Idejas ceļojumiem svētkos un skolēnu brīvlaikā

 Tā kā vairumam cilvēku atvaļinājuma dienu skaits ir ierobežots, daudzi cenšas to “pastiept garāku”, apvienojot ar dažādiem valsts svētkiem un, protams, arī skolēnu brīvlaikā, lai varētu brīvās dienas izmantot kopā ar atvasēm. “Kur aizbraukt Jāņos” vai “kuru ceļojumu ieteiksiet pavasara vai rudens skolas brīvlaikam” šķiet, ir visbiežākais jautājums, kuru man uzdod un kuru redzu uzdotu forumos un sociālajos tīklos.

Šajā rakstā būs tie datumi, kas kalendārā atzīmēti kā sarkani un skolēnu brīvdienu laiku.

Līdzīgi raksti:

5 ceļojumu blogera padomi kā atrast lētas aviobiļetes

12 galamērķi ceļojumam – katram mēnesim savs

Kā saņemt kompensāciju no aviokompānijas par atceltu vai aizkavētu lidojumu

Meklē galamērķi naktsmājas? Reģistrējies airbnb izmantojot šo saiti un saņem līdz 21 eiro atlaidi pirmajai palikšanas reizei! 

Pavasara brīvdienas

Skolēnu brīvdienas ir marta vidū vai marta beigās, atkarībā no klases, un tad ir brīva vesela nedēļa un tad ir iespējams saplānot aptuveni 8 dienas garu braucienu. Tā kā brīvlaikā daudzas ģimenes izvēlas ceļot, ceļojumu vajadzētu saplānot jau ļoti laicīgi – noteikti vēl pirms Ziemassvētkiem, ja plāno doties uz kādiem tipiskajiem čarteru galamērķiem kā Ēģipte, biļetes tālākiem galamērķiem pieskati forumos un sociālajos tīklos, tās var parādīties jau tik agri kā iepriekšējā vasarā, bet dažreiz var nopirkt arī tik vēlu kā janvārī vai pat februārī. Tomēr skolēnu brīvlaiku laiki Eiropā atšķiras, tas nozīmē, ka biļešu cenu pieaugums ir vairāk lokāls, un cenas galamērķī nebūs uzskrūvētas.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Norvēģija

kur redzēt un nofotografēt ziemeļblāzmu

Norvēģija ir valsts uz kuru var braukt vēl un vēl! Mans ieteikums būtu doties uz Trumsi, lai arī te nav tiešo reisu no Rīgas, tomēr var aizlidot par salīdzinoši nelielu summu. Marts ir izcils laiks lai Trumsē vērotu ziemeļblāzmas! Ja agrāk ļoti vēlējos redzēt ziemeļblāzmu tepat Latvijā, pēc Trumses apmeklējuma es beidzot varu nelēkt mašīnā katru reizi, kad ziemeļblāzmu prognoze šeit ir virs 5KP, jo es esmu tās saskatījusies ja ne visai dzīvei, tad kādam laikam noteikti! Te arī Polaria centrs, kur var aplūkot zivis, roņus un citas zemūdens radības. Dzīvošanai izdevīgāk būs izvēlēties airbnb (reģistrējies izmantojot šo saiti un saņem 21 eiro atlaidi pirmajai palikšanas reizei!), vislabāk pārvietoties ar auto. Šeit var saplānot gan garāku braucienu pa apkārtni, gan palikt arī tikai 3-4 dienas.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Florida, ASV

8 dienas ir pietiekami, lai dotos uz tik tālu galamērķi kā ASV! Pavasarī Florida ir lieliska, un skolēnu vecuma bērniem tur būs ārkārtīgi daudz iespēju izklaidei – Disnejlenda, Seaworld akvārijs un atrakciju parks, Universal Studios. Arī pusaudžiem būs interesanti, piemēram,  doties uz Cape Canaveral un apskatīt NASA centru. Par to visu, ko var darīt Floridā, lasi šeit.

Meklē informāciju par ASV?

Padomi auto nomai te.

Kā iepirkties ASV padomi šeit.

Kā paēst ASV pa lēto.

Lieldienas

Lieldienas parasti iekrīt no aptuveni 25.marta līdz 25.aprīlim, tuvākos gadus tās tagad būs aprīlī. Parasti brīvu dienu nav tik daudz, ja izmantot tikai tās, kas “sarkanas”, tādēļ vispiemērotākie būs īsi pilsētu braucieni. Ja ir iespēja izlidošanu vai ielidošanu pamainīt par kādu dienu ātrāk un izmantot arī kādu atvaļinājuma dienu, parasti tas palīdzēs tikt pie mazliet lētākām biļetēm, taču akciju laikā bieži var nopirkt biļetes arī uz svētkiem. Tomēr Lieldienas ir svētki, kad daudzās valstīs ir brīvdienas, tāpēc cenas parasti būs augstākas no jebkuras pilsētas un arī galamērķi var būt dārgāka dzīvošana.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Stambula, Turcija

Skaistākās musulmaņu vietas pasaulē

Aprīļa sākums Stambulā ir labākais laiks, kad braukt skatīties tulpes! Es laicīgi pērkot biļetes (decembrī uz aprīli), tās no Rīgas nopirku par 134 eiro personai (ar bagāžu un ēšanu lidojumā), un viesnīcas pilsētā ir visām cenu kategorijām. Tulpju paklāji, garšīgi ēdieni, fantastiski, tūkstošiem gadus veci arhitektūras pieminekļi, relikvijas, brauciens ar kuģīti un arī mazāk zināmi kultūras aspekti, kā piemēram virpuļojošu sūfiju dervišu lūgšanas. Var uz brīdi doties arī ārpus Eiropas – un apmeklēt Stambulas Āzijas pusi! Gatavu maršrutu ceļojumam meklē šeit.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Dubaija, AAE

4 dienas nav pietiekami, lai pilnvērtīgi aizbrauktu uz ļoti tālu galamērķi, taču, mēdz teikt, ka labāk aizbraukt uz īsu brīdi nekā nebraukt nemaz. Salīdzinoši tuvāks galamērķis ārpus Eiropas ir Dubaija – aprīlī šeit jau būs 30 grādus karsta vasara! Te var gan dažas dienas atpūsties pludmalē un nedarīt neko, gan arī izbaudīt iepirkšanos un mūsdienīgās pilsētas sajūtu. Vairāk par Dubaiju lasi šeit.

Maija brīvdienas

Skaistās maija brīvdienas, kad vienmēr ir pa kādai brīvai dienai un dažreiz arī pārceltai darba dienai! Ja Lieldienas iekrīt vēlāk aprīlī, dažus gadus ir īpaši izdevīgi ņemt 2-3 nedēļu atvaļinājumu starp Lieldienām un maija brīvdienām, un tā var ietaupīt vēl 4 dienas no atvaļinājuma! Maija brīvdienās ņemt brīvu ir raksturīgi ne tikai Latvijā, bet arī citās valstīs, neskatoties uz to, ka citur ir tikai viena brīva diena, tāpēc kā jau vienmēr, labāk sākt piemeklēt biļetes jau laicīgi.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Roma, Itālija

Mūžīgā pilsēta Roma! 4 dienas ir tieši pietiekami, lai gūtu priekšstatu par šo senatnīgo pilsētu! Kur ne vien skaties, uz tevi raugās vēsture. Siltajā laikā te var saēsties saldējumu un izstaigāt pilsētu vēl pirms tā kļūst neizturami karsta.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Kuba

Ārpus Eiropas aprīļa beigas un maija sākums ir izcils laiks, lai dotos uz Kubu! Vasarīgi augļi, iespēja peldēties pēc sirds patikas. Šis galamērķis noteikti būs interesantāks vecākiem bērniem, jo pārlidojums tomēr ir diezgan tāls, saule ir asa un gluži maziem bērniem nebūs tik daudz interesantu nodarbju. Vairāk par manu divas nedēļas garo ceļojumu uz Kubu lasi te.

Jāņi

Jāņu brīvdienas ir viens no populārākajiem atvaļinājuma laikiem Latvijā! Laiks mums pašiem parasti nav īpaši spīdošs un cilvēki vēlas doties kaut kur uz siltākām vietām. Šis viennozīmīgi ir viens no dārgākajiem laikiem, kad pirkt ceļazīmi uz kūrortu – pati esmu šajā laikā centusies saplānot braucienu uz Tunisiju un uz Tenerifi, beigu beigās vietu pieejamība bija katastrofāla un izdevīgāk bija braukt nedēļu pirms vai nedēļu pēc Jāņiem.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Skotija

Vaļu vērošanas vieta Skotijā

Ja nav mērķis sasildīties par katru cenu, tad ir vērts aplūkot mazliet netipiskākus galamērķus kā Skotija. Aizsniedzama ar tiešo reisu uz Aberdīnu, tā ir fantastisks galamērķis tiem, kam patīk pilis, daba un pārgājieni! Mēs devāmies uz izslavēto Skajas salu. Vairāk par Skotijas augstienēm lasi te.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Vašingtona, ASV

Jūnija beigās Vašingtonā jau ziedēs liepas un pilsēta būs “vasaras režīmā”. Te ir ļoti plašas iespējas braukt gan izzinošā braucienā (jo ieeja visos Smithsonian muzejos ir bez maksas), gan arī vienkārši izbaudīt ASV. Iepirkšanās, ēšana, ASV dabas parki – īrējot auto te var apbraukt visu plašo apkārtni! Par to kā mums gāja Vašingtonā (un Detroitā, un Filadelfijā un pat Šenandoa nacionālajā parkā!) lasi te.

Vasaras brīvlaiks

Kur aizbraukt vasaras brīvlaikā? Vasara ir labākais laiks, kad apceļot gan mūsu pašu zemi (pāris dienu braucienā uz Latgali vai Kurzemi?!) un tuvākās kaimiņu zemes. Atkarībā no tā, kāda ir vasara, var gadīties, ka gribēsies arī aizbraukt kaut kur pasildīties vai arī ir beidzot iespēja aizbraukt uz kādu pavisam tālu galamērķi. Šogad ir arī viena jauna brīvdiena – diena pēc Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma ir brīvdiena, kas ir 9.jūlijs, tādēļ arī te ir iespēja ietaupīt vienu atvaļinājuma dienu!

Tuvs galamērķis (Eiropa): Igaunija

Es nevaru iedomāties labāku galamērķi, kur doties izbraucienā no Latvijas ar auto! Katru reizi, kad esmu Igaunijā, mani nebeidz pārsteigt šīs valsts piemērotība tūrismam! Man teju gribas teikt – brauciet un skatieties, pirms šo valsti atklāj visa pārējā pasaule un tur būs tikpat tūristu pārpilns kā citviet Eiropā! Man šķiet, ka Igaunijai droši varētu atvēlēt pat 2 nedēļas, lai apskatītos valsti pilnībā. Man veselas 5 dienas bija nepieciešamas dienvidiem un ziemeļiem (un tas pat lāga neapskatot Tartu!), bet vēl jau ir salas, kur vajadzētu veltīt gan 2 dienas Hījumā, gan 2 Sāremā, tad vēl Tallina, noteikti pa ceļam paķerot Rummu, un vēl jau ir Pērnava un kāds laiks vajadzīgs ceļam! Ja neesat bijuši Igaunijā ar visu ģimeni, tas ir jāmaina nekavējoties!

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Dienvidkoreja

Wallpaper

Garajam vasaras ceļojumam iespējas ir plašas, jo te tālais ceļojums varētu būt.. jebkur. Mana izvēle kristu uz Dienvidkoreju, kuru apmeklēju augustā, tā gan būs piemērota tiem, kas nebaidās no karstuma, jo sutīgi tur būs ne pa jokam. Šī būs lieliska iespēja pasildīties! Dienvidkoreja ir tāda mazliet “maigāka” Āzija tiem, kas varbūt vēl baidās braukt uz šo pasaules daļu. Nevajag baidīties! Te viss ir vēl mūsdienīgāk nekā pie mums, ir ļoti tīrs, valsts ir ārkārtīgi kārtīga, godīga un piemērota tūrismam. Es tiešām brīnos, kāpēc tur nebrauc daudz vairāk tūristi! Šis patiesi ir izcils galamērķis visai ģimenei, un gan bērni, gan pieaugušie būs sajūsmā. Pat iešana uz veikalu te ir piedzīvojums – iepakojumi ar dažādiem multfilmu varoņiem, neparastu garšu ēdieni un dzērieni, kā arī surikātu kafejnīca! Izstaigājiet Seulu, apgūstiet mazliet no reģiona vēstures Demilitarizētajā zonā (JSA gan laiž iekšā bērnus ne jaunākus par 12 gadiem), peldieties Čedžu salas pludmalēs, izstaigājiet zīmogu vākšanas maršrutu Gamčeonas ciematā Busanā! Man ieteikums būtu šim ceļojumam atvēlēt vismaz 2 nedēļas.

Ja tomēr Dienvidkoreja nav īsti tavs galamērķis, vai arī neesi laicīgi atradis lētas aviobiļetes uz šo galamērķi, 3 mēnešu laika periods vasarai ir gana plašs, lai atrastu ko citu. Jau no mācību gada sākuma var sākt skatīties akciju piedāvājumus uz dažādām vietām, un, iespējams, tieši šādi ieraudzīsi savu sapņu galamērķi! Es šādi atradu biļetes par 134 eiro no Rīgas uz Stambulu, par 145 eiro no Rīgas uz Deli, par 300 no Amsterdamas uz Palau un daži ceļotāji nesen šādi nopirka biļetes par 250 eiro turpatpakaļ no Parīzes uz Jaunzēlandi. Es diemžēl šo akciju nogulēju!

Rudens brīvlaiks

Rudens brīvlaiku gaida visi, es atceros kā skolas laikā es līdz tam skaitīju dienas. Rudens brīvlaiks parasti ir pašās oktobra beigās, kad Latvijā jau ir auksti. Šis nu ir laiks, kad cilvēki masveidā dodas uz siltajām zemēm.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Santorini, Grieķija

Lai arī oktobra beigās tur nez vai būs virs trīs desmit grādiem, tomēr aizvien būs ļoti patīkams laiks (dažas dienas var paveikties un būs ap 25 grādiem!) un varbūt varēs pat staigāt maiciņā ar īsajām piedurknēm! Es Santorini apmeklēju oktobra beigās-novembra sākumā un pat dažas reizes nopeldējos, jo ūdens aizvien bija ap 23 grādiem silts! Santorini šajā laikā būs fantastiska – nebūs tik lieli tūristu bari un ir iespēja dzīvot par daudz pieticīgāku budžetu.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Indijas okeāna salas

Vai tās būtu Seišelas vai Maldīvas, Rejuniona vai Maurīcija, Indijas okeāna salas oktobrī ir fantastiskas! Tur būs silts, saulains, varēs peldēties, snorkelēt un uzkrāt D vitamīnu ziemai. Te var braukt gan organizētā braucienā ar čarteri, (piemēram, caur Vāciju), gan pašu plānotā braucienā.

18.novembris

Uz 18.novembri Latvija jau pavisam grimst novembra pelēkajā miglā un man personīgi tas ir visnemīļākais mēnesis gadā, kad es meklēju katru iespēju izrauties uz kādu citu vietu.

Tuvs galamērķis (Eiropa): Dānija

tivoli apmeklējuma cenas

Ap 18.novembri Dānijā parādās pirmie Ziemassvētku tirdziņi un jau var doties noķert tuvojošos svētku sajūtu! Katru dienu ir vairāki tiešie reisi no Rīgas, un dzīvošanai varēs atrast gana daudz vietu par pieņemamām cenām.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Indija

Ar 3 dienām Indijai noteikti nepietiks, taču novembris ir labākais laiks, lai brauktu uz Indiju. Indija nav valsts, kur es brauktu ar maziem bērniem higiēnas apsvērumu dēļ, taču ar pusaudžiem šis brauciens būs fantastisks! Šī ir tik eksotiska valsts, ka brauciens paliks atmiņā uz ilgu laiku, gan redzēto skatu, gan uzzinātās informācijas dēļ, gan, protams, arī novērtējot cik priviliģētā vietā dzīvojam mēs paši.

Ziemassvētki, Jaunais gads un ziemas skolēnu brīvlaiks

Šis nu ir laiks kad ļoti daudzi dodas brīvdienās – vai slēpot, vai sildīties, taču 2 nedēļas brīvas skolēniem un gandrīz tikpat pieaugušajiem parasti ir labs iemesls, lai dotos kaut kur paceļot!

Pirmais padoms par braukšanu šajā laikā ir doties prom pēc iespējas agrāk (jau ap 18.-19.decembri), un atgriezties pēc iespējas vēlāk (ap 5.-6.janvāri). Šādi var izvairīties no “trāpīšanas” visdārgākajā biļešu periodā. Man jāatzīstas, ka neskatoties uz to, ka esmu apceļojusi vairāk nekā 50 valstis, Ziemassvētkos es ne reizes (!) neesmu bijusi ārpus Latvijas, un bieži vien tieši cenas dēļ – šajā laikā notiek vienkārši neprātīga cilvēku migrācija, visas lidostas ir pārpilnas, reisi var aizkavēties laikapstākļu dēļ (dažiem no maniem draugiem viņu rūpīgi vestās Ziemassvētku dāvanas sasniedza mājiniekus vien ap janvāra beigām).

Tomēr, tā kā brīvu dienu nav daudz un šī kādam varbūt ir vienīgā iespēja izmantot brīvo laiku kopā, necenšos atrunāt no ceļošanas pavisam, vienkārši vajadzēs vēl vairāk piedomāt par plānošanu. Akcijas biļetes šajā laika posmā tomēr ir retums, bieži vien par punktiem arī nav iespējams dabūt biļetes, tāpēc, plānot jāsāk tiešām laicīgi. Lai ietaupītu dzīvesvietas izmaksas, vajadzētu padomāt vai ārzemēs nedzīvo kādi radi, pie kuriem apmesties, vai arī potenciāli izvēlēties galamērķus, kur šajā laikā var dzīvot teltīs vai kempingos (piemēram, Austrālija, iepriekš rūpīgi iepazīstoties ar informāciju kā teltī netikt čūsku sakostam).

Tuvs galamērķis (Eiropa): Davosa, Šveice

Slēpošana Alpos

Slēpošanas faniem patiks Davosa – labas trases, daudz sniega, kalnu gaiss un arī pa kādam āra baseinam. Galamērķis ir salīdzinoši tuvs (un uz Cīrihi lido tiešie reisi), tomēr Šveice noteikti nav tas lētākais galamērķis.

Tāls galamērķis (ārpus Eiropas): Ķīna

Ja jau sen gribēji doties braucienā uz Ķīnu, tad to var izdarīt ap Jauno gadu. Pirmkārt, ķīniešu jaunais gads ir vēlāk, tādēļ te nebūs tik ārprātīgas cilvēku masas kā citviet. Protams, svinības un salūtu var redzēt arī te. Taču šeit var sameklēt vietas, kur nebūs uzskrūvēta cena, un, ja ielido un izlido pirms paša svētku perioda, biļetes var iegādāties arī par krietni draudzīgāku cenu. Par to, kā man gāja ceļojumā uz Ķīnu, lasi šeit.

Līdzīgi raksti:

5 ceļojumu blogera padomi kā atrast lētas aviobiļetes

12 galamērķi ceļojumam – katram mēnesim savs

Kā saņemt kompensāciju no aviokompānijas par atceltu vai aizkavētu lidojumu

Meklē galamērķi naktsmājas? Reģistrējies airbnb izmantojot šo saiti un saņem līdz 21 eiro atlaidi pirmajai palikšanas reizei! 


1 comment

Pievienot komentāru