākajos gados atgriežas ASV pēc vairākiem gadiem, kas pavadīti Lielbritānijā un dzīvo mierīgu dzīvi līdz kādu dienu saprot, ka apkārt viņa vecuma cilvēki mirst. Viņš nolemj doties pārgājienā pa Apalaču taku, pret ko stipri iebilst viņa sieva, un pieprasa, ka ja viņš dodas, tad vismaz ne vienatnē. Visi viņa draugi atsakās no šīs idejas, taču negaidīti parādās kāds sens draugs, kurš, neskatoties uz viņa veselības likstām, tomēr piekrīt.

RV – komēdija – ASV

Šī filma ar lielisko Robinu Viljamsu stāsta par ģimeni, kas kemperī apceļo Kolorādo štatu. Ceļojums ar kemperi ASV, šķiet, ir katra Amerikas fanāta sapnis, un šī filma mazliet palīdzēs ieskatīties kemperu dzīvē, un ar to saistītajos stereotipos, ar nelielu humoru.

We’re the Millers– komēdija – ASV, Meksika

Vēl viena filma par kemperiem un ASV, kas parāda mazliet netipiskāku braucienu no Meksikas uz Ameriku, ar narkotiku kravu. Viegla filma kādam ceturtdienas vakaram, bez kādas īpašas “augstākas” vērtības, tomēr pietiekoši izklaidējoša, un, kas nav mazsvarīgi, ar salīdzinoši labu IMDB reitingu!

Expedition Happiness – dokumentāla filma – ASV

Jauns filmu veidotājs un viņa muzikālā draudzene, divi brīvdomātāji un viņu suns, apceļo ASV pārveidotā skolas autobusā. Starp citu, viņu busiņš tagad ir Airbnb mītne!

Wild Hogs – piedzīvojumu komēdija – ASV

Jautra, viegla komēdija par četriem vīriešiem, kas ikdienā dzīvo mierīgu mietpilsoņu dzīvi Sinsinati guļamrajonā, un nedēļas nogalēs dodas izbraucienos ar motocikliem, kas dažādu sadzīves likstu mocīti nolemj doties braucienā ar motocikliem uz Kaliforniju, un, protams, uzreiz iekuļas ķezā.

The Motorcycle Diaries – biogrāfiska piedzīvojumu filma – Dienvidamerika

Balstīta uz Ernesto Gevaras dienasgrāmatām par viņa braucienu ar motociklu 1952.gadā, kura laikā 23 gadus vecais jaunietis iepazīstas ar nabadzīgo iedzīvotāju dzīvi Dienvidamerikā un iegūst ideoloģisko pārliecību, kas izveido viņu par to “Če” Gevaru, kāds viņš ieiet vēsturē.

Lost in Translation – komēdija, drāma – Japāna

Filma stāsta par kādu aktieri, kas atbraucis uz Tokiju filmēties reklāmā, un jaunu sievieti, kuras vīrs ir darbā un viņa pavada dienas viesnīcā. Tas ir stāsts par vientulību, sajūtām, mūsdienu Japānu un dažādām kultūrām, kā arī aspektiem, kas dažreiz pazūd tulkojumā.

Memoirs of a Geisha – romantiska drāma – Japāna 

Pēc pasaules slavenās grāmatas motīviem, šī filma stāsta par kādas japāņu meitenes dzīves stāstu, no brīža, kad viņu pārdod verdzībā kā geišu. Filmā atspoguļota Japāna pirms 2.pasaules kara, un tā ļauj vairāk uzzināt par to, kas ir geišas, kā tās apmācīja un kāda bija to dzīve.

Lord of the Rings – piedzīvojumu drāma – Jaunzēlande

Šķiet, Gredzenu Pavēlnieks ir triloģija, kas iedvesmojusi neskaitāmus tūristus apmeklēt Jaunzēlandi! Hobita māja, Gondora un, protams Mt. Doom, kas atrodas Tongariro nacionālajā parkā! Noskatoties visas trīs filmas, viena diena jau būs pavadīta teju kā ceļojumā, un ja pieskaitīt Hobita triloģiju, tad jau viena vesela nedēļas nogale ir iztērēta!

Australia – romantiska drāma – Austrālija

Filmas darbība norisinās Austrālijā tieši pirms 2.pasaules kara, kad Lēdija Sāra Ēšlija dodas uz Austrāliju, lai piespiestu savu vīru pārdot zaudējumus nesošo fermu. Atbraucot izrādās, ka viņas vīru ir nogalinājis kāds aborigēnu vecais, un viņa spiesta risināt situāciju pati, ar viņas vīra algoto palīgu, kam viņa bija jānogādā fermā.

The Last Samuray – piedzīvojumu drāma – Japāna 

Darbība norisinās 19.gadsimtā Japānā, kur kāds abijušais amerikāņu karavīrs dodas apmācīt Imperiālo armiju cīņā pret samuraju vadītu sacelšanos, un pirmajā kaujā tiek saņemts gūstā. Galvenajā lomā Toms Krūzs, un filma nominēta vairākiem apbalvojumiem.

Seriāli

Sex & Love Around The World – dokumentāls seriāls –  Tokija, Deli, Beirūta, Berlīne, Akra, Šanhaja

Britu žurnālistes Kristiānas Amanpūras sešu sēriju dokumentālais seriāls par mīlestību un tuvību dažādās valstīs, kas ļaus ieskatīties gluži citā pasaulē, izzināt šīs tēmas vēsturi, kultūru un paražas.

The Bold Type – drāma – Ņujorka, ASV

Viens no maniem šī brīža mīļākajiem seriāliem. Trīs draudzenes, kas strādā populārā žurnālā Ņujorkā, dzīvo jauniešu dzīvi pilsētā, kas nekad neguļ. No pirmā skata to varētu uzskatīt par kārtējo tipisko sieviešu glancētā žurnāla glancēto seriālu, bet tajā tiek apskatītas arī ļoti nopietnas tēmas – BRCA gēna mutācija un dzīve apzinoties potenciālo diagnozi, uzmākšanās darba vietā, sieviešu un minoritāšu tiesības, reliģiskā piederība un identitāte.

Srugim– drāma – Jeruzaleme, Izraēla

Šis seriāls, kurš iznākot izraisīja debates Izraēlā, atspoguļo izglītotu, neprecētu trīsdesmitgadnieku dzīvi Jeruzalemē, kuri cenšas atrast vietu šajā pasaulē, balansējot reliģiju, vērtības un ikdienu.

Lost Treasures of Egypt – dokumentāls – Ēģipte

Sešu sēriju National Geographic seriāls par arheoloģiskajiem izrakumiem, kas veikti Valdnielu ielejā Ēģiptē.

One Strange Rock– dokumentāls – visa pasaule

Ar Vilu Smitu kā stāstnieku (tādā lomā pierasts redzēt Morganu Frīmenu, vai ne?) var uzzināt vairāk par planētu, uz kuras dzīvojam, procesiem, kas tajā notiek, un kā tas viss ir saistīs.

Planet Earth – dokumentāls – visa pasaule

Dokumentālais seriāls par mūsu planētu, kas tapis pieuc gadu garumā un ir viens no dārgākajiem dokumentālajiem dabas seriāliem, kas radīts BBC.

Hinterlandnoir – Velsa, Apvienotā Karaliste

Seriāls kļuva slavens ar to, ka bija pirmā BBC drāma, kurā dialogs norisinājās angļu un velsiešu valodās, tā angļu versijā. Darbība norisinās Velsā. Izrādās, katra epizode tiek filmēta divreiz, gan angļu, gan velsiešu valodā!

The TripThe Trip to Italy, The Trip to Spain, The Trip to Greece – komēdija, drāma – Lielbritānija, Itālija, Spānija, Grieķija

Stīvam Koganam dots uzdevums apmeklēt valsts labākos restorānus, bet, kad viņa draudzene atsakās viņam pievienoties, viņš ir spiests ņemt līdzi savu labāko draugu. Seriālam ir vairāki turpinājumi – par Itāliju, Spāniju un nupat arī – par Grieķiju!

Vlogi & šovi

The Bucket List Family

Ģimenes vlogs par kādu ģimeni ar bērniem, kas 2015.gadā nolēma mazliet paceļot, lai piepildītu savu “bucket list” un to turpina darīt aizvien! Viņi sāka, kad viņu bērniem – Dorotijai un Manilam bija 2 gadi un nepilns gads, turpināja ceļot arī tad, kad viņiem pievienojās ģimenes trešā atvase Kalihans. Viss par un ap ceļošanu kā ģimenei ar bērniem!

The Budgeteers

Trīs ceļotāji, kas satikušies ceļojumos nolēma izveidot kanālu par ceļošanu “pa lēto”. Strādajot, atliek naudu un pēc tam par šo budžetu ceļo, tik ilgi, cik to ļauj darīt $1000, šādi top ceļojumu sērija. Tādas sērijas par $1000 ir par Centrālameriku, Indiju, Šrilanku un Dienvidaustrumāziju, kā arī mini sērijas par citiem ceļojumiem.

Орел и Решка

Super populārais ukraiņu ceļojumu šovs krievu valodā Орел и Решка, kur divi cilvēki dodas ceļojumā un uzmet monētu – kuram būs jāizdzīvo ar 100 dolāriem visu ceļojuma laiku, bet kurš dzīvos kā karalis! Raidījumam ir jau 24 sezonas, ar daudziem vadītājiem, un šeit var atrast vairāku sezonu raidījumus par konkrētām vietām. Parasti šo raidījumu skatos pirms doties uz kādu valsti vai pilsētu (skatījos par Palau, Kataru, Seulu, Singapūru), bet var arī ar lielu interesi skatīties tāpat vien. Protams, jāsaprot, ka šis tomēr ir raidījums ar scenāriju (un ne vienmēr viss notiek tiešām tā, kā tiek parādīts), bet tas nemazina skatīšanās prieku!

Антон Птушкин

Viens no bijušajiem raidījuma Орел и Решка vadītājiem, pēc aiziešanas no tā sācis savu youtube kanālu, kuram ir vairāk nekā 2.5 miljoni sekotāju. Apgalvo, ka visu tā saturu veido pats, bez operatoru palīdzības. Video ir krievu valodā ar angļu titriem. Šobrīd izvieto aptuveni vienu epizodi mēnesī, bet tās ir garas – aptuveni stundu.

Lost LeBlanc

Kristiāna ceļojumu dzīve sākās ar pāris video no Taizemes, kur viņš bija augstskolas apmaiņas semestrī. Atgriežoties, pabeidzot augstskolu, sākot strādāt, viņš saprata, ka šī dzīve nav viņam, un nolēma pievērsties Youtube kā pilna laika nodarbei. Kas viņam ir tīri veiksmīgi izdevies! Viņam ir gandrīz 1.5miljons sekotāju un regulāri video – 4-8 katru mēnesi! Viņš stāsta ne tikai par saviem piedzīvojumiem ceļojumos, bet arī dalās ar aizkadru piedzīvojumiem un vlogu veidošanas padomiem.

Kara and Nate

Vīrs un sieva no Nešvilas, Tenesī, nolēma, ka pirms viņu dzīves paliek “ļoti nopietnas”, ir mazliet jāpaceļ0 – sapakoja mantas un nolēma gadu pavadīt ceļā, dokumentējot savus piedzīvojumus vlogā! Tas bija 4 gadus atpakaļ, un šogad viņi ne tikai apmeklēja savu simto valsti, bet arī sasniedza miljons sekotāju atzīmi Youtube! Katru mēnesi ir 8-10 jauni vlogi, un šobrīd tiek likti video no Antarktīdas brauciena!

Špicbergena naktī

Vagabrothers

Aleksa un Marko ir brāļi, kas vēlas izbaudīt kultūru un ēdienus visā pasaulē. Un viņi patiesi apmeklē visdažādākās vietas – Uzbekistāna, Polija, Laosa. Viņu video ir sākot no 2013.gada, tāpēc, neskatoties uz to, ka jauns saturs tagad parādās drusku retāk, nekā sākumā, kanālā ir ļoti, ļoti daudz video, kurus skatīties!

Psycho Traveller

Meitene Aly no Anglijas ceļo un veido vlogu – ne tikai par saviem piedzīvojumiem ceļā, bet arī par pašizolāciju šobrīd, kā arī par to, kā viņa saviem sekotājiem saplānoja ceļojumu, un arī kā izdeva grāmatu!

Key Nadine

Nadīne ceļo pa visu pasauli – Seula, Singapūra, Bahamas u.c. un veido vlogus gan par braucieniem, gan būšanu par ceļojumu influenceri, gan dod padomus sievietēm-ceļotājām. Jauns video vidēji reizi nedēļā.

The Endless Adventure

Ēriks un Alisona ir pilna laika ceļotāji, kas regulāri dalās ar saviem piedzīvojumiem youtube kanālā, gan par to, ko redzējuši, no stāstiem par palikšanu bezmaksas villā Bali, jo pieskata suņus, līdz vilcieniem Vjetnamā un neskaitamiem vlogiem par visdažādākajiem ēdieniem visā pasaulē!

Vai tev ir kāda filma, seriāls vai vloga kanāls, kas ļaus ceļot no dīvāna un nav minēts šajā vai iepriekšējā izlasē? Raksti komentāros!

Līdzīgi raksti:

30 filmas un seriāli, lai paceļotu no dīvāna – 1.daļa

10 dabas takas Latvijā, kuras apmeklēt sociālās distancēšanās laikā

25 apskates vietas Latvijā rudenim

30 vietas, ko redzēt Latgalē


8 comments

  1. Paldies. Daļa ir redzēta. Bet daļu gribētos. Kādi ir ieteikumi lai tiktu pie fimām. Jau iepriekš paldies.

    1. Man nemaz nelikās gan daudz kulinārijas, jo mēs neesam foodie 🙂
      Par Bourdain ir dzirdēts daudz laba!

  2. Gribētos vēl ieteikt filmu “Wild” ar Reese Witherspoon par viņas gājienu no Meksikas robežai līdz Kanādai 👌🏼

  3. Iesaku arī filmu “The Tourist” – romantiska piedzīvojumu filma ar Andželīnu Džoliju un Džoniju Depu, ataino Venēciju. Un vēl – “The Grey” – spraiga filma par izdzīvošanu Aļaskā pēc lidmašīnas avārijas, Laiems Nīsons galvenajā lomā.

Pievienot komentāru